X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zastrzyki antykoncepcyjne
Odpowiedz

Zastrzyki antykoncepcyjne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Czy ktoras z was miala problem z zajsciem w ciążę po zastrzykach antykoncepcyjnych? Ja przyjelam tylko jeden zastrzyk i od roku mam ogromne problemy. Nie mam owulacji, moje cykle sa bardzo krotkie. Na początku mialam wrecz krwotoki teraz nie mam juz praktycznie normalnego okresu. W listopadzie mialam badany progesteron i jest bardzo niski. Od roku się meczę. Mam przez to ogromna depresje. Owulacja przestala u mnie calkowicie istniec.

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A masz pewność co do wcześniejszych owulacji i cykli, że były poprawne i owu była? Oraz czy wcześniej robiłaś badania przed antykoncepcją?

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi tak mam pewnosc poniewaz mam dwojke dzieci. Z drugim synem zaszlam w ciaze od razu po odstawieniu tabletek antykomcepcyjnych. Ja zawsze bylam bardzo plodna. Teraz nie mam nawet sluzu plodnego od ponad roku. Temperatury sa stale a czasem nawet spadaja w drugiej polowie cyklu. Mam straszna depreche ogromne bole podczas miesiączki która ciężko nazwać w ogóle moesiaczka. Bardziej przypomina to plamienie. Zastrzyk wzięłam bo nie mialam wyjscia. Mieszkam w Anglii od 2 lat. I w tamtym roku w maju skończyły mi się moje krążki antykoncepcyjne a nie mogłam w tym czasie zajść w ciążę. Planowałam ciążę na wrzesień. Zastrzyk wzięłam na początku czerwca i tylko dlatego że nikt nie chciał przepisać mi krążków. Postawiono mi ultimatum albo zastrzyk albo radź sobie sama

  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam jeszcze że po zastrzyku bardzo zaczęłam tyć chociaż jem niewiele. Nigdy nie mialam problemów z nadwagą a przez ostatni rok borykam się z problemem nadwagi. Przytylam 11 kg i w dalszym ciągu tyje. Staram się dużo chodzić, zaczęłam brać błonnik oraz odżywiam sie zdrowo. Jest coraz gorzej a ja nie wiem co dalej robić. Lekarz nie chce mnie skierować do ginekologa ani zrobić badań nie mówiąc już o przepisaniu jakichkolwiek leków. Jeśli chciałabym sama się zgłosić do ginekologa muszę czekać do stycznia 2022 na wizytę...

  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam prawie wszystkie objawy niskiego progesteronu. A w listopadzie bo wielu błaganiach lekarz zrobił mi badania na progesteron. Mialam tak niski progesteron jak podczas menopauzy. Polski ginekolog z którym kontaktuję się telefonicznie stwierdził przedwczesna menopauze... nie wiem co dalej robić. Zaczęłam się zastanawiać czy nie zacząć brać progesteronu ale boję się cokolwiek robic na własną rękę bo nie chce sobie zaszkodzić...

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej właśnie byłoby dostać się do lekarza i zrobić wszystkie badania, zastrzyk nie powinien spowodować takich skutków. Nagłe przybranie na wadze zaburza cykle, owulację i utrudnia zajście w ciążę i też może być czymś spowodowane... Straszne, że tak to olewają tam.. :(
    A nie przyjeżdżasz do PL np na święta chociażby, może udałoby Ci się załatwić skierowania online jakoś i będąc tu porobić wszystko...

    Może znajdzie się tu ktoś kto miał zastrzyki i powie więcej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca 2021, 11:55

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może tu z kolei dziewczyny polecą jakiegoś lekarza u Ciebie
    https://ovufriend.pl/forum/starajac-sie-ogolne/staraczki-z-uk,12999,98.html

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • AnetaA Debiutantka
    Postów: 16 0

    Wysłany: 16 czerwca 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izi wrote:
    Najlepiej właśnie byłoby dostać się do lekarza i zrobić wszystkie badania, zastrzyk nie powinien spowodować takich skutków. Nagłe przybranie na wadze zaburza cykle, owulację i utrudnia zajście w ciążę i też może być czymś spowodowane... Straszne, że tak to olewają tam.. :(
    A nie przyjeżdżasz do PL np na święta chociażby, może udałoby Ci się załatwić skierowania online jakoś i będąc tu porobić wszystko...

    Może znajdzie się tu ktoś kto miał zastrzyki i powie więcej
    Właśnie wrocilam z przychodni bylam po formulary rejestracyjny. Ktos mi polecil ta przychodnie wczoraj i mowil ze jest tam dobra pani doktor. Podobno od razu kieruje na badania. Mój obecny lekarz nie dość że nie chce mi dac żadnego skierowania to jeszcze nie zgadza się na przepisanie jakichkolwiek leków. Do Polski mogę jechać najwcześniej w drugiej połowie lipca bo wtedy dopiero dzieci kończą tu szkołę

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ