X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zioła O.Sroki nr 3 dwa rożne składy który oryginalny?
Odpowiedz

Zioła O.Sroki nr 3 dwa rożne składy który oryginalny?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, zastanawia mnie skład zioł ojca sroki nr 3 poniewaz znalazłam dwa jeden to:
    Liść melisy 100

    Ziele lebiodki 50

    Kwiat rumianku 50

    Ziele macierzanki 50

    Liść pokrzywy 50

    Ziele dziurawca 50

    Ziele rdestu ptasiego 50

    Owoc niepokalanka 50
    z :http://www.bonimed.pl/artykuly/zdrowie-kobiety/problemy-z-zajsciem-w-ciaze-porady-ojca-grzegorza-sroki/


    a drugi ten z allegro:
    lebiodka (oregano) { Origani Herba}
    koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae}
    macierzanka {Serpylli Herba}
    pokrzywa {Urticae Folium}
    dziurawiec {Herba Hyperici}
    rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis}
    ruta {Herba Rutae}
    nagietek {Calendulae flos}
    nostrzyk {Herba meliloti}


    i ktory tak naprawdę jest orginalny, i daje lepsze efekty?
    możne któraś z Was zna na to odpowiedz, bądź jest chętna aby razem jej poszukac(poszperac w necie)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam puki co tą pierwsza mieszanke

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 22 lutego 2014, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zamówiłam te z drugim składem (oregano) i nie wiem czy cały cykl pić czy tylko podczas miesiączki. cykl mam 28 +/- 2 dni a na notce jest :zioła należy pić podczas miesiączki jeśli cykle są nieregularne począwszy od 1 dnia miesiączki do wystąpienia kolejnej
    co wy na to?

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2014, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochana ja tez tak swoje piłam ale tylko do owulacji

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 23 lutego 2014, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania , dzięki za odp. :) ja najpierw popróbuję tylko brać pierwsze 10 dni. nie mierzę tempki, więc nie wiem jasno kiedy owulkę mam. wiesiołka też biorę przez 10 dni. praktycznie to zawsze od 10dc mamy "starania" ;) robimy sobie taki love tydzień hehe

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 23 lutego 2014, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    ja mam puki co tą pierwsza mieszanke
    A gdzie kupiłaś tą mieszankę? Wszędzie gdzie szukam jest ta druga, a mnie ta z castangusem bardziej przekonuje. A w ogóle to czytasz mi w myślach, zadałam identyczne pytanie w innym wątku ;)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja jeszcze takie znalazłam na I i II faze, na moje problemy (niski progesteron, lekko podwyższona prolaktyna) to chyba te lepsze
    Skład ziół na pierwszą fazę cyklu: liść maliny, rozmaryn, kwiat bzu czarnego, szałwia, bylica pospolita. ( pobudzają organy odpowiedzialne za owulację oraz zawierająca roślinne estrogeny ) na drugą fazę cyklu: przywrotnik, pokrzywa, krwawnik. ( wzmacniają produkcję progesteronu)

    Działanie: reguluje cykl miesiączkowy, wpływa na jakość i ilość śluzu płodowego, utrzymuje odpowiedni poziom hormonów w obu fazach cyklu (wskazana przy hiperprolaktynemi i niedoczynności tarczycy), stabilizuje układ rozrodczy, leczy niepłodność. Ziółka pijemy 3 razy dziennie przed posiłkiem po szklance


    http://allegro.pl/show_item.php?item=3977099209

    iv09hdgenu0skffm.png
  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 23 lutego 2014, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale wg Sroki same ziółka nie pomogą:)
    Zalecenia praktyczne:

    1. Zasięgnąć porady lekarza specjalisty po upływie roku od rozpoczęcia starania się o potomka. (Najlepiej tego znającego się na naprotechnologii- przypis autora). A jeżeli będzie to konieczne wykonać dodatkowe badania – dotyczy to zarówno męża jak i żony.

    2. Rzucić palenie, dotyczy to obojga małżonków, choć kobiecie palenie szkodzi bardziej.

    3. Zaleca się by małżonkowie jedli dużo nasion słonecznika (zawierają witaminę E), kiełki pszenicy i surówki oraz owoce (zwłaszcza te o kolorze czerwonym mp. aronia, porzeczka, borówka czarna, ciemne winogrona). Owoce te zawierają w swoim składzie przeciwutleniacze, które neutralizują wolne rodniki. Można też stosować przeciwutleniająco działającą witaminę C.

    4. Łoże powinno być odpromieniwane (położyć skórę baranią lub koc wełniany).

    5. Oboje małżonkowie powinni stosować miód pszczeli z pyłkiem pszczelim i propolisem. (Ojciec Grzegorz zalecał Bonimel pyłkowo-propolisowy dla żony oraz Bonimel pyłkowo – propolisowy z dodatkiem wyciągu z korzenia żeń-szenia dla męża- przypis autora).

    6. Dobrze mieć pożycie między godziną 2 a 5 rano - to bardzo korzystny czas na poczęcie.

    7. Lepsze jest pożycie gdy oboje małżonkowie są głodni. Są silniejsi.

    8. W miesiącu swego urodzenia kobieta jest najbardziej płodna, najlepiej skorzystać z pożycia pod koniec jajeczkowania.

    9. Dobrze by było poczynać dzieci między nowiem a pełnią księżyca, jeżeli wystąpi jajeczkowanie. Nie poleca się poczęcia na zmniejszającym się księżycu. Dzieci poczęte na „starym”, kończącym się księżycu często są słabe i częściej chorują.

    10. Wygoda życia u żony utrudnia poczęcie i donoszenie ciąży. Żona przed pożyciem powinna być zmęczona, upracowana, głodna (urządzić pranie, sprzątanie, długą meczącą przechadzkę).

    11. Nie sprzyja poczęciu alkohol i powoduje opłakane skutki, nie trzeba tego udowadniać.

    12. Silne nerwice, pragnienie posiadania potomstwa, lęki, przesądy, uprzedzenia, obawy, nieświadomości, nie sprzyjają łatwemu poczęciu.

    13. Tragedie, smutki, płacz, żałość, boleści, kataklizmy sprzyjają poczęciu.

    14. Po klimakterium kobieta nie zachodzi w ciążę (u nas 48-56 lat).

    15. Po pożyciu poczęciowym nie należy mieć kolejnego stosunku. Najmniej przez 8 dni trzeba wstrzymać się od pożycia. Inplantacja następuje dopiero w 6-8 dni od poczęcia. Często pożycie wcześniejsze powoduje trudności w zagnieżdżeniu się zarodka.

    16. Plemnik ma żywotność najczęściej 5-48 godzin. (Ich żywotność zwiększa się gdy w diecie stosuje się produkty z dużą zawartością selenu np. grzyby, brokuły i orzechy brazylijskie. Ruchliwość i żywotność plemników wzrasta także wtedy gdy zmniejsza się stres antyoksydacyjny, dlatego warto stosować zalecenia z pkt. nr 3 - przypis autora).

    17. O ile możliwe, należy często jadać młodą baraninę i owcze sery (nie bryndzę) i mleko.

    18. Żywność ma być zdrowa, naturalna, z dużą ilością mikroelementów, nie zabrudzona chemicznie. Ma zawierać dużo pełnowartościowego białka. Jeść często, a mało.

    19. Raz na tydzień ubić zapłodnione przez koguta jajko z jedną łyżeczką miodu. Posiada dużo witamin i życia. UWAGA: jak rozpoznać, że jajko jest zapłodnione? Można to rozpoznać w ten sposób, że jajko będzie się podświetlać silnym snopem światła. Promienie światła przechodzące przez skorupkę uwidocznią mały ciemny punkt lub plamkę. W odróżnieniu od takiego jajka, jajko niezapłodnione będzie miało jednolity kolor. Jajka takie najlepiej kupować w gospodarstwach wiejskich – czyli z miejsc, gdzie żyją zarówno kury jak i kogut.

    20. Nosić obuwie na średnim obcasie – szpilki szkodzą.

    21. Unikać bielizny osobistej wykonanej z tworzyw sztucznych. Używać mydła: szarego np. biały jeleń (bez dodatków zapachowych), można także do mycia używać Bonidermu czyli Pomady O. Grzegorza. Możliwe do wykorzystania są także mydła dla dzieci. (Mydła takie nie wywołują uczuleń, podrażnień, a zawarte w nich łagodne substancje zapachowe nie wpływają negatywnie na organizm kobiety – przypis autora).

    22. Obojgu małżonkom nie wolno pić wina swojej roboty – zakwasza.

    23. Wzajemna służba sobie, pomoc, zaufanie, delikatność, modlitwa, oddanie, wierność, unikanie stresów sprzyja poczęciu.

    24. Stosować mieszankę ziołową, recepturę której przedstawiamy powyżej.

    25. Poczęciu sprzyja intensywne i długie nasłonecznienie np. pożycie w Tunezji w lipcu lub sierpniu w okresie jajeczkowania.

    iv09hdgenu0skffm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2014, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 wrote:
    A gdzie kupiłaś tą mieszankę? Wszędzie gdzie szukam jest ta druga, a mnie ta z castangusem bardziej przekonuje. A w ogóle to czytasz mi w myślach, zadałam identyczne pytanie w innym wątku ;)
    kochana mi sie wydaje ze jednak ta moja jest orginalna, bo gdzies znalazlam na jakims blogu ze tamte z oregano sa zmodyfikowane

    http://www.bonimed.pl/artykuly/zdrowie-kobiety/problemy-z-zajsciem-w-ciaze-porady-ojca-grzegorza-sroki/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2014, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.opole.franciszkanie.pl/ziola.html

    ja mam skład własnie z ich strony

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 24 lutego 2014, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pije te drugie i jak widac cos sie dzieje, plamienie ustalo z opisu innych kobiet to bylo plamienie okoloowulacyjne, dwie ciaze zaliczone szkoda ze biochemiczne. Swoja mieszanke wzielam z babskiego forum nie pamietam jakiego, ale tam bylo tysiace odpowoedzi, mocno rozwiniety watek i ziola u wielu zaoowocowaly ciaza. Dlatego te mieszanke wybralam.

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 26 lutego 2014, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sciągnęłam sobie książkę "Poradnik ziołowy" o.Sroki.
    Pozwolę sobie przekleić - jednak oryginalny jest drugi skład mieszanki, ten z allegro.
    Quote:
    Niepłodność
    (Sterylitas)
    Niepłodność małżeńska może być spowodowana ze strony kobiety lub mężczyzny, albo obojga małżonków. Niepłodność całkowita istnieje przy wadach rozwojo- wych narządów rodnych i po operacjach. Niepłodność względna powstaje na tle procesów chorobowych, głów- nie zapalenia narządów, które mają charakter przej- ściowy, chociaż skutki mogą być trwałe, a nadzieja wy- leczenia nikła. U takich małżeństw jest wielka chęć posiadania potomstwa. Oprócz schorzeń i wad są mał- żeństwa zdrowe, a nie mające potomstwa. Tym mał- żeństwom poniższa recepta ziołowa i zalecenia mogą okazać się pomocne.
    Rp.
    Ziele lebiodki
    Koszyczekrumianku
    Ziele macierzanki
    Liść pokrzywy
    Ziele dziurawca
    Ziele rdestu ptasiego
    Ziele ruty
    Kwiat nagietka
    Ziele nostrzyka
    (Hb. Origani)
    (Anth. Chamomillae)
    (Hb. Serpylli)
    (Fol. Urticae)
    (Hb. Hyperici)
    (Hb. Polygoni avic.)
    (Hb. Rutae)
    (Fl. Calendulae)
    (Hb. Meliloti)
    50,0 50,0 50,0 50,0 50,0 50,0 20,0 20,0 20,0

    Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrząt- ku, naparzać pod przykryciem 1/2 godz., przecedzić; pić wieczorem (mogą oboje).
    Zalecenia praktyczne:
    1. Zasięgnąć porady lekarza specjalisty po roku trwania małżeństwa, a jeżeli będzie to konieczne, wy- konać dodatkowe badania, dotyczy to zarówno ko- biet, jak i mężczyzn.
    2. Ograniczyć palenie papierosów, dotyczy to oboj- ga małżonków, a kobiecie szkodzą najbardziej.
    3. Zaleca się obojgu jeść dużo nasion słonecznika, kiełki pszenicy i surówki (zawierają witaminę E).
    4. Łoże powinno być odpromieniowane (położyć skórę baranią lub koc wełniany).
    5. Oboje powinni pić raz dziennie po 1Q—15 kropli nalewki propolisowej na cukier.
    6. W przypadku wykrycia choroby u kobiety unie- możliwiającej zajście w ciążę, powinna, o ile lekarz uzna to za celowe, poddać się operacji.

    A w ogóle to bardzo ciekawa lektura, jest dużo mieszanek na różne dolegliwości. Polecam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 08:34

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lutego 2014, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lithe123 ,pokłony dla Ciebie za konkretna odpowiedz! potwierdzam orginalnosc tez sobie sciaglam poradnik :)i polecam!dzis zakupilam ta druga:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lutego 2014, 17:26

  • lithe123 Autorytet
    Postów: 883 452

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania1986 wrote:
    lithe123 ,pokłony dla Ciebie za konkretna odpowiedz! potwierdzam orginalnosc tez sobie sciaglam poradnik :)i polecam!dzis zakupilam ta druga:)
    Aniu, ja w końcu jednak zdecydowałam się na zioła na 1 fazę. Właśnie zakończyłam karmienie piersią i mam nadzieje w en sposób unormować prolaktyne. Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

    l22ncwa1tzbcr78f.png
    relgdf9hi0edx5om.png
  • aga.just Autorytet
    Postów: 3047 1300

    Wysłany: 27 lutego 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, drugi skład jest ok :)

  • inka84 Autorytet
    Postów: 640 416

    Wysłany: 27 lutego 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to troche ulzylo, ale tak czy owak po tych ziolach mam cuda na kiju :/ Ech...to trzeci cykl, wiec dokoncze kuracje i zobacze jak bedzie wygladal cykl bez ziol...

    ganndqk39u0k0xj0.png

    dxgi2rintqxgfhf2.png
  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 27 marca 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, czy któraś miała plamienia około 9 dc właśnie przez picie ziółek? ja mam cykle 28 dniowe i 8dc wystąpiło u mnie plamienie, lekki ból piersi i ból jajników. czy to znaczy, że zbliża się owulka czy już była a może inny problem?

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie przychylam do składu podanego przez bonifratów, oni od kilkunastu lat pracuja w zakresie ziololecznictwa czyli skład 2, tez maja ksiazke sroki i w niej jest ten sklad z owocem niepokalanka, wg mnie jest ok, nostrzyk ma dzialanie rozrzedzajace krew wiec dla mnie na logike jest lepsza z niepokalankiem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Ja sie przychylam do składu podanego przez bonifratów, oni od kilkunastu lat pracuja w zakresie ziololecznictwa czyli skład 2, tez maja ksiazke sroki i w niej jest ten sklad z owocem niepokalanka, wg mnie jest ok, nostrzyk ma dzialanie rozrzedzajace krew wiec dla mnie na logike jest lepsza z niepokalankiem.
    ja mam orginalana ksiazke o sroki i jest ten skład z ruta..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 marca 2014, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania Bonifraci tez wydali ksiazke Sroki, natomiast ja wole bonifratow bo oni wielu osobom pomagaja, maja lekarzy, specjalizuja sie w tym, wiec wg mnie nawet jezeli to jest tzw ulepszony sklad, to tym lepiej :) ale kazdy robi wg siebie.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ