X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Zrosty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Czy któraś z was miała zrosty (np.po stanie zapalnym)? I czy jak te zrosty puściły (czy tak rozpuściły się) po lekach to czy coś z was "wypadało"?
    Pytam, bo ja dostałam na zrosty disteptrazę, teraz mam okres i właśnie coś takiego dziwnego (jakby fragment tkanki) ze mnie razem z okresem "wypadło" i nie wiem czy się martwić czy nie.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co to są te zrosty?
    jeśli chodzi o fragmenty tkanki to całkiem normalnie - to błona złuszczonej macicy - ze mnie co miesiąc takie "wylatują" ;)

  • Marronek Autorytet
    Postów: 1882 504

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar wrote:
    a co to są te zrosty?
    jeśli chodzi o fragmenty tkanki to całkiem normalnie - to błona złuszczonej macicy - ze mnie co miesiąc takie "wylatują" ;)

    Za mnie nigdy nic takiego... miękkiego nie wylatywało...
    A Zrosty są to włókniste połączenia tkankowe, występujące w jamie macicy i łączące przeciwległe lub sąsiadujące ze sobą obszary. Powstają np. po urazach, albo po nieleczonym stanie zapalnym.

    Hashimoto, endometrioza; problemy z drożnością jajowodów; Brak hamowania...
    25.03.2015 - biochemiczna.
    6 nieudanych transferów in-vitro (10 zarodków), w tym jeno puste jajo (14.03.2016).

    Naturalny cud w czerwcu 2020 roku :) Spodzewamy się synka :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marronek ja tez miałam distreptaze na zrosty, ale czy sie udało ich pozbyc nie jestem do konca pewna bo cos niepokojacego wyszło podczas HSG a leki dostałam własnie przed badaniem...poza tym brałam jeszcze gynoflor i albothyl dowcipnie....

  • Lucy Autorytet
    Postów: 1514 455

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam Distreptazę i w czasie pierwszej miesiączki po tych czopkach miałam bardzo bolesną @, było dużo ciemnej krwi ze skrzepami, dość dużymi.

    zem3j44jocammsgx.png
    zrz6x1hp5wag352p.png
  • Myszka-Minnie Autorytet
    Postów: 681 223

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do sprzedania:

    - Leczniczy napój z ziół na niedrozne jajowody i zrosty
    Oto ich skład:
    * kwiat jasnoty białej i ziele rdestu ptasiego - po 30 g,
    * ziele skrzypu - 20 g,
    * liść pokrzywy - 10 g,
    * korę dębu i kłącze pięciornika - po 5 g.

    Mam ich małe opakowanie, około 50-55 g, Cena 20 zł

    Mozliwośc wysyłki od 20.lipca do 8.sierpnia. 2014 r

    f2wl9vvj16detq98.png

    w57vlbetiy8u8flo.png
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie wierzę w zioła na leczenie zrostów. Próbowałam ich- ale w moim przypadku nie pomogły. Może dlatego, że u mnie zrosty były wynikiem zbyt mocnego wyłyżeczkowania jamy macicy po cesarskim cięciu. Objawiały się bardzo skąpymi miesiączkami- raczej to było 2 dniowe plamienie niż miesiączka oraz cienkim endometrium- w okresie owulacji dochodziło zaledwie do 6-6,5mm. Byłam załamana, myślałam, że nie mam już szans na ciążę- to samo zresztą słyszałam z ust lekarzy. Ale nie poddałam się, walczyłam do końca, szukałam innych metod leczenia, najlepszych specjalistów od wad macicy i udało się- jestem w ciąży!
    Pełną historię mojej walki ze zrostami i cienkim endometrium znajdziecie: matkamimowszystko.pl/e-book/

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez probowano mnie leczyc distreptaza... jedynie zle sie po niej czulam... a zrostow na usg nie widac. Powinno sie to oceniac przez laparoskopie. I usuwac operacyjnie.

    Mam zrosniety jajnik do macicy. Zaszlam mimo to w ciaze i mimo rozciagajacej sie macicy itp. One nie " zniknely" ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Matka mimo wszystko Przyjaciółka
    Postów: 113 56

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Mam zrosniety jajnik do macicy. Zaszlam mimo to w ciaze i mimo rozciagajacej sie macicy itp. One nie " zniknely" ;)

    Udało Ci się donosić ciążę? Starasz się o drugiego maluszka?

    matkamimowszystko.pl

    3 nieudane podejścia do in vitro
    4 podejście- sukces, jest synek :)
    3 lata leczenia cienkiego endometrium i zrostów w macicy
    grudzień 2018- crio :(
    styczeń 2019 crio: 4AA, 7dpt- hcg<0,5
    sierpień 2019- II kreski, jestem w ciąży!

    matkamimowszystko.pl

    "Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie!"
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 13 stycznia 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, choc urodzilam w 34 tc poprzez zakazenie wod paleczka klebsielli (mialam infekcje szyjki).
    O drugiego chcielismy sie starac ale bol po ciazy i samo endo jest tak rozszalale, ze musze dac sobie spokoj.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ