X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia 35 ciąża po łyżeczkowaniu
Odpowiedz

35 ciąża po łyżeczkowaniu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Pati28M Ekspertka
    Postów: 184 75

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny jestem parę dni po zabiegu, tak się zastanawiam kiedy można starać się o dziecko. Jak nie patrzeć lata nam uciekają.

    73028db897a276a64fc2db8d746b4490.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Aa1 Koleżanka
    Postów: 42 20

    Wysłany: 16 kwietnia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja zaczęłam się starać jak tylko rozpoczął się nowy cykl. każdy lekarz co innego mówi ale moja gin powiedziała że najlepszy moment jest odrazu a inni zaś od że odczekać 3 miesiące. U mnie 15 miesiąc bez powodzenia.

    Po długiej drodze jest to szczęście !!!!!
  • EwaWobula Debiutantka
    Postów: 15 3

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy mówisz o naturalnej ciąży? Jeśli jesteś psychicznie przygotowany, możesz z nowym cyklem. Lekarze mówią inaczej.
    Miałem kilka nieudanych prób zapłodnienia in vitro. Dlatego między protokołami musiałem czekać od trzech do pięciu miesięcy.
    Przepraszam, jeśli nie zrozumiałeś poprawnie.

    dziś masz dobry dzień
  • Sulfasalazyna Przyjaciółka
    Postów: 101 41

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, chciałabym wznowić wątek. Kiedy zaczełyście starania po łyżeczkowaniu i kiedy wam się udało.

  • Migotka83 Autorytet
    Postów: 558 267

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 02:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po 6 miesiącach. Udało się po roku, ale niestety znowu poroniłam (już bez łyżeczkowania) :-( Lekarze mają różne zdania na ten temat. Jedni pozwalają po miesiącu, inni po 3, a jeszcze inni po 6. Najlepiej iść na usg i pogadać.

    Aniołki 8tc 2016 i 6tc 2017
    Kochana Kruszynka - hipotrofia 2019
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 369

    Wysłany: 2 maja 2020, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sulfasalazyna wrote:
    Hej, chciałabym wznowić wątek. Kiedy zaczełyście starania po łyżeczkowaniu i kiedy wam się udało.
    Zaczęliśmy po 1 @.
    5 mcy po łyżeczkowaniu się udało.
    3 cykl stymulacji

  • Laura 1686 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 maja 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczęliśmy 3 Msc po zabiegu usunięcia martwej ciąży, teraz udało nam się spotkać w te dni (mąż pracuje w delegacji) ciągle doszukuje się objawów... :(

  • Basia922 Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak najszybciej :)

  • Olciaa77 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 19 lipca 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My odczekaliśmy 3 mies. po łyżeczkowaniu...udało się od razu. Teraz wszystko jest już oki...23 tc 🥰.

  • JA Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 22 lutego 2022, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rok temu poroniłam i miałam łyżeczkowanie, sporo kłopotów z wynikami oraz pierwsza miesiączkę dostałam dopiero po 4 miesiącach! Od tamtej pory jest nieregularny i tak skąpy jak " mój " szef:). Mam 38 lat i tracę nadzieję. Staram się o dziecko 3 miesiąc i nic . Wiem że to nic 3 miesiące, ale u mnie czas leci i boje się że " przeleci"

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 579 332

    Wysłany: 14 marca 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam 38 lat. Poronienie + łyżeczkowanie ok. 1,5 roku temu. To była pierwsza ciąża. Sukces w pierwszym cyklu. Od tego czasu również mam bardzo skąpy okres + plamienie dwa dni przed miesiączką. Na dobre starania rozpoczęłam ponownie trzy miesiące temu, bez rezultatu.

    preg.png

    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    2023 - In vitro ❤️
    28 oocytów
    1 zdrowy zarodek🤰
    Czekamy na Ciebie J. 👶 💙

    👩 40
    🧔 39
  • JA Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 18 marca 2022, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    😞 tak, myślałam , że łyżeczkowanie ma wplyw na to co się teraz ze mną dzieje . Miałam az 3 łyżeczkowania, jedno poronienie rok temu . Od tego momentu " lipa" . Moje badania są słabe progesteron, endiometium a nawet tarczyca. Miesiączkę dostałam pierwsza po po 5 miesiącach! Są tak skąpe i nieregularne ze nie chce mi się gadac. Proszę doradźcie pomóżcie powiedzcie cokolwiek na mój temat była bym wdzięczna,na bardzoooo

  • Esti84 Znajoma
    Postów: 25 2

    Wysłany: 30 marca 2022, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Podobnie jak Wy mam 38lat. Pierwsze dziecko rodziłam 17 lat temu przez cięcie cesarskie. Obecnie staram się o kolejne od lipca 2020. Po roku starań udało się , niestety serce nie pojawiło się i w 8 tygodniu zostałam wyłyżeczkowania. Dalej się staramy. U mnie jest dodatkowo problem isthmocele czyli tzw. niszy po cięciu cesarskim. Podobno zbiera się w niej krew i działa jak wkładka antykoncepcja. Czy któraś z was miała podobny problem i w końcu udało się szczęśliwie urodzić?

    Ona 39l AMH 0,74 ->2022r.

    Start 2022 Invimed Wwa
    I procedura październik 22 - pobrane 4 komórki- 0 zarodków
    II procedura listopad 22 - pobrano 2 komórki - 0 zarodków
    III procedura grudzień 22- pobrano 3 komórki - 0 zarodków
    2023 klinika Eurofertil Czechy
    IV procedura luty 23- pobrano 4 komórki - 1 zarodek ( zdrowy genetycznie )
    V procedura marzec 23 - pobrano 2 komórki - 1 zarodek ( mozaika nie do transferu )
    28.04.23 - 1 transfer zdrowej blastocysty - nieudany :(
    VI procedura 3 lipiec 23 -pobrano 2 komórki - 2 zarodki ( 2 chore :( )
    VII procedura 19 lipiec 23- pobrano 4 komórki - 2 zarodki ( 1 zdrowy , drugi chory )
    VIII procedura 16 sierpień 23 - pobrano 3 komórki - 0 zarodków :(
    Histeroskopia diag. i badanie CD 138 CD 56 -> 4 października
    13 grudzień 23- transfer zdrowego zarodka (encorton+prograf) nieudany :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ