X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Starania po 35 roku życia i problemy u niej i u niego
Odpowiedz

Starania po 35 roku życia i problemy u niej i u niego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 30 marca 2019, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Razem z mężem staramy się o pierwsze dziecko. Ja muszę podreperować hormony. Mój mąż ma pod koniec kwietnia operację żylaków p.n. Lekarz przypisał mi Dostinex i euthyrox, który mm zacząć brać po 3 tygodniach. Oba leki razem. Dodatkowo mam brać żelazo ponieważ mam niedobór. Mam do Was pytanie. Jakie macie doświadczenia z tymi lekami, czy powodowały u was problemy z sercem, ciśnieniem? Ja z powodu nerwów mam częstoskurcz i jestem ciekawa jak zareaguję. Planuję wziąć tabletkę dostinexu w następny piątek. Czy Wy również najpierw brałyście dostinex a potem dołączałyście euthyrox? Leczymy się w Gdyńskiej gamecie.

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • Reni Autorytet
    Postów: 18654 92010

    Wysłany: 30 marca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    euthyrox należy brać na czczo min. 30 min przed jedzeniem
    więc brałam często na śpiocha
    dostinex bralam raz w tygodniu i brałam w ciągu dnia ( miałam 2 tabletki - czyli na 4 tygodnie, bo brałam po pół)

    żadnych problemów nie miałam

    potem dostinex zamieniono mi na bromergon i tam już było gorzej, bo trzeba było łykać go codziennie i bolał mnie beret i czasami mdliło, więc dostinex to dobry wybór
    ile masz tego leku?
    bo może lekarz wymyślił, że najpierw dostinex a potem jak skończysz euthyrox?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2019, 23:08

    2 IUI, 4 IVF ICSI. 70 cs..Naturalsik!!! Mamy Dziedzica! graphics-bees-482908.gifdqpri09ky14nbyvi.png
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 31 marca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Reni za informacje. Lekarz powiedział, że mam brać Dostinex 1/2 tabletki raz w tygodniu, bezpośrednio przed zaśnięciem przed dniem wolnym od pracy. Zapisał mi trzy opakowania (po 2 szt). Po trzech tygodniach mam zacząć brać także euthyrox. Początkowo przez 7 dni - 1 tabletkę, a potem po 1/2 tabletki. Dla świętego spokoju zadzwonię jeszcze do Gamety albo napisze maila aby mieć pewność co do procedury przyjmowania tych leków.

    Po 7 tygodniach mam zrobić sobie badania PRL, fT4, TSH, AntyTPO, Anty TG. Natomiast 2-3 kwietnia mam zrobić sobie badanie PRG .

    Generalnie moje wyniki są w normie jeśli chodzi o życie ale do ciąży mam za wysokie TSH - 3,48, oraz Prolaktynę - 37,82. Rezerwa jajnikowa wyszła mi na poziomie 1,14 i lekarz stwierdził, że jest przyzwoicie.

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • JastrzabKas Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 20 maja 2021, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, chciałabym odświeżyć wątek. Ostatnio zapisałam się do Invicta. Od lat zmagam się z problemem, jakim jest pcos. Staramy się o dziecko już przeszło półtora roku. Jak możecie wywnioskować, niestety ciągle nie jestem w ciąży. Po badaniach niepłodności wyszło, że mój mąż ma nasienie bardzo słabej jakości, plemniki są bardzo słabo ruchliwe, a u mnie są liczne torbiele na jajnikach, więc muszę iść na laparo. Lekarz powiedział, że damy radę wyprowadzić męża z tego stanu. Czy są tu osoby, które mają podobną sytuację?

  • klaudia.kol Koleżanka
    Postów: 31 5

    Wysłany: 20 maja 2021, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JastrzabKas wrote:
    Dziewczyny, chciałabym odświeżyć wątek. Ostatnio zapisałam się do Invicta. Od lat zmagam się z problemem, jakim jest pcos. Staramy się o dziecko już przeszło półtora roku. Jak możecie wywnioskować, niestety ciągle nie jestem w ciąży. Po badaniach niepłodności wyszło, że mój mąż ma nasienie bardzo słabej jakości, plemniki są bardzo słabo ruchliwe, a u mnie są liczne torbiele na jajnikach, więc muszę iść na laparo. Lekarz powiedział, że damy radę wyprowadzić męża z tego stanu. Czy są tu osoby, które mają podobną sytuację?

    Ja robiłam badanie drożności w klinice leczenia niepłodności, w której jestem pacjentką, czyli konkretnie w klinice Invicta w Warszawie. Niestety u mnie "nie pomogło", okazało się, że mam niedrożne oba jajowody i kwalifikuje się do in vitro, chociaż słyszałam historie o cudach związanych z tym, że kontrast udrożnił kobiecie jajowód :) Szczęściara!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ