X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się po 35 roku życia Torbiel na jajniku a starania się
Odpowiedz

Torbiel na jajniku a starania się

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Diuna_Hollow Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 18 listopada 2024, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje drogie,

    staramy sie z mężem od 3 lat. Dzisiaj wykryto u mnie torbiel na jajniku. Lekarka przepisała środki antykoncepcyjne. Zastanawiam się czy to normalna procedura? Przecież staramy się o dziecko a tutaj środki antykoncepcyjne.

    Czy ktoś miał podobną sytuację?

  • AMI Ekspertka
    Postów: 205 461

    Wysłany: 18 listopada 2024, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to normalne, taka torbiel tworzy się często gdy nie pęka pęcherzyk, a hormony z antykoncepcji pomagają w jej zniknięciu przez to że hamują owulację i jajnik się wycisza.

    oboje 40lat
    AMH 1.06---> 0,76
    wyniki u obojga okey, jeden jajnik działa
    startujemy z IVF wrzesień 2024
    I stymulacja: Menopur --> 3 oocyty--> mamy 2x❄️5BB.
    PGTa--->mamy 2 mozaiki ze zgodą na transfer
    11.2024 Transfer dwóch mrozaków
    6 dpt ⏸️ !!! 🍀,7 dpt beta 114!, 9 dpt beta 420, progesteron 27,70 :)
    26dpt - mamy <3, 30 dpt jednak są <3 <3 :D
    12+0. I prenatalne - niskie ryzyka <3
    21+0. II prenatalne - wszystko okey, 383gr 💙, 372 gr💙
  • Komanuss Ekspertka
    Postów: 421 95

    Wysłany: 19 listopada 2024, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diuna_Hollow wrote:
    Moje drogie,

    staramy sie z mężem od 3 lat. Dzisiaj wykryto u mnie torbiel na jajniku. Lekarka przepisała środki antykoncepcyjne. Zastanawiam się czy to normalna procedura? Przecież staramy się o dziecko a tutaj środki antykoncepcyjne.

    Czy ktoś miał podobną sytuację?
    tak ja tez tak mialam i torbiel po tabletkach zniknela

  • Diuna_Hollow Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 19 listopada 2024, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje! uspokoiłyście mnie

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ