X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Acard...branie przed ewentualną ciążą
Odpowiedz

Acard...branie przed ewentualną ciążą

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, z uwagi na dwie ciąże biochemiczne lekarz zalecił acard przez cały cykl. Biorę od dwóch cykli i właśnie od tego momentu zauważyłam plamienia w 22 dniu cyklu, które utrzymują się do okresu (25 dzień cyklu)czy któraś tak miała? czy ma to związek z niedomogą ciałka żółtego? wcześniej tam nie miałam ( przed braniem acardu)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2015, 18:59

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie zdaje ze to nie wina acardu...

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 1 czerwca 2015, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie sie wydaje ze tak. Acard to kwas acetylosalicylowy, który rozrzedza krew i moze powodowac takie plamienia. Nie jest to niemozliwe. Moze to głupi porównanie, ale chodzi mi jedynie o zobrazowanie działania leku- po polopirynie mojej znajomej np. zawsze leci krew z nosa..cóż i w nosie i w macicy jest śluzówka. Spróbuj moze brac mniejsza dawke albo brac rutinoscorbin, on z kolei uszczelnia naczynia krwionosne.

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja na Twoim miejscu przed zmniejszeniem dawki czy kombinowaniem czy to po tym czy nie, skontaktowałabym się z lekarzem :)))) Tulipanna ma rację ale wydaje mi się, że byłabyś spokojniejsza po kontakcie z lekarzem :)

  • Aga78 Autorytet
    Postów: 894 453

    Wysłany: 2 czerwca 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak oczywiście poruszę ten temat na wizycie w przyszłym tygodniu, bo to dziwne, nigdy czegoś takiego nie było a tu acard i plamienie, dzięki dziewczyny

    14.11.2015- 1 IUI:( 14.01.2016 2 IUI:(
    11.05.2016-INF-I Transfer :(
    06.12.2016 - CRIO II Transfer
    04.05.2017- ciąża naturalna Aniołek [*] 9 tydz
    3jvzi09kjtx66r5t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2015, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też po polopirynie branej 3 dni pod rząd leci krew z nosa także też myślę że te plamienia mogą być od acardu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też pojawiły się dziwne plamienia właśnie w miesiącu w którym po raz pierwszy biorę accord... choć plamienia przed okresowe nie są mi obce ale nigdy nie miałam plamień w 19 dniu cyklu jak to się dzieje obecnie- trwają już 4 dzień... pierwszy dzień brązowo-czerwone, drugi -odrobina krwi a trzeci i czwarty -koloru kawy z mlekiem. Czy któraś z Was jeszcze tak ma?

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 17 stycznia 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj ja Biorę acard profilaktycznie tak jak ty jestem po 4 poronieniach Acard biorę od 1 grudnia miałam już jedną @ a teraz na dniach planowo jutro będzie kolejna @ i żadnych plamień nie mam nic dziwnego się nie dzieje jedynie pierwszy dzień mam jak wodospad :-) Skonsultuj to z lekarzem i będziesz spokojniejsza ja przyjmuje dawkę 75

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na początek lutego mam wizytę to podpytam. Co prawda biorę na wlasną rękę. Tyle lat się staram to teraz poprobuje na ślepo co się da :) mało to roztropne ale może w końcu trafię :) na pewno zauważyłam poprawę jeśli chodzi dlonie- rzadziej są zimne jak lody wiec jakiś pozytywny efekt jest :)

  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 14 maja 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja też teraz zaczęłam brać Acard. Co prawda to jest mój pierwszy cykl z nim i jeszcze mam @, ale nawet jak plamienia się u mnie pojawią, to nie połączę ich razem - u mnie plamienia zdarzają się w dziwnych dniach, bez wyraźnej przyczyny. Czasami w ogóle ich nie ma. Jestem w trakcie zmiany lekarza, więc mam nadzieję, że mój problem rozwiążą...

    Co Twój lekarz powiedział?

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ