X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną antykoncepcja a niska rezerwa
Odpowiedz

antykoncepcja a niska rezerwa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Asia656 Debiutantka
    Postów: 8 7

    Wysłany: 25 sierpnia 2022, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    czy przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych wstrzymuje ilość pęcherzyków, czyli "trzyma" rezerwę jajnikową na tym samym poziomie?

    Moja sytuacja jest beznadziejna. Biorę tabletki, zmierzyłam wlasnie AMH i wychodzi.. 0,19. Poszlam do ginekologa, który po badaniu USG stwierdził wygasające, małe jajniki i zero szans na ciążę. Mam 31 lat.. strasznie slabo :( Teraz jestem umówiona do Gamety Łodź, w celu konsultacji tego stanu jeszcze raz z innym specjalistą, jednak nie wiem co zrobić z tabletkami. Wizyta dopiero za 2 tygodnie. Wzielam dopiero 2 tabletki nowego opakowania, i zastanawia mnie czy nie powinnam ich odstawić jak najszybciej ( zeby moc powtorzyc AMH bez tabletek, i zrobic LH, FSH itd), ale z drugiej strony boję się że jak odstawię, to mi polecą kolejne, moze ostatnie pęcherzyki :( czy to moze nie ma znaczenia i powinnam odstawic zeby jak najszybciej móc działać?
    kazdy cykl na wagę złota, chociaz moze i tak jest juz za pozno.. :(

    Pozdrawiam Was serdecznie

  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 28 sierpnia 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz ginekolog jest zdania że tak, z resztą czytałam też taki wywiad z jakimś profesorem. Przy czym tabletki nie mają wpływu na to, że spada jakość tych komórek. A to też jest ważne w kontekście zapłodnienia. Ja sama miałam rok temu Amh 0,9, w rok spadło z 1,1 do 0,9. Przez rok lykalam tabletki (w celu innym niż antukoncepcja) I chciałam odstawić przy czym mój inekolog zasugerował że to "nie głupi pomysl" żeby je nadal łykać właśnie że względu na rezerwę.

  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 29 sierpnia 2022, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ale to tak nie działa, komórki jajowe i tak umierają codziennie bo się starzejemy niestety. Gdyby tak było jak piszecie to cały biznes z mrożeniem jajeczek byłby niepotrzebny bo przecież wystarczyły by tabletki. Prawda jest natomiast, będąc na tabletkach wynik amh może by nieco zakłamany więc warto zrobić to badanie dopiero 2-3 miesiące po odstawieniu

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ