X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Artvimed Kraków In Vitro
Odpowiedz

Artvimed Kraków In Vitro

Oceń ten wątek:
  • Halinka Przyjaciółka
    Postów: 76 166

    Wysłany: 1 lipca 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    A mnie tak brzuch boli ze sobie poradzić nie mogę :( tzn żołądek wiec ciesz sie Halinka ze nic Ci nie jest ja tez do niedawna sie cieszyłam ze swietnie sie czuje a tu od kilku dniu żołądek mnie okropnie boli :( byłam dzis u gin na NFZ oczywiscie nic mi na to nie dała i mnie poprostu zbyła - powiedziała tylko ze gdyby bardziej bolało to albo z prowadzącym sie skontaktować albo na IP. Z dzidziusiem wszystko Oki ❤️ wiec tyle dobrze ale ja sie mecze :(

    Tyle dobrze ze z maleństwem wszystko ok. A pisałaś do Ani? Masz chyba wizytę w czwartek jeśli dobrze pamietam, to na pewno Ci doradzi. Ja idę jutro do Luxmedu żeby dostać skierowania na badania na kolejna wizyte u lekarza prowadzącego. Ja ostatecznie do prowadzenia ciąży zdecydowałam się na lekarza z Ujazdka po tym jak mnie dr.Ch postraszył tym krwiakiem, tak na wszelki wypadek. Oczywiście jutro wykorzystam okazje i pooglądam dzidzie żeby się uspokoić. 😂 czy te nerwy kiedyś się skończą?

    35l
    Endometrioza III stopnia; 08.18 usuniecie tornieli czekoladowej 5cm; 03.19 usuniecie wodniaka i jajowodow
    AMH 03.19 bardzo niskie 0.71
    3xIUI nieudane (04.13; 07.18; 12.18)
    12.05.19 poczatek stumulacji krotki protokol
    22.05.19 Punkcja: 7 pecherzykow, 6 pobranych, 4 dojrzale, 3 zaplodnione; 2 blastki
    27.05.19 Transfer blastki 3.2.2 -*8tc Aniołek poronienie zatrzymane
    17.02.20 Criotransfer 4.1.1 z szóstej doby
    7dpt Beta 58
    9dpt Beta 141
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 1 lipca 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halinka No właśnie pisałam bo mnie we wtorek trochę kul brzuch i takie ciągnięcia miałam - kazała mi zwiększyć dawki magnezu do 6 tabletek na dobę i sie zaczęły problemy z żołądkiem... No poprostu jak nie jedno to drugie... jakoś dotrwam do czwartku może do wizyty...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 1 lipca 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczko ja mam też.okropne bóle żołądka i zgagę. Wyczytałam, że to po pierwsze przez wysoki poziom progesteronu, który "poluzowuje" przełyk i powoduje, że dostaje się do niego kwas żołądkowy. A po drugie - na pewno w twoim wypadku to wina magnezu.

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 1 lipca 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halinka wrote:
    Dziewczyny ja mam dalej zero objawów, poza większymi piersiami które już nawet nie bolą. Czy to normalne w 8 tygodniu?
    @Misia jak tam u Ciebie?

    Hej☺️ ja już po wizycie. Maleństwo ma 17,3 mm, to 8 tydzień. Umówiłam wizytę za 3 tygodnie, za dwa idę na pappa+beta+ USG. Mam zmienioną dawkę Euthyroxu, i mam zrobić jeszcze inne badania typu morfologia, mocz, cytomegalia, toxo, odczyn coombsa, TSH, glukoza. I chyba tyle.

    Kropeczka1986, Halinka, Anuśla, Rudzik1, Marzena, sucharek85, Hercia35, Okebu lubią tę wiadomość

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 1 lipca 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A No właśnie do tego ja przyjmuje takie dawki tych leków ze myśle, ze każdy z nich podrażnia juz mój żołądek - 3 razy duphaston, 2 razy dopegyt, 1 accard, prenatal uno No i to 6 tabletek magnezu...plus jeszcze luteina dopochwowo 100 3 razy dziennie wiec kolejny progesteron... Lipa jak sobie radzisz z żołądkiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2019, 18:00

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 1 lipca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dokładnie te same badania Misia :) super rośnie maluszek❤️

    Misia28 lubi tę wiadomość

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • sucharek85 Autorytet
    Postów: 1248 767

    Wysłany: 1 lipca 2019, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    A No właśnie do tego ja przyjmuje takie dawki tych leków ze myśle, ze każdy z nich podrażnia juz mój żołądek - 3 razy duphaston, 2 razy dopegyt, 1 accard, prenatal uno No i to 6 tabletek magnezu...plus jeszcze luteina dopochwowo 100 3 razy dziennie wiec kolejny progesteron... Lipa jak sobie radzisz z żołądkiem?

    Kropeczka,
    A tak z ciekawosci to ile bierzesz tego acardu ? Nasz dr Ci zlecił. ?
    Ja to marze, zeby te wszystkie tabsy po transferze juz odstawić...żoładek czuje jakbym codziennie jakas gruba impreze zaliczała 🙄 no nic za tydzien ide serduszko ogladać i to jest dla mnie teraz najważniejsze 😉

    Hercia35, Marzena, Kropeczka1986, Rudzik1 lubią tę wiadomość

    polip, puste jajo płodowe, zespół Ashermana 2016/17
    niedoczynność tarczycy, mutacja genu protrombiny 20210 i /MTHFR
    histero/ laparo - 16.07.2018 - jajowody drożne, 3x IUI - nie udana
    02.2019 - ivf Artvimed, krótki protokół ( pobrano 21 komórek, 8 zamrożonych, 2 zarodki )
    22.03 - crio ;(
    06.2019 - ivf na ❄komórki się nie rozmroziły, crio blastki 333
    7dpt 43, 9dpt 106, 28dpt ❤
    15.02.2020 Sara 👣 2990g, 53cm
  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 1 lipca 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Ja miałam dokładnie te same badania Misia :) super rośnie maluszek❤️
    Gdzie robiłaś badania? CZy ten test pappa jest drogi?

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 1 lipca 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pappa jeszcze nie robiłam ale pytałam ostatnio w synevo i babka mi mówiła ze koszt to około 140 zł za papa i wolne hcg - każde po 77zl.
    Mi zleciła moja ginekolog ten accard i biorę 1 tabletkę raz dziennie powiedziała, ze to ze względu na to żeby łożysko sie dobrze wykształciło - początkowo myślałam ze bardziej chodziło o mnie ze względu na nadciśnienie ale wyszło ze o dziecko, natomiast nasz doktor jak pytałam o accard to powiedział ze nie zaszkodzi brać i ze jeśli zleci prowadzący to można... ja liczę ze po 12 tygodniu chociaż trochę zmniejszymy ta dawkę tych leków bo zwariuje... dzis kupiłam pszenne bułki których normalnie nie jadam i kasze mannę może to troszkę złagodzi ten bol chociaż mi to tak jeździ w jelitach ze sama nie wiem... pora na kolejna porcje tabsow 🤢

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 1 lipca 2019, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropeczka1986 wrote:
    Ja pappa jeszcze nie robiłam ale pytałam ostatnio w synevo i babka mi mówiła ze koszt to około 140 zł za papa i wolne hcg - każde po 77zl.
    Mi zleciła moja ginekolog ten accard i biorę 1 tabletkę raz dziennie powiedziała, ze to ze względu na to żeby łożysko sie dobrze wykształciło - początkowo myślałam ze bardziej chodziło o mnie ze względu na nadciśnienie ale wyszło ze o dziecko, natomiast nasz doktor jak pytałam o accard to powiedział ze nie zaszkodzi brać i ze jeśli zleci prowadzący to można... ja liczę ze po 12 tygodniu chociaż trochę zmniejszymy ta dawkę tych leków bo zwariuje... dzis kupiłam pszenne bułki których normalnie nie jadam i kasze mannę może to troszkę złagodzi ten bol chociaż mi to tak jeździ w jelitach ze sama nie wiem... pora na kolejna porcje tabsow 🤢
    Plus usg jeszcze bo test pappa oblicza się też do usg :) a czemu wam lekarz prowadzący nie da na nfz zrobić? Ja dostałam skierowanie i za darmo zrobiłam a teraz 8 lipca mam to drugie usg to 'narzadowe' :) nam po ivf się należy za darmo :)

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • Kropeczka1986 Autorytet
    Postów: 1515 936

    Wysłany: 1 lipca 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja to dzis byłam taka zakręcona z tym bólem brzucha ze nie zapytałam tej lekarki na NFZ o to... zreszta cała wizyta trwała może 3 minuty... zobaczymy co ta moja gin powie we czwartek...

    Nasz mały cudzie trwaj...<3

    mhsvpx9ik2z006il.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lipca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka90 wrote:
    Dziewczyny, a jak wygląda przydzielanie komórek dawczyni do danej pary ? Bierze się to,co jest czy jest dopasowanie do pary ? Nie wiem czy to nie jest głupie pytanie z mojej strony. Ostatnio na wizycie, dr P. Wspomniała o KD :( jeśli teraz się nie uda,a 3 procedura nie przyniesie efektu
    Milka z w artwimedzie nie wykonują in vitro z KD. Wiem, że można w Czechach wykonać, ale cała procedura to ok. 20 tys. i nie mam pojęcia, czy dają gwarancję ilości zarodków. Trzymam kciuki, za Twój zarodeczek obyś nie musiała rozważać dawca KD. Pozdrawiam

    Milka90 lubi tę wiadomość

  • Wilga Autorytet
    Postów: 322 362

    Wysłany: 1 lipca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny myślę że na ten żołądek to można spróbować siemię lniane mielone. W formie kisielku. Na bole zoladka, podrażnienia śluzówki i sprawy wrzodowe to fajna sprawa. Dodatkowo powinno też pomóc na zaparcia. Tylko trzeba zachować rozsądny odstęp od leków - tzn najlepiej brać godzinę, półtorej po przyjęciu leków albo ewentualnie 2 godziny przed. To chyba jedyna rzecz jaką można bezpiecznie stosować w ciąży bo wszystko inne w tym zioła są przeciwwskazane.
    Na zgage podobno pomagają migdały, można też brać gaviscon i rennie bo nie zawierają soli aluminium. Jest też taki syrop gastrotuss baby - on jest bardziej na odbijanie i można go stosować nawet u niemowląt więc w ciąży też bez problemu.
    Pewnie nic nie pomoże tak na 100% ale warto spróbować moze chociaż trochę złagodzi dolegliwości, żeby się tak nie męczyć strasznie :(

    Kropeczka1986, lipa lubią tę wiadomość

    Starania od 4.2016
    Endometrioza i zrosty w jamie brzusznej
    Jajowody drożne (laparo 2017)
    1. IUI 07.2019 👎
    2. IUI 09.2019 👎
    1. IVF 11.2019
    4.1.1 ❄️❄️❄️5.3.3❄️3.3.3❄️
    1. FET 18.01.2020. ❄️👉🤰🏻
    9dpt 244, 11dpt 728, 27dpt 💓👉🤱🏻
    12.10.2020 Helenka
  • Sissi83 Znajoma
    Postów: 28 24

    Wysłany: 1 lipca 2019, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda814 wrote:
    Dziewczyny czy któraś z was z jakiś powodów chce zrezygnować z pierwszej wizyty u dr Chrostowskiego ? Dzwoniłam na rejestracje i narazie zapisy są wstrzymane 😒 kazała dzwonić w listopadzie dopiero 😭 dajcie znać

    Ja będę zwalniać jedną z dwóch wizyt (albo 16 lipca albo 30 lipca) z tym że to nie jest pierwsza wizyta i z doświadczenia wiem, że jeśli Panie w recepcji mówią, że do dr Ch. zapisy nowych pacjentek są wstrzymane to nie zapiszą raczej. Dopiero pod koniec przyszłego tygodnia będę wiedzieć, którą wizytę będę zwalniać.

  • Rudzik1 Autorytet
    Postów: 1950 1035

    Wysłany: 1 lipca 2019, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca 2020, 00:57

    Kropeczka1986 lubi tę wiadomość

  • Misia28 Autorytet
    Postów: 804 761

    Wysłany: 2 lipca 2019, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wilga wrote:
    Dziewczyny myślę że na ten żołądek to można spróbować siemię lniane mielone. W formie kisielku. Na bole zoladka, podrażnienia śluzówki i sprawy wrzodowe to fajna sprawa. Dodatkowo powinno też pomóc na zaparcia. Tylko trzeba zachować rozsądny odstęp od leków - tzn najlepiej brać godzinę, półtorej po przyjęciu leków albo ewentualnie 2 godziny przed. To chyba jedyna rzecz jaką można bezpiecznie stosować w ciąży bo wszystko inne w tym zioła są przeciwwskazane.
    Na zgage podobno pomagają migdały, można też brać gaviscon i rennie bo nie zawierają soli aluminium. Jest też taki syrop gastrotuss baby - on jest bardziej na odbijanie i można go stosować nawet u niemowląt więc w ciąży też bez problemu.
    Pewnie nic nie pomoże tak na 100% ale warto spróbować moze chociaż trochę złagodzi dolegliwości, żeby się tak nie męczyć strasznie :(
    To herbata miętowa też jest "zakazana"? I inne ziołowe też?

    01.2020 dziewczynka 😍
    06.2022 dziewczynka 😍

    Mamy jeszcze ❄️❄️, cdn.
  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 2 lipca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halinka wrote:
    Tyle dobrze ze z maleństwem wszystko ok. A pisałaś do Ani? Masz chyba wizytę w czwartek jeśli dobrze pamietam, to na pewno Ci doradzi. Ja idę jutro do Luxmedu żeby dostać skierowania na badania na kolejna wizyte u lekarza prowadzącego. Ja ostatecznie do prowadzenia ciąży zdecydowałam się na lekarza z Ujazdka po tym jak mnie dr.Ch postraszył tym krwiakiem, tak na wszelki wypadek. Oczywiście jutro wykorzystam okazje i pooglądam dzidzie żeby się uspokoić. 😂 czy te nerwy kiedyś się skończą?
    Halinka dlaczego zdecydowałaś się na lekarza z Ujastka ze względu na krwiaka?? Ja ze swoim krwiakiem już mam przejścia 3 tyg i nie chce się wchłonąć tylko się opróżnia

  • Halinka Przyjaciółka
    Postów: 76 166

    Wysłany: 2 lipca 2019, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak Lulka, stwierdziłam ze jeżeli by się pogorszyło to lepiej mieć swojego lekarza w szpitalu. A Ujazdek bo moja sąsiadka pracuje tam na neonatologii wiec kolejne wsparcie w razie komplikacji. Mam nadzieje ze tylko chucham na zimne. Ja dostałam od dr. Ch jeszcze dodatkowe zastrzyki z progresteronu i leżałam. Po tygodniu krwiak prawie w całości się wchłonął. Dzisiaj idę jeszcze sprawdzić. A ty gdzie masz tego krwiaka i jak wielki?

    35l
    Endometrioza III stopnia; 08.18 usuniecie tornieli czekoladowej 5cm; 03.19 usuniecie wodniaka i jajowodow
    AMH 03.19 bardzo niskie 0.71
    3xIUI nieudane (04.13; 07.18; 12.18)
    12.05.19 poczatek stumulacji krotki protokol
    22.05.19 Punkcja: 7 pecherzykow, 6 pobranych, 4 dojrzale, 3 zaplodnione; 2 blastki
    27.05.19 Transfer blastki 3.2.2 -*8tc Aniołek poronienie zatrzymane
    17.02.20 Criotransfer 4.1.1 z szóstej doby
    7dpt Beta 58
    9dpt Beta 141
  • Lulka36 Autorytet
    Postów: 292 339

    Wysłany: 2 lipca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halinka wrote:
    Tak Lulka, stwierdziłam ze jeżeli by się pogorszyło to lepiej mieć swojego lekarza w szpitalu. A Ujazdek bo moja sąsiadka pracuje tam na neonatologii wiec kolejne wsparcie w razie komplikacji. Mam nadzieje ze tylko chucham na zimne. Ja dostałam od dr. Ch jeszcze dodatkowe zastrzyki z progresteronu i leżałam. Po tygodniu krwiak prawie w całości się wchłonął. Dzisiaj idę jeszcze sprawdzić. A ty gdzie masz tego krwiaka i jak wielki?
    Ok, myślałam że miałaś jakiś inny powód, ja mam lekarkę z Kopernika a będę się przenosić do lekarki z Rydygiera bo tam chyba bym chciała rodzić. Ja o swoim krwiaku dowiedziałam się jak dostałam krwotoku i wylądowałam na IP, duży nie był bo ok 2 cm pewnie większość już wtedy wypłynęła, reszta myślałam że się wchłonie a on po 2 tyg zaczął się opróżniać i tak już 5 dzień ale najwięcej po nocy. Pod kosmówka się ulokował w sobotę znowu byłam na IP jest już mniejszy i mam się nim nie przejmować bardzo tyle że widok ze coś z Ciebie wychodzi jest mało przyjemny. Lekami też jestem jeszcze obładowana bo i prolutex 1x1 plus duphaston 3x2 i luteina i magnez 4x2 także mąż się śmieje że leki jem jak cukierki. Tylko że ja jeszcze muszę brać całą ciążę neoparin i ona też może powodować krwiaki więc takie trochę błędne koło.

  • Halinka Przyjaciółka
    Postów: 76 166

    Wysłany: 2 lipca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje, to pewnie przez neoparin to opóźnienie. Ale jak lekarze mówią ze nie ma czym się martwić, to na pewno maja racje. A który to tydzień?

    35l
    Endometrioza III stopnia; 08.18 usuniecie tornieli czekoladowej 5cm; 03.19 usuniecie wodniaka i jajowodow
    AMH 03.19 bardzo niskie 0.71
    3xIUI nieudane (04.13; 07.18; 12.18)
    12.05.19 poczatek stumulacji krotki protokol
    22.05.19 Punkcja: 7 pecherzykow, 6 pobranych, 4 dojrzale, 3 zaplodnione; 2 blastki
    27.05.19 Transfer blastki 3.2.2 -*8tc Aniołek poronienie zatrzymane
    17.02.20 Criotransfer 4.1.1 z szóstej doby
    7dpt Beta 58
    9dpt Beta 141
‹‹ 917 918 919 920 921 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ