Forum Starając się z pomocą medyczną Badania genetyczne Azoospermia
Odpowiedz

Badania genetyczne Azoospermia

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
 • nick nieaktualny

  Wysłany: 17 maja 2018, 13:20

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Witam, które badania genetyczne u mężczyzn i jaki ich wynik przekreśla możliwość posiadania potomstwa? Azf?
  Dziękuję za odpowiedź

 • Zizu87 Autorytet
  Postów: 1934 1357

  Wysłany: 17 maja 2018, 13:28

  Cytuj  /     /  Zgłoś
  Trzeba zrobić katiotyp, CFTR i AZF.
  Wszystko zależy od wyniku. Jak u partnera wyjdzie mutacja w genie CFTR to trzeba zbadać partnerkę. Jak u niej jest również mutacja to in vitro z nasieniem partnera jest p/wskazane (duże ryzyko mukowiscydozy u dziecka). Z tego co kojarzę, któraś z mutacji w genie AZF również dyskwalifikuje. Co do kariotypu, gdy wyjdzie np. Z Klinefeltera to można próbować szukać plemników a później podchodzić do in vitro.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ