X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną badania genetyczne przed procedurą in vitro (Gameta Gdynia - spotkanie z genetykiem)
Odpowiedz

badania genetyczne przed procedurą in vitro (Gameta Gdynia - spotkanie z genetykiem)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 10 maja 2023, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    chciałabym zapytać Was o zdanie na temat badań genetycznych przed rozpoczęciem procedury in vitro. Moje AMH to 0,173. Zaznaczę, że do in vitro podchodzimy pierwszy raz. Jesteśmy pod opieką Gamety Gdynia i dr Skwersa. U męża wykryto kilka miesięcy temu stwardnienie rozsiane i lekarz skierował nas do dr Kaczorowskiej na konsultacje czy można podjąć działania in vitro biorąc pod uwagę chorobę męża. Pani doktor stwierdziła, że nie ma badań genetycznych aby sprawdzić gen powodujący chorobę i w tej kwestii to jest ruletka. Z tematu choroby męża przeszła płynnie do mojego wieku - 39 lat i stwierdziła, że w tym przypadku ona zaleca badanie zarodków przed transferem (PGD/PGT-A - badanie wszystkich chromosomów w kierunku aneuploidii, potem decyzja co do PGT-M) a jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań to zaleca pakiet Optimum badań z sieci Diagnostyka (tu wyciągnęła ulotkę z rabatem 10%) w celu przebadania 152 genów i 112 chorób których nie wykrywa PGT A za kwotę 3500 zł i zaleca abym zrobiła te badania razem z mężem (który miał juz przeprowadzone badania CFTR (700 mutacji, AZF) czyli koszt to około 7000 zł. Wystawiła skierowania smsowe z jej danymi osobowymi i kody rabatowe. Dodała również, że warto zrobić badania w kierunku genetycznych czynników ryzyka zakrzepicy/poronień (mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny, genotyp 4G/5G w genie PAI-1).
    Karta wizyty wygląda w taki sposób, że bez tych badań to lekarz pokręci głową jakbyśmy chcieli podejść do invitro. Pani genetyk zachęca do dalszych wizyt genetycznych - koszt 500 zł każdej z nich. Wcześniej byliśmy u profesora Limona i on nie zlecał nam badań genetycznych a przy pierwszym invitro stwierdził aby nie robić badan zarodków bo może dojść do ich uszkodzenia a u nas i tak może być problem z zarodkami.

    Czy Wy też robiłyście taki pakiet badań?

    Jestem naprawdę w kropce, bo z uwagi na moje wyniki nie kwalifikuję się na dofinansowanie in vitro a koszt samych badań generycznych w całości przekroczy 20 tysięcy.

    Teraz czuję, że to jakaś napędzająca się machina mnożenia wydatków. Dziękuję Wam za radę

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 10 maja 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka wrote:
    Cześć Dziewczyny,
    chciałabym zapytać Was o zdanie na temat badań genetycznych przed rozpoczęciem procedury in vitro. Moje AMH to 0,173. Zaznaczę, że do in vitro podchodzimy pierwszy raz. Jesteśmy pod opieką Gamety Gdynia i dr Skwersa. U męża wykryto kilka miesięcy temu stwardnienie rozsiane i lekarz skierował nas do dr Kaczorowskiej na konsultacje czy można podjąć działania in vitro biorąc pod uwagę chorobę męża. Pani doktor stwierdziła, że nie ma badań genetycznych aby sprawdzić gen powodujący chorobę i w tej kwestii to jest ruletka. Z tematu choroby męża przeszła płynnie do mojego wieku - 39 lat i stwierdziła, że w tym przypadku ona zaleca badanie zarodków przed transferem (PGD/PGT-A - badanie wszystkich chromosomów w kierunku aneuploidii, potem decyzja co do PGT-M) a jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań to zaleca pakiet Optimum badań z sieci Diagnostyka (tu wyciągnęła ulotkę z rabatem 10%) w celu przebadania 152 genów i 112 chorób których nie wykrywa PGT A za kwotę 3500 zł i zaleca abym zrobiła te badania razem z mężem (który miał juz przeprowadzone badania CFTR (700 mutacji, AZF) czyli koszt to około 7000 zł. Wystawiła skierowania smsowe z jej danymi osobowymi i kody rabatowe. Dodała również, że warto zrobić badania w kierunku genetycznych czynników ryzyka zakrzepicy/poronień (mutacja Leiden, mutacja w genie protrombiny, genotyp 4G/5G w genie PAI-1).
    Karta wizyty wygląda w taki sposób, że bez tych badań to lekarz pokręci głową jakbyśmy chcieli podejść do invitro. Pani genetyk zachęca do dalszych wizyt genetycznych - koszt 500 zł każdej z nich. Wcześniej byliśmy u profesora Limona i on nie zlecał nam badań genetycznych a przy pierwszym invitro stwierdził aby nie robić badan zarodków bo może dojść do ich uszkodzenia a u nas i tak może być problem z zarodkami.

    Czy Wy też robiłyście taki pakiet badań?

    Jestem naprawdę w kropce, bo z uwagi na moje wyniki nie kwalifikuję się na dofinansowanie in vitro a koszt samych badań generycznych w całości przekroczy 20 tysięcy.

    Teraz czuję, że to jakaś napędzająca się machina mnożenia wydatków. Dziękuję Wam za radę

    Bo in vitro to samonapędzająca się machina mnożenia wydatków.... 🫤
    Jestem Twoją rówieśniczką i nam też lekarz zlecił badanie pgt-a. Mieliśmy 5 świetnych morfologicznie zarodków. Po pgt-a zostały tylko dwa zdrowe. Transfer przed nami, ale nie żałuję, bo 3 nieudane transfery kosztowałyby nas więcej niż badanie. Zarówno finansowo, jak i, a może przede wszystkim, psychicznie. W naszym wieku trzeba się liczć z tym, że zdrowe zarodki mogą być już rzadziej niż chore. To jednak tylko moje zdanie. Wiem, że na forum jest dużo różnych opinii. Wśród lekarzy, jak widać, też.
    Co do badań genetycznych. Z mężem robiliśmy kariotypy i mąż jakieś badanie jakieś badanie delecji (nie pamiętam dokładnie). To było przed rozpoczęciem procedury. Sama z siebie robiłam pakiet na trombofilię że względu na historię rodzinną. Teraz szykując się do transferu naszych mrozaczków, też bije się z myślami, czy nie badać się dalej, czy w ogóle jestem w stanie, bez obstawy leków, ten zarodek przyjąć. To spore koszty, choć nie takie, jak Wasze, ale jednak. Po prostu boję się stracić zarodki
    Nie odniosę się do choroby męża, bo na tym się nie znam.
    Decyzję o badaniu zarodków i tak podejmiecie, jak będziecie je mieć. Jeśli będzie dużo, ja bym robiła.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 10 maja 2023, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Bo in vitro to samonapędzająca się machina mnożenia wydatków.... 🫤
    Jestem Twoją rówieśniczką i nam też lekarz zlecił badanie pgt-a. Mieliśmy 5 świetnych morfologicznie zarodków. Po pgt-a zostały tylko dwa zdrowe. Transfer przed nami, ale nie żałuję, bo 3 nieudane transfery kosztowałyby nas więcej niż badanie. Zarówno finansowo, jak i, a może przede wszystkim, psychicznie. W naszym wieku trzeba się liczć z tym, że zdrowe zarodki mogą być już rzadziej niż chore. To jednak tylko moje zdanie. Wiem, że na forum jest dużo różnych opinii. Wśród lekarzy, jak widać, też.
    Co do badań genetycznych. Z mężem robiliśmy kariotypy i mąż jakieś badanie jakieś badanie delecji (nie pamiętam dokładnie). To było przed rozpoczęciem procedury. Sama z siebie robiłam pakiet na trombofilię że względu na historię rodzinną. Teraz szykując się do transferu naszych mrozaczków, też bije się z myślami, czy nie badać się dalej, czy w ogóle jestem w stanie, bez obstawy leków, ten zarodek przyjąć. To spore koszty, choć nie takie, jak Wasze, ale jednak. Po prostu boję się stracić zarodki
    Nie odniosę się do choroby męża, bo na tym się nie znam.
    Decyzję o badaniu zarodków i tak podejmiecie, jak będziecie je mieć. Jeśli będzie dużo, ja bym robiła.


    Dziękuję Ci bardzo za opinię. Życzę Ci wszystkiego najlepszego!!! Trzymam mocno kciuki.

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 10 maja 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za opinię. Życzę Ci wszystkiego najlepszego!!! Trzymam mocno kciuki.

    Ja za Was też! 🤞 Wydaje mi się, że badanie u rodziców wszelkich możliwych chorób nie ma sensu. Nam też proponowano tzw.badanie Clara. Koszt za oboje ponad 2 tys. Jednak przecież 99 proc.ludzi tego nie robi, nie bada. Nawet przy ivf. A i tak nikt nie da Ci gwarancji, że już podczas ciąży nie pojawi się jakaś wada rozwojowa. Generalnie to na nic nie ma gwarancji...
    Trzymaj się! Może ktoś jeszcze coś mądrzejszego napisze 🙂
    A klinikę zawsze można zmienić 😉 Ja np. jestem w Invikcie i może nie do końca polecam, jednak to ja u nich naciskam na badania. Choćby teraz przed transferem. Poza pgt i kariotypami nie wciskali mi niczego ponad normę, czyli hormony, seminogram, fragmentacji itp. Czy to dobrze, czy źle, czas pokaże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2023, 12:02

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 10 maja 2023, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Ja za Was też! 🤞 Wydaje mi się, że badanie u rodziców wszelkich możliwych chorób nie ma sensu. Nam też proponowano tzw.badanie Clara. Koszt za oboje ponad 2 tys. Jednak przecież 99 proc.ludzi tego nie robi, nie bada. Nawet przy ivf. A i tak nikt nie da Ci gwarancji, że już podczas ciąży nie pojawi się jakaś wada rozwojowa. Generalnie to na nic nie ma gwarancji...
    Trzymaj się! Może ktoś jeszcze coś mądrzejszego napisze 🙂
    A klinikę zawsze można zmienić 😉 Ja np. jestem w Invikcie i może nie do końca polecam, jednak to ja u nich naciskam na badania. Choćby teraz przed transferem. Poza pgt i kariotypami nie wciskali mi niczego ponad normę, czyli hormony, seminogram, fragmentacji itp. Czy to dobrze, czy źle, czas pokaże.

    Dziękuję. Masz rację! Uspokoiłaś mnie. Wczoraj po tej wizycie nie mogłam zasnąć. Nie dość, że mam niskie AMH to jeszcze ta cała analiza kosztowo totalnie mnie przybiła. Zrobię pakiet na trombofilię, a z badania chorób to zrezygnuję. Potem jak będą zarodki to podejmiemy dalsze kroki.

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 10 maja 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka wrote:
    Dziękuję. Masz rację! Uspokoiłaś mnie. Wczoraj po tej wizycie nie mogłam zasnąć. Nie dość, że mam niskie AMH to jeszcze ta cała analiza kosztowo totalnie mnie przybiła. Zrobię pakiet na trombofilię, a z badania chorób to zrezygnuję. Potem jak będą zarodki to podejmiemy dalsze kroki.

    Wydaje mi się, że to niezły plan 🙂 Korzystny cenowo pakiet na trombo ma Diagnostyka.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 10 maja 2023, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Wydaje mi się, że to niezły plan 🙂 Korzystny cenowo pakiet na trombo ma Diagnostyka.

    Dziękuję :) Właśnie sprawdziłam :)

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 10 maja 2023, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Wydaje mi się, że to niezły plan 🙂 Korzystny cenowo pakiet na trombo ma Diagnostyka.

    A czy możesz mi jeszcze napisać jaki był u Ciebie koszt badania zarodków i całej tej procedury?
    Z góry dziękuję.

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 15 maja 2023, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka wrote:
    A czy możesz mi jeszcze napisać jaki był u Ciebie koszt badania zarodków i całej tej procedury?
    Z góry dziękuję.

    Mój wiek i wysoką fragmentacja dna plemników męża. Tzn powyżej normy, ok.26-29 proc (zależnie od badania).
    My badaliśmy 5 zarodków (wszystkie) i płaciliśmy w Invikcie 7 tys. Za jeden to chyba 2,3 tys. Potem masz "rabacik". Za 4 byłoby chyba 5,9 tys. Dużo, ale u nich transfer to min.4 tys., więc...A przynajmniej uniknęliśmy 3, które nie miałyby większej szansy na powodzenie.
    Cała procedura... Wolę nie liczyć 😉 Stymulacja, zapłodnienie itp.to prawie 17 tys. Z tym, że my mieliśmy prawie wszystkie wspomagacze ze względu na kiepskie wyniki męża. Badania przed to pewno z 10 tys , bo genetyka, wirusówka, powtórki hormonów. No i badanie zarodków. A teraz mrożenie i przechowywanie. O kosztach badań, które chce zrobić przed transferem już nie mówię, bo to mój wybór. Po prostu to nasza pierwsza i na 99,9 proc.ostatnia procedura, więc chcemy zrobić, ile się da, żeby potem nie żałować, że np.przez badanie za 500 zł straciliśmy szansę. Zwłaszcza, że wobec tych wcześniejszych kosztów to tyle, co nic. Oczywiście, to też nieprawda, bo każdy grosz boli, jeśli ma nie przynieść efektu.
    Na pocieszenie dodam, że Invicta słynie z tego, że jest droga. Jak podałam na wątku miesięcznym koszt transferu, to dziewczyny były w szoku. Jednak nie miałam wielkiego wyboru w mieście, w którym mieszkam a dojazdy na drugi koniec Polski to też koszty, plus trudności organizacyjne. A i tak na punkcję i transfer trzeba jechać do Gdańska.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2023, 20:04

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 16 maja 2023, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Mój wiek i wysoką fragmentacja dna plemników męża. Tzn powyżej normy, ok.26-29 proc (zależnie od badania).
    My badaliśmy 5 zarodków (wszystkie) i płaciliśmy w Invikcie 7 tys. Za jeden to chyba 2,3 tys. Potem masz "rabacik". Za 4 byłoby chyba 5,9 tys. Dużo, ale u nich transfer to min.4 tys., więc...A przynajmniej uniknęliśmy 3, które nie miałyby większej szansy na powodzenie.
    Cała procedura... Wolę nie liczyć 😉 Stymulacja, zapłodnienie itp.to prawie 17 tys. Z tym, że my mieliśmy prawie wszystkie wspomagacze ze względu na kiepskie wyniki męża. Badania przed to pewno z 10 tys , bo genetyka, wirusówka, powtórki hormonów. No i badanie zarodków. A teraz mrożenie i przechowywanie. O kosztach badań, które chce zrobić przed transferem już nie mówię, bo to mój wybór. Po prostu to nasza pierwsza i na 99,9 proc.ostatnia procedura, więc chcemy zrobić, ile się da, żeby potem nie żałować, że np.przez badanie za 500 zł straciliśmy szansę. Zwłaszcza, że wobec tych wcześniejszych kosztów to tyle, co nic. Oczywiście, to też nieprawda, bo każdy grosz boli, jeśli ma nie przynieść efektu.
    Na pocieszenie dodam, że Invicta słynie z tego, że jest droga. Jak podałam na wątku miesięcznym koszt transferu, to dziewczyny były w szoku. Jednak nie miałam wielkiego wyboru w mieście, w którym mieszkam a dojazdy na drugi koniec Polski to też koszty, plus trudności organizacyjne. A i tak na punkcję i transfer trzeba jechać do Gdańska.
    Może invicta ma dosyć wysokie ceny...ale są to ceny zbliżone w Invimed Warszawa czy Novuum najdrozsze jest...
    Ja leczyłam się invicta Warszawa obecnie 13 tydzień 5 dzień ciąży ale z kd.
    W żadnej klinice nie doszliśmy tak daleko...I tu znaleźli przyczynę naszych niepowodzeń i dlatego decyzja na kd.
    Mas szczerze Ci polecam badanie test uma dzień przed transferem. Badanie kosztuje 400-500zl.a u mnie wyszło że macica niewspółpracuje i gdyby nie wlew leku atosiban i potem nospy po transferze niewiem czy mielibyśmy udany transfer.
    My wydaliśmy masę kasy bo za nami 3 nieudane transfery 3 stymulacje,1prodecedura z stymulacja gdzie niebyło co transferować,1 transfer odwołany Bo zarodek po rozmrożeniu nieruszył.
    Mas myślę że masz duże szanse na sukces bo wyhodowaliscie zarodki do pgta u mnie były za małe do pobrania biopsji...
    My po 5 latach leczeń mamy sukces i radzę wszystkim walczyć o swoje szczęście i niepoddawać się.
    Blanka na poprawę amh i komórek jajowych bierz:
    3x25ng biosteron
    600j koenzym q100
    300j kwas alfaliponowy
    I pij raz dziennie zioła ojca sroki jak herbatkę
    Mojej koleżance podbiły mocno jakość komórek i amh
    Ogranicz kofeinę bo ona wpływa słabo na jakość komórek jajowych.
    Ps.ja sama też brałam też trochę mi podbiło.
    3miechy jak się bierze po tym widać znaczną poprawę.
    Badania na trombofilie wrodzona i te wszystkie mutacje w tym celiakie u kobiety w test dna można zrobić i też nie jest to jakieś full drogie..dodatkowo na nfz u lekarza też możesz wystąpić o skierowanie i dostać je. Dziewczyny na miesięcznym wątku ale niepamietam na którym pisały o tym.
    Powiesz ze w rodzinie były przypadki że mają te mutacje i lekarz da ci skierowanie na nfz.
    Ps.ja też mam mutacje i Neoparin co dzień kuję się w brzuch...wcześniej prawdopodobnie 1 ciążę przez ro i brak leków przeciwskurczowych straciłam bo beta do 800urosla...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2023, 08:44

    Mas lubi tę wiadomość

  • Mas Autorytet
    Postów: 3992 2769

    Wysłany: 16 maja 2023, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Może invicta ma dosyć wysokie ceny...ale są to ceny zbliżone w Invimed Warszawa czy Novuum najdrozsze jest...
    Ja leczyłam się invicta Warszawa obecnie 13 tydzień 5 dzień ciąży ale z kd.
    W żadnej klinice nie doszliśmy tak daleko...I tu znaleźli przyczynę naszych niepowodzeń i dlatego decyzja na kd.
    Mas szczerze Ci polecam badanie test uma dzień przed transferem. Badanie kosztuje 400-500zl.a u mnie wyszło że macica niewspółpracuje i gdyby nie wlew leku atosiban i potem nospy po transferze niewiem czy mielibyśmy udany transfer.
    My wydaliśmy masę kasy bo za nami 3 nieudane transfery 3 stymulacje,1prodecedura z stymulacja gdzie niebyło co transferować,1 transfer odwołany Bo zarodek po rozmrożeniu nieruszył.
    Mas myślę że masz duże szanse na sukces bo wyhodowaliscie zarodki do pgta u mnie były za małe do pobrania biopsji...
    My po 5 latach leczeń mamy sukces i radzę wszystkim walczyć o swoje szczęście i niepoddawać się.
    Blanka na poprawę amh i komórek jajowych bierz:
    3x25ng biosteron
    6j koenzym q100
    300j kwas alfaliponowy
    I pij raz dziennie zioła ojca sroki jak herbatkę
    Mojej koleżance podbiły mocno jakość komórek i amh
    Ogranicz kofeinę bo ona wpływa słabo na jakość komórek jajowych.
    Ps.ja sama też brałam też trochę mi podbiło.
    3miechy jak się bierze po tym widać znaczną poprawę.
    Badania na trombofilie wrodzona i te wszystkie mutacje w tym celiakie u kobiety w test dna można zrobić i też nie jest to jakieś full drogie..dodatkowo na nfz u lekarza też możesz wystąpić o skierowanie i dostać je. Dziewczyny na miesięcznym wątku ale niepamietam na którym pisały o tym.
    Powiesz ze w rodzinie były przypadki że mają te mutacje i lekarz da ci skierowanie na nfz.
    Ps.ja też mam mutacje i Neoparin co dzień kuję się w brzuch...wcześniej prawdopodobnie 1 ciążę przez ro i brak leków przeciwskurczowych straciłam bo beta do 800urosla...

    Dzięki za ten wpis. Też czytałam o tym teście Uma i na pewno pogadam o nim ze swoim lekarzem. Cały czas boję się z myślami czy badać te wszystkie biopsje, kiry, cytokiny itp. Dałoby to jakiś spokój, gdyby było ok albo źle, ale dostałabym leki...Ciężkie te nasze dylematy.

    Co do suplwmtnow, to jak najbardziej. Nam lekarza kazał brać jeszcze l-karnitynę 2000 i witaminę C 1000. Pojęcia nie mam, czy pomogło, czy nie, ale grzecznie brałam.

    Na NFZ można dostać te badania, ale od specjalisty. Nie wiem, czy ginekolog może. Czy da, to już inna sprawa. Spróbować zawsze można. Moja szwagierka robiła na NFZ ale ona była po 3 poronieniach i miała skierowanie od hematologa.

    👱39 🧔38
    Starania ok.2 lat
    👱 Amh 3,95,
    🧔 Tetrazoospermia
    1. IFV
    04.2023
    19 komórek pobranych/13 zapłodnionych
    5 ❄️ 2x5.1.1, 5.1.2,5.2.1, 5.2.2
    Pgt-a: 2 ❄️ czekają
    Transfer 5.1.1 ❤️🍀21.07.2023 🙏
    6dpt Beta 41,1 mIu/ml 🙏
    10 dpt Beta 242,2 mIu/ml 🙏
    17 dpt beta 5233 mIu/ml 🙏 i w USG mamy pęcherzyk 🙏
    19 dpt w USG mamy pęcherzyk żółtkowy 🙏
    21 dpt w USG mamy zarodek 2 mm i ❤️
    12t1d 6,2 cm. chłopaka, USG prenatalne wszystko w normie, nifty: niskie ryzyka 🥳
    21t1d 464 g. Synka
    II USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    26t2d 914 g. Synka
    III USG prenatalne wszystko w normie 🥳
    29t4d 1561 g. Synka
    32t2d 2039 g. Synka
    35t2d 2631 g. Synka
    38t2d 3514 g. Synka
    3.04.2024 (39+3) Miłosz 😍🥳😍 🥳3740 g. 10/10 pkt.
    age.png
  • Pinia80 Koleżanka
    Postów: 36 12

    Wysłany: 16 maja 2023, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, stwardnienie rozsiane nie jest chorobą dziedziczną, więc prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie miało SM jest niewielkie. Zamiast badać wszystkie możliwe mutacje genetyczne u rodziców to chyba lepiej przeznaczyć pieniądze na badanie pgta zarodków bo jednak w pewnym wieku częściej dochodzi do wad rozwojowych zarodka a dzięki diagnostyce można uniknąć poronienia czy konieczności przerwania ciąży z powodu dużych wad, a wiadomo jakie to obciążenie psychiczne dla kobiety.
    Jeśli chodzi o badania laboratoryjne to szczerze polecam laboratorium w UCK, można teraz kupić badania przez internet, na pobranie wchodzi się poza kolejnością a wyniki szybko i w internecie. Cenowo UCK bije na głowę pozostałe komercyjne laboratoria. Dla przykładu za kariotyp zapłaciłam 329 zł i wynik miałam po tygodniu.

    Mas lubi tę wiadomość

  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1431 2070

    Wysłany: 17 maja 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Dzięki za ten wpis. Też czytałam o tym teście Uma i na pewno pogadam o nim ze swoim lekarzem. Cały czas boję się z myślami czy badać te wszystkie biopsje, kiry, cytokiny itp. Dałoby to jakiś spokój, gdyby było ok albo źle, ale dostałabym leki...Ciężkie te nasze dylematy.

    Co do suplwmtnow, to jak najbardziej. Nam lekarza kazał brać jeszcze l-karnitynę 2000 i witaminę C 1000. Pojęcia nie mam, czy pomogło, czy nie, ale grzecznie brałam.

    Na NFZ można dostać te badania, ale od specjalisty. Nie wiem, czy ginekolog może. Czy da, to już inna sprawa. Spróbować zawsze można. Moja szwagierka robiła na NFZ ale ona była po 3 poronieniach i miała skierowanie od hematologa.
    Mi kazał lekarz też pilnować witaminę d3 podobno też ważna jest...

    Mas lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3844 3487

    Wysłany: 17 maja 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka - tu u was większym problemem jednak będzie Twoje amh i wiek. Musicie działać szybko i pewnie będzie potrzebne więcej podejść, bo przy tak niskim amh możesz liczyć na parę komórek jedynie. A statystyki są jakie są. Także wdrazaj suplementy i zaczynajcie. Do refundacji leków można też przedstawić wynik FSH z 2-3 dnia cyklu - jeśli masz mniej niż 40 lat to powinno wystarczyć. A ta pani genetyk to niezbyt się popisała ta akwizycja ...

    Mas, Elka198321 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Blanka Ekspertka
    Postów: 146 63

    Wysłany: 13 lipca 2023, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję za wszystkie rady i dobre słowa.
    Dostałam skierowanie na badanie polimorfizm 675 4G/5G w genie PAI-1 (SERPINE1) oraz na nadkrzepliwość (trombofilia).
    Głównie chciałabym zapytać czy wykonywałyście badanie polimorfizmu?
    Czy wynik tych obu badań ocenia genetyk czy może ocenić te badania ginekolog prowadzący invitro?
    Napiszcie jak było u Was?



    Dziękuję.
    Pozdrawiam serdecznie,

    Starania od 2017 roku
    Ja - 40lat, on- 42 lata
    On- niskie parametry nasienia, SM
    Ja - niepłodność idiopatyczna
    AMH- 0.173
    12.06.2020 - IUI 1 - nieudana
    06.07.2020 r. - IUI 2- nieudana
    26.08.2020- IUI 3 - nieudana
    2024 - in vitro
  • lubiekawee Znajoma
    Postów: 27 12

    Wysłany: 29 lipca 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elka198321 wrote:
    Może invicta ma dosyć wysokie ceny...ale są to ceny zbliżone w Invimed Warszawa czy Novuum najdrozsze jest...
    Ja leczyłam się invicta Warszawa obecnie 13 tydzień 5 dzień ciąży ale z kd.
    W żadnej klinice nie doszliśmy tak daleko...I tu znaleźli przyczynę naszych niepowodzeń i dlatego decyzja na kd.
    Mas szczerze Ci polecam badanie test uma dzień przed transferem. Badanie kosztuje 400-500zl.a u mnie wyszło że macica niewspółpracuje i gdyby nie wlew leku atosiban i potem nospy po transferze niewiem czy mielibyśmy udany transfer.
    My wydaliśmy masę kasy bo za nami 3 nieudane transfery 3 stymulacje,1prodecedura z stymulacja gdzie niebyło co transferować,1 transfer odwołany Bo zarodek po rozmrożeniu nieruszył.
    Mas myślę że masz duże szanse na sukces bo wyhodowaliscie zarodki do pgta u mnie były za małe do pobrania biopsji...
    My po 5 latach leczeń mamy sukces i radzę wszystkim walczyć o swoje szczęście i niepoddawać się.
    Blanka na poprawę amh i komórek jajowych bierz:
    3x25ng biosteron
    600j koenzym q100
    300j kwas alfaliponowy
    I pij raz dziennie zioła ojca sroki jak herbatkę
    Mojej koleżance podbiły mocno jakość komórek i amh
    Ogranicz kofeinę bo ona wpływa słabo na jakość komórek jajowych.
    Ps.ja sama też brałam też trochę mi podbiło.
    3miechy jak się bierze po tym widać znaczną poprawę.
    Badania na trombofilie wrodzona i te wszystkie mutacje w tym celiakie u kobiety w test dna można zrobić i też nie jest to jakieś full drogie..dodatkowo na nfz u lekarza też możesz wystąpić o skierowanie i dostać je. Dziewczyny na miesięcznym wątku ale niepamietam na którym pisały o tym.
    Powiesz ze w rodzinie były przypadki że mają te mutacje i lekarz da ci skierowanie na nfz.
    Ps.ja też mam mutacje i Neoparin co dzień kuję się w brzuch...wcześniej prawdopodobnie 1 ciążę przez ro i brak leków przeciwskurczowych straciłam bo beta do 800urosla...

    Invicta faktycznie nie ma najniższych cen, ale, przynajmniej w Gdańsku, posiada laboratorie jedne z najlepszych w Europe. Plus z tego co wiem, większość/część embryologów posiada międzynaroowe certyfikaty. Bardzo się cieszę, że znaleźli przyczynę i wszystko się udało.

    Co do tego czy robić czy nie robić badań - tutaj powinien wypowiedzieć się lekarz. Po 35 roku zwiększa się ryzyko niepowodzeń lub urodzenia dziecka z wadą. Ale przecież nie wszytkie kobiety będą mieć z tym problem Karyotyp - nie jestem lekarzem, wydaje mi się być sensowym rozwiązaniem jako krok pierwszy, który pokaże czy potrzebne dalsze badania czy nie. Jednak nie jestem lekarzem, i warto to skonsultować.

  • Mysza95 Autorytet
    Postów: 489 821

    Wysłany: 1 września 2023, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mas wrote:
    Mój wiek i wysoką fragmentacja dna plemników męża. Tzn powyżej normy, ok.26-29 proc (zależnie od badania).
    My badaliśmy 5 zarodków (wszystkie) i płaciliśmy w Invikcie 7 tys. Za jeden to chyba 2,3 tys. Potem masz "rabacik". Za 4 byłoby chyba 5,9 tys. Dużo, ale u nich transfer to min.4 tys., więc...A przynajmniej uniknęliśmy 3, które nie miałyby większej szansy na powodzenie.
    Cała procedura... Wolę nie liczyć 😉 Stymulacja, zapłodnienie itp.to prawie 17 tys. Z tym, że my mieliśmy prawie wszystkie wspomagacze ze względu na kiepskie wyniki męża. Badania przed to pewno z 10 tys , bo genetyka, wirusówka, powtórki hormonów. No i badanie zarodków. A teraz mrożenie i przechowywanie. O kosztach badań, które chce zrobić przed transferem już nie mówię, bo to mój wybór. Po prostu to nasza pierwsza i na 99,9 proc.ostatnia procedura, więc chcemy zrobić, ile się da, żeby potem nie żałować, że np.przez badanie za 500 zł straciliśmy szansę. Zwłaszcza, że wobec tych wcześniejszych kosztów to tyle, co nic. Oczywiście, to też nieprawda, bo każdy grosz boli, jeśli ma nie przynieść efektu.
    Na pocieszenie dodam, że Invicta słynie z tego, że jest droga. Jak podałam na wątku miesięcznym koszt transferu, to dziewczyny były w szoku. Jednak nie miałam wielkiego wyboru w mieście, w którym mieszkam a dojazdy na drugi koniec Polski to też koszty, plus trudności organizacyjne. A i tak na punkcję i transfer trzeba jechać do Gdańska.

    A podali dlaczego te 3/5 zarodków były wadliwe? trisomia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2023, 14:25

    26.08. 💉 pobranie - 🥚17 -> 14 dojrzałych -> zapłodniono 8 zarodków -> mamy 4 ❄️❄️❄️❄️
    PGTa - zostały tylko ❄️❄️ 5.1.1., 5.2.3.

    ❄️ I Transfer 30.10., cykl naturalny
    ciąża biochemiczna 💔💔💔

    ❄️ II Transfer 24.01. cykl naturalny z ovitrelle; accofil, clexane
    5dpt 16,7 🍀 7dpt 76,4 🤞 9dpt 265❤️ 12dpt 873 😍 15dpt 2372🚀
    19dpt 8938🐭 GS 1,2cm YS 0,31cm
    28dpt 55634 CRL 8,5mm FHR 145 💓
    8w0 CRL 1,65cm FHR 160
    8w5 CRL 2,2cm FHR 180
    12w0 CRL 6cm, prenatalne niskie ryzyko💙
    14w5 CRL 8,8cm

    preg.png
  • Anoli88 Przyjaciółka
    Postów: 82 41

    Wysłany: 6 października 2023, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, chwilowo mam przerwę w staraniach po laparoskopii i wycięciu ognisk endometriozy. Dziś trochę poczytałam i postanowiłam ten czas wykorzystać na badanie i wizytę u genetyka. Postaram się pójść na nfz. Zobaczymy co uda się zrobić. Dam znać.

    Virginia lubi tę wiadomość

    Rocznik 88.
    Starania od grudnia 2021.
    HSG marzec 2023 - niedrożny lewy jajowód (wodniak).
    1 IUI czerwiec 2023, nieudana.
    2 IUI sierpień 2023, nieudana.
    Endometrioza, usunięcie jej ognisk, usunięcie lewego jajowodu (laparoskopia) wrzesień 2023.
    Vibin - antykoncepcja od 28.09.2023 do 28.11.2023 (zalecenie lekarza).
  • Anoli88 Przyjaciółka
    Postów: 82 41

    Wysłany: 3 listopada 2023, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obiecałam napisać: dostałam skierowanie od internisty na nfz, dzwoniłam 10 października i mając skierowanie na cito zarejestrowali mnie na 11 kwietnia

    Czyli pół roku oczekiwania w UCK do poradni genetycznej.

    Rocznik 88.
    Starania od grudnia 2021.
    HSG marzec 2023 - niedrożny lewy jajowód (wodniak).
    1 IUI czerwiec 2023, nieudana.
    2 IUI sierpień 2023, nieudana.
    Endometrioza, usunięcie jej ognisk, usunięcie lewego jajowodu (laparoskopia) wrzesień 2023.
    Vibin - antykoncepcja od 28.09.2023 do 28.11.2023 (zalecenie lekarza).
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ