X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną badania przed staraniem
Odpowiedz

badania przed staraniem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mimi89 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) jakie badania nalezy wykonac jesli kilka miesiecy sie nie udaje?? :( jakie sa podtawowe badania?? Tsh? Progesteron?

    MadBoy lubi tę wiadomość

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze przed staraniami zrobiłam TSH, prolaktynę. Teraz podczas starań testosteron i hormony nadnerczowe.

    M&M
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zaczęła od
    2-3 dzień cyklu: LH, FSH, estradiol
    w terminie okołoowulacyjnym jeszcze raz estradiol (żeby sprawdzić, czy są pęcherzyki)
    ok 7 dni po przypuszczalnej owulacji progesteron

    Oprócz tego TSH w dowolnym dniu cyklu. Przy okazji nie zaszkodzi zrobić zwykłą morfologię z rozmazem oraz żelazo

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym polecala także monitoring cyklu i badanie nasienia u partnera, u nas tak było ze ja się badalam, a maz dopiero po 7mc od rozpoczecia starań i okazała się, ze problemem jest czynnik męski, niestety w Pl nadal badanie nasienia jest tematem wstydliwym, a naprawdę jest to jedno z podstawowych badan sluzacych rozpoznaniu problemów z płodnością męska Powodzenia życzę i głową do gory, u nas mimo braku szansa na naturalne poczęcie się udało i mam malutki Cud w brzuchu;)

    Martoszka lubi tę wiadomość

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wlasnie zrobimy badanie w nastepnym tygodniu. Chcialam w piatek, bo mam wizyte u ginka,ale niestety byl alkohol pity to zrobimy w poniedzialek.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daje swojemu mezowi bodymax plus, a potem bedzie bral androvit. Chyba nie musi odstawiac tego bodymaxa przed badaniem?

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

    M&M
  • NIEPOKORNA Autorytet
    Postów: 3559 1459

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zlecił bardzo dużo badań:
    - nasienie
    - prolaktyna
    - AMH (najdroższe)
    - progesteron
    - FSH
    - LH
    - estradiol, czyli E2
    - TSH
    i jeszcze inne, których nazw już nie pamiętam.
    Ale dzięki tym badaniom lekarz postawił diagnozę i dostałam leki i teraz się staramy :)

    linia-podzialu-ruchomy-obrazek-0012.gif
    2nn3vfxm0x0qzs5t.png
  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętajcie jeszcze proszę o takich podstawach (o których zapomina się przy staraniach); HIV, wirusowe wątroby, chlamydia, cytologia, różyczka, cytomegalia.
    Tak jak dziewczyny piszą ważna jest diagnostyka obojga. Nawet ogólna morfologia może wskazywać ważne informacje o stanie zdrowotnym pary.
    Badanie nasienia może nie po kilku miesiącach tylko po roku ale co tam, jak można to warto je zrobić.
    USG narządów rodnych kobiety, można pokusić się o monitoring cyklu.

    MadBoy lubi tę wiadomość

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • Mimi89 Znajoma
    Postów: 16 5

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na razie zaczynam od morfologii, tsh i prolaktyny...

    MisiaMisia lubi tę wiadomość

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potem dochodzi jeszcze wiele innych badań ale na początek to już coś :)

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ