Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie drożności jajowodów
Odpowiedz

Badanie drożności jajowodów

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulina3e Znajoma

Wysłany: 27 sierpnia 2020, 17:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie czy ktoraś z Pań przechodziła ostatnio drożność jajowodów hsg i mogłaby się podzielić wiedza jak to wygląda w praktyce. Jak należy się przygotować, ile trwa i jak wygląda procedura itp.
    Dostałam o swojego gina skierowanie, gdyż nasze starania ciągle nie przynoszą efektu. Zaproponował spr drożność i oprócz tego, że to jest nieprzyjemne i bolesne nic nie wiem.
    Może któraś z Pań miała to wykonywane w Wejherowie to też byłabym wdzięczna za informacje ;)

• Merida8 Ekspertka

Wysłany: 27 sierpnia 2020, 20:36

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione to badanie, ale w Gdańsku. Miałam robione ze znieczuleniem ogólnym i w sumie dobrze, że się na to zgodziłam, bo podobno nawet w znieczuleniu reagowałam na ból. Badanie nie trwało długo. Dłużej czekałam na wyjście 😉 jeśli chodzi o przygotowanie do badania to musiałam być na czczo.

07.06.2019- HSG- niedrożny lewy jajowód, prawego brak po usunięciu ciąży pozamacicznej
    09.07.2019- AMH- 3.24
    niedoczynność tarczycy
    12.06.2020- badanie kariotypu (kariotypy OK)

INVICTA Gdańsk, 1 IVF, długi protokół

30.12.2020- podgląd jajeczek 🥚

02.01.2021- punkcja. Mamy 7 kumulusów.

07.01.2021- Transfer blastki 4.1.1 ☘️🤞
    ❄️4.2.2 ❄️3.2.1

09.01.2021- I weryfikacja (3dpt)
    B-Hcg 50,5 mlU/ml
    Estradiol 2006 pg/ml
    PRG 99,10 ng/ml

13.01.2021- II weryfikacja (6dpt)
    B-Hcg 12,1 mlU/ml
    Estradiol 2018 pg/ml
    PRG 97,80 ng/ml

16.01.2021-III weryfikacja (9dpt)
    Beta 40,5 mlU/ml
    Estradiol 3398 pg/ml
    PRG 138 ng/ml

20.01.2021- (13dpt)
    Beta 31 mlU/ml ☹️

23.01.2021-IV weryfikacja (16dpt)- brak ciąży ☹️
    Beta 4,6 mlU/ml
    Estradiol 2342 pg/ml
    PRG 18,40 ng/ml

12.02.2021- Criotransfer- 2 zarodki- nieudany

18.09.2021- CUD! jestem w ciąży! (naturalnej) :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ