X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Badanie drożności jajowodów
Odpowiedz

Badanie drożności jajowodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulina3e Znajoma
    Postów: 23 4

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie czy ktoraś z Pań przechodziła ostatnio drożność jajowodów hsg i mogłaby się podzielić wiedza jak to wygląda w praktyce. Jak należy się przygotować, ile trwa i jak wygląda procedura itp.
    Dostałam o swojego gina skierowanie, gdyż nasze starania ciągle nie przynoszą efektu. Zaproponował spr drożność i oprócz tego, że to jest nieprzyjemne i bolesne nic nie wiem.
    Może któraś z Pań miała to wykonywane w Wejherowie to też byłabym wdzięczna za informacje ;)

  • Merida8 Ekspertka
    Postów: 180 447

    Wysłany: 27 sierpnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione to badanie, ale w Gdańsku. Miałam robione ze znieczuleniem ogólnym i w sumie dobrze, że się na to zgodziłam, bo podobno nawet w znieczuleniu reagowałam na ból. Badanie nie trwało długo. Dłużej czekałam na wyjście 😉 jeśli chodzi o przygotowanie do badania to musiałam być na czczo.

    07.06.2019- HSG- niedrożny lewy jajowód, prawego brak po usunięciu ciąży pozamacicznej
    09.07.2019- AMH- 3.24
    niedoczynność tarczycy
    12.06.2020- badanie kariotypu (kariotypy OK)

    INVICTA Gdańsk, 1 IVF, długi protokół

    30.12.2020- podgląd jajeczek 🥚

    02.01.2021- punkcja. Mamy 7 kumulusów.

    07.01.2021- Transfer blastki 4.1.1 ☘️🤞
    ❄️4.2.2 ❄️3.2.1

    09.01.2021- I weryfikacja (3dpt)
    B-Hcg 50,5 mlU/ml
    Estradiol 2006 pg/ml
    PRG 99,10 ng/ml

    13.01.2021- II weryfikacja (6dpt)
    B-Hcg 12,1 mlU/ml
    Estradiol 2018 pg/ml
    PRG 97,80 ng/ml

    16.01.2021-III weryfikacja (9dpt)
    Beta 40,5 mlU/ml
    Estradiol 3398 pg/ml
    PRG 138 ng/ml

    20.01.2021- (13dpt)
    Beta 31 mlU/ml ☹️

    23.01.2021-IV weryfikacja (16dpt)- brak ciąży ☹️
    Beta 4,6 mlU/ml
    Estradiol 2342 pg/ml
    PRG 18,40 ng/ml

    12.02.2021- Criotransfer- 2 zarodki- nieudany

    18.09.2021- CUD! jestem w ciąży! (naturalnej) :)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ