X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Brak zarodków, nowotwór jąder
Odpowiedz

Brak zarodków, nowotwór jąder

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MonGos88 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 6 marca 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czy jest tu ktoś, kogo mąż chorował na nowotwór i miał usuwane jądra?

    U nas taka sytuacja, że ja mam jeden jajnik (drugi usunięty z powodu potworniaka 10 lat temu), a mąż dwa razy chorował na nowotwór jądra. Pierwszy raz 20 lat temu (wtedy nie miał chemii, tylko usunięte jądro), a kolejny raz 10 lat temu (usunięte drugie, chemia etc) .wtedy też zamroził nasienie. W 2020 postanowiliśmy podejść pierwszy raz do ivf. Uzyskaliśmy w invicta 7 komórek, z czego 6 było nieprawidłowych morfologicznie, a jedna ok. Tą jedną zapłodnili, ale zdegenerowała w 5 dobie będąc morulą. Zmiana kliniki, immunolog, końskie dawki leków i podwójna stymulacja. To dało nam 11 komórek, z czego zapłodniły się 3, ale znowu nie uzyskaliśmy żadnego zarodka. Jeden walczył do 7 doby, ale zdegenerował. Wielka rozpacz i poczucie beznadziei. Ta zmiana kliniki, dodatkowe badania i podwójne stymulacje dały mi nadzieję na lepszy rezultat, a wyszło tak samo jak za 1 razem. Została nam jedna niepełna słomka i teraz wielka rozkmina czy w ogóle warto jeszcze walczyć i czy jest sens. Jak to widzicie ze swojej perspektywy? Tylko szczerze. Klinika mówi, że szansa zawsze jest póki mamy to nasienie, ale ja nie jestem przekonana.

  • Virginia Autorytet
    Postów: 1371 1640

    Wysłany: 6 marca 2023, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:53

    monester lubi tę wiadomość

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)

    preg.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ