X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Candida albicans ATAKUJE
Odpowiedz

Candida albicans ATAKUJE

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Moniaa Autorytet
    Postów: 2529 3251

    Wysłany: 13 lutego 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny postanowiłam założyć ten wątek... bo za bardzo nie widziałam tutaj takich informacji... Otóż problem jest taki że zapewne nie jedna z nas miała problem z kandydozą... Nie chę biegać po różnych forach jak opętana, chcę aby i tu powstało coś na ten temat...
    Kwestia jest taka, że po stymulacji hormonalnej, in vitro, ciąży przerwanej łyżeczkowaniem mój organizm ześwirował i nie mogę się pozbyć tego cholerstwa!
    Miałam 2 opakowania z globulkami clotrimazolu, pomogło na 2 tygodnie i nastąpił nawrót, potem wykonano biocenozę i badanie na co to diabelstwo jest wrażliwe, Dostałam ketokonazol na 10 dni, + provag + lactovaginal
    kontrola po tym czasie wykazała la nadal w biocenozie candide... Lekarka powiedziała ze zadnych tabletek już nie da bo totalnie się wyjałowię. Jedyne co mam zrobić to zmiana diety, zero cukru, irygacje + lactovaginal... Jakby poprawy nie czuję....
    Moze Wy coś mi poradzicie...

  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 13 lutego 2015, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mnie często łapało to zawsze stosowałam kurację Multilac przez dłuższy czas. Nawet po miesiącu później przerwa a później znów Multilac. Przede wszystkim jedz dużo jogurtów naturalnych tylko znajdź odpowiedni, który ma te dobre bakterie. Ja jem z Bacoma ten gęsty. Witamina C jest ważna bo Candidia nie lubi "kwaskowego" podłoża. Lekarka ma rację, powinno się unikać cukrów. Zamiast ciasta czy ciastek, lepiej zjeść owoce. Piwko też źle wpływa na organizm i wtedy candidia ma dobre podłoże. Teraz już nie pamiętam jaką dietę miałam. Smarowałam się też maścią Clotrimazolum i mojego M też bo często mężczyźni nie mają objawów ale mogą zarażać. Dobrze by było także M zaaplikować maść i coś doustnie np. Fluconazol. Moim zdaniem częste irygacje nie są dobre. Przy Candidi trzeba z dwóch stron działać. I coś doustnie i dopochwowo. Jak sobie coś jeszcze przypomnę to Ci napiszę. Pozdrawiam :)

    Moniaa, scarllet lubią tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 13 lutego 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem za krótko brałaś ten ketokonazol. Ja jak leczyłam candide to dostawałam leki na tydzień góra 2 tygodnie i nic nie pomagało!!! wtedy jeszcze nie wiedziałam że robi sie wymaz i antymycogram bo żaden lekarz na to nie wpadł. Potem trafiłam na innego lekarza który zlecił mi pierwsze wymaz i w tym wymazie wyszło że grzyb jest wrazliwy na każdy lek przeciewgrzybiczy nawet na te które wcześniej brałam ale nie pomagały i ten obecny lekarz zlecił mi fluconazol na 3 tygodnie i nystatyne tak samo na 3 tygodnie żeby atakować jak Manieczka wspomniała z dwóch stron. I pomogło :) dobrze by było gdybyś dostała leki na dłużej dopochwowe i doustne.
    Irygacji nie powinno sie robic bo wypłukuje tą dobra flore bakteryjna i szybciej można coś złapać.
    Może idz do innego lekarza. Ja zanim trafiłam do kompetentnego ułaziłam sie od jednego do drugiego z głupim grzybem a o reszcie nie wspomnę...
    Może zrób wymaz+antymucogram i idź do innego lekarza i zasugeruje że 10 dni kuracji nie pomogło i zpytaj (żeby nie było że się wymądrzasz :) ) czy nie lepiej byłoby dłużej to poleczyć.

    Witaj Manieczka :) fajnie Cie tu znowu "spotkać" <3

    sylwiaśta159 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Idgie Autorytet
    Postów: 957 406

    Wysłany: 13 lutego 2015, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olejek z dzikiego oregano, np Oregasept.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 18:33

    08.09 - transfer :)
    2nn3flw14d6fmfcl.png
  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 14 lutego 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia, skoro wykonano antymukogram żeby sprawdzić na co to cholerstwo jest wrażliwe to zrobili bardzo dobrze. To nie wina gina...Polecałabym kochana przeleczyć męża/partnera....bo jak się kochacie to on Cię spowrotem nadkaża i tak bedzie w kółko dopóki i on nie przejdzie tej samej kuracji...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lutego 2015, 09:52

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • myssss Autorytet
    Postów: 499 218

    Wysłany: 14 lutego 2015, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Mnie też zlapalo właśnie to cholerstwo... Wcześniej miałam też globulki i pomogły na chwilę... Mam teraz Gynazol jednorazowo się go zakłada do pochwy. Zastanawiam się za ile dni będę mogła współżyć...

    gyxwqps6hogdm1kg.png
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 16 lutego 2015, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przypomniało mi się, że odkąd nie noszę stringów tylko częściej bawełniane gatki to też mnie tak nie łapie grzybek :) Używam też płynu do higieny intymnej z kwasem mlekowym. Nie można przegrzewać okolic intymnych. Podczas <3 uważać żeby się nie zatrzeć :) bo to sprzyja bakteriom i grzybom.

    Vanessa - powróciłam do Was :) i to na całego!!! :*

    vanessa lubi tę wiadomość

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 16 lutego 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manieczka86 wrote:
    Vanessa - powróciłam do Was :) i to na całego!!! :*
    Ty powróciłaś a ja za moment odchodzę...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Manieczka86 Ekspertka
    Postów: 237 98

    Wysłany: 16 lutego 2015, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A gdzie Ty się wybierasz???

    Niedoczynność tarczycy - Euthyrox 0,25 1x1
    Hiperprolaktynemia czynnościowa - Bromergon 2,5 mg 1x0,5
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 16 lutego 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manieczka86 wrote:
    A gdzie Ty się wybierasz???
    Po prostu nie ma tu juz nikogo z kim mogłabym poplotkować jak za dawnych czasów a po za tym czasem trzeba zakończyć pewne etapy w zyciu. A po za tym bardzo często czuje się tu jak niechciany ignorowany odludek :/

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocny podobno bywa kwas kaprylowy: http://www.solgar.pl/wiedza/leksykon/kwas-kaprylowy

    Nie stosowałam, ale natknęła się właśnie na niego i zdecydowałam wkleić - może się komuś przyda :)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Po prostu nie ma tu juz nikogo z kim mogłabym poplotkować jak za dawnych czasów a po za tym czasem trzeba zakończyć pewne etapy w zyciu. A po za tym bardzo często czuje się tu jak niechciany ignorowany odludek :/

    Vanessa, jaki odludek!?

  • muszynka Autorytet
    Postów: 644 646

    Wysłany: 25 kwietnia 2015, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manieczka86 ma racje, ostawienie syntetycznych majtek jak najbardziej pomaga. Poza tym przy tym cholerstwie lepiej zapomnieć o tamponach.

    I procedura :(
    II procedura - beta pozytywna !!!

    8599s65g50azui9s.png
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 26 kwietnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to takiego? Jakie sa objawy?

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • k1.kasia Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 6 listopada 2021, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Czy któraś leczyła się Fluconazolem ale aż przez pół roku? Czy taka terapia pomogła? i czy można ją przerwać w każdej chwili? - troszkę przeraża mnie to pół roku ;/

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ