X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Choroby tarczycy
Odpowiedz

Choroby tarczycy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Oluniaaa Autorytet
    Postów: 307 552

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Czy któraś w was miała robione badania Anty-TG i Anty-TPO?
    Bo ja właśnie odebrałam wyniki....A-TG wyszło 212,7 U/ml a A-TPO wyszło 205 U/ml.
    TSH 1,298 a fT3 3,19 a fT4 1,07.
    Jestem zaniepokojona tymi przeciwciałami.

    wniddf9h8xpsthjb.png
    km5sdf9hrm4qrho3.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wskazuje to na hshimoto. Ale widac, ze tatryca pracuje prawidlowo. Idz do endokrynologa niech zrobi usg i powie jak to dalej widzi:)

    M&M
  • agnb6 Ekspertka
    Postów: 221 141

    Wysłany: 22 grudnia 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam robione właśnie badania i wszystko niby wyszło dobrze, oprócz tych Anty-TG. Wyszły mi 207,5 IU/ml, a norma jest max do 115.
    Reszta to:
    TSH 0,73 uU/ml (norma 0,20- 4,00)
    FT3 3,2 pg/ml (norma 1,8- 5,00)
    FT4 15,20 pg/ml (norma 8,00- 19,00)
    FSH 4,7 mlU/ml (norma 3,3- 11,30)
    LH 3,3 mlU/ml (norma 1,7- 7,20)
    prolaktyna 7,40 ng/ml (norma 2,00- 25,00)
    Anty TPO 23,8 IU/ml (norma poniżej 63)

    Usg tarczycy wskazało powiększoną tarczycę i jakieś cienie wskazujące na początek zapalenia tarczycy. Ale wizytę u endokrynologa mam dopiero na koniec stycznia.
    Ehh.. czekam więc...

    Aniołek [*] 5tc - 15/08/2012
    Aniołek [*] 9tc - 22/10/2013 (pusty pęcherzyk)
    Aniołek Karolek [*] 21tc - 11/09/2014
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ