X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Clostilbegyt + Metformax + Primolut Nor - ktoś ma taki zestaw?
Odpowiedz

Clostilbegyt + Metformax + Primolut Nor - ktoś ma taki zestaw?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 23 października 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jestem tu nowa. Streszczę Wam szybko w punktach moją sytuację:
    - PCOS zdiagnozowane lata temu w oparciu o badania hormonów, obraz USG i objawy, w związku z tym brałam tabletki antykoncepcyjne przez ostatnich 8 lat
    - niedoczynność tarczycy zdiagnozowana 4 lata temu, leczona i pod kontrolą
    Postanowiliśmy z mężem powiększyć rodzinę. Pierwotny plan był taki, że ostawiamy antykoncepcje i od razu mamy się starać, gdyż często po tabletkach antykoncepcyjnych jest efekt z odbicia i nie ma problemu z owulacją. U mnie tak nie było. W 60 dc wylądowałam u lekarza z jajnikami napchanymi pęcherzykami i rozmiaru śliwki i mango. Do tego super wysoki testosteron i objawy typowe dla PCOS. Dostałam Promolut Nor na wywołanie @. Ostatecznie ten bezowulacyjny cykl trwał 77 dni.
    Lekarz po konsultacji z profesorem stwierdzili, że nie ma co czekać na cuda i zaaplikowali mi zestaw:
    - Matformax 1000 - 1x dziennie codziennie
    - Clostilbegyt - 2x1 od 5 do 9 dc
    - Primolut Nor - 2x1 od 16 do 25 dc

    Pierwszy taki cykl mam mieć bez monitoringu i jak nie zaskoczy to kolejny już z. Podobno dzięki temu nie będę się stresować (pomijam fakt, że nic mnie tak nie stresuje jak niewiedza co się dzieje). Podobno torbielami mam się nie przejmować, bo nawet jak się pojawią to Primolut Nor je zaleczy.

    Jak spojrzycie na mój wykres, temperatura nie skoczyła, a dziś zaczynam brać ten lek. I nie wiem czy spisywać cykl na straty bo skoro zaczynam brać pochodną progesteronu to już owulacji nie będzie? Czy być może była owulacja ale po prostu nie było skoku, albo pojawiły się dopiero po 2 dniach (czego już się nie dowiemy, bo po Primolucie pewnie tempka będzie mało wiarygodnym źródłem informacji)?

    https://ovufriend.pl/graph/9d2b23b4697d7efdb65fef06b3d3b8df

    Brała któraś z Was taki zestaw leków z monitoringiem albo bez i mogłaby się podzielić swoimi doświadczeniami?

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Poziomka92 Ekspertka
    Postów: 181 72

    Wysłany: 13 marca 2019, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety identycznego zestawu nie brałam, ale obecnie biorę 2 opakowanie Ovarin oraz Primolut-Nor od 16 dnia cyklu, dwa razy dziennie. Będzie to mój 4 cykl z Primolut-Nor, a ciąży jak nie ma, tak nie ma, za to @ po tym leku jest bardziej intensywna i z większą ilością skrzepów.

    Szczęśliwa mężatka od wrzesień 2018 :-)
    Hysteroskopia - luty 2016
    - ponowne starania od maj 2018 :)
    - progesteron 12,04 ng/ml
    - TSH 0,89 mlU/l - Euthyrox N50
    - badanie nasienia w normie
    - cykle owulacyjne
    - drożne jajowody
    - Hysteroskopia - marzec 2023 - polip 1 cm, adenomioza
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ