X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Covid a rezerwa jajnikowa i skuteczność ivf
Odpowiedz

Covid a rezerwa jajnikowa i skuteczność ivf

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, w maju planowałam przystąpić do stymulacji ivf, ale złapałam covida (mimo szczepień). I teraz nie wiem, jak covid wpłynie na moją rezerwę i przede wszystkim zarodki. Mam pytanie do dziewczyn,.które przeszły covid jaki był efekt stymulacji po chorobie i jak długo czekałyście na rozpoczęcie procedury po wyzdrowieniu?
    I co z Amh? Czy obniżyło się?

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 94 62

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podczas stymulacji złapałam covid. Jajniki zupełnie przestały reagować na leki w końskich dawkach i przy najlepszych lekach. Musieliśmy wszystko przerwać. Odczekalam 2 miesiące żeby dać odpocząć organizmowi. Dziewczyny wypowiadać się tez ze jak od razu zaczęły po chorobie to niestety nie reagowały na leki. U mnie po odczekaniu 2cykli wszystko wróciło do normy i zaczęłam z powodzeniem stymulacje :) nie wiem jaki wpływ maila choroba na amh bo nie robiłam badań

    Magda25 lubi tę wiadomość

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 94 62

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle ze ciężko stwierdzić czy Amh się obniży bo z tego co mi mówił lekarz jest zależne od wielu czynników i nigdy wynik się nie powtórzy ;) ja czasami miałam różnice +/- 1 a to sporo

    Magda25 lubi tę wiadomość

  • Syl-wia888 Autorytet
    Postów: 289 176

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do amh to nie sprawdzałam. Złapałam covid w lutym pomimo szczepień. Całe szczęście obyło się łagodnie. Podeszłam do 2 procedury w kwietniu i to była klapa. Z 14 pobranych jajeczek mam 1 zarodek. Moje komórki popadały. Myślę, że to za spawa covid.
    Dodam, że przy pierwszej procedurze mieliśmy 3 zarodki. Nie wspomagałam się suplami wtedy ani dieta.
    Do drugiej procedury przygotowywałam się kawałek czasu, dieta przeciwzapalna z niskim ig, suple i na końcu covid.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 20 kwietnia 2022, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syl-wia888 wrote:
    Co do amh to nie sprawdzałam. Złapałam covid w lutym pomimo szczepień. Całe szczęście obyło się łagodnie. Podeszłam do 2 procedury w kwietniu i to była klapa. Z 14 pobranych jajeczek mam 1 zarodek. Moje komórki popadały. Myślę, że to za spawa covid.
    Dodam, że przy pierwszej procedurze mieliśmy 3 zarodki. Nie wspomagałam się suplami wtedy ani dieta.
    Do drugiej procedury przygotowywałam się kawałek czasu, dieta przeciwzapalna z niskim ig, suple i na końcu covid.

    To dokladnie tak jak u mnie: 3 miesiaxe suplemenracji dhea, coenzymem q10 i dieta bez cukru i tu nagle covid:( to taka przewrotnosc i zlosliwosc losu:(

  • Syl-wia888 Autorytet
    Postów: 289 176

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    To dokladnie tak jak u mnie: 3 miesiaxe suplemenracji dhea, coenzymem q10 i dieta bez cukru i tu nagle covid:( to taka przewrotnosc i zlosliwosc losu:(
    No widzisz jak to jest. Człowiek tyle czasu się przygotowywał i masz.
    Ja to byłam w ciężkim szoku.
    Przy pierwszej procedurze nie wiedziałam, że mam hiperinsulinemie i zajadalam łakocie, bo uwielbiam.
    Tez wspomnę, że przy 2 procedurze mialam zwiększona dawkę mensinorm ze 150j na 225j.
    Teraz czekam na miesiączkę i jadę do kliniki, zobaczymy co to będzie.

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syl-wia888 wrote:
    No widzisz jak to jest. Człowiek tyle czasu się przygotowywał i masz.
    Ja to byłam w ciężkim szoku.
    Przy pierwszej procedurze nie wiedziałam, że mam hiperinsulinemie i zajadalam łakocie, bo uwielbiam.
    Tez wspomnę, że przy 2 procedurze mialam zwiększona dawkę mensinorm ze 150j na 225j.
    Teraz czekam na miesiączkę i jadę do kliniki, zobaczymy co to będzie.

    Będziesz podchodzić do transferu czy nowej stymulacji?

  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po szczepionce nie reagowałam na stymulację i jak zbadałam AMH to mi spadło z 1.1 do 0.1 po 3 miesiacach odzyskałam trochę i miałam. 0.39.

    Dziewczyny to ze jesteście po szczepieniu nie znaczy ze jesteście niewidzialne i covid Was nie złapie, szczepionka ma chronić przed ciężkim przejściem covida a nie przed tym ze go w ogóle nie złapiecie. Znam ludzi którzy przechodzą już 4 raz i ostatnio łapali covida po 2-3 miesiącach od przejścia także niestety trzeba uważać :(

  • Syl-wia888 Autorytet
    Postów: 289 176

    Wysłany: 21 kwietnia 2022, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    Będziesz podchodzić do transferu czy nowej stymulacji?
    Myślę, że pod koniec maja lub na początku czerwca będę miała transfer mojego jedynego siłacza.
    Wiecie co, a jeszcze taka ciekawostka. W trakcie przechodzenia covid mialam plamienia od 17dc aż do 27dc i dopiero po tych dniach dostałam solidnej miesiączki.
    Mówiłam swojemu lekarzowi o tym ale po covid kazał mi tylko jeden cykl odczekać przed stymulacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2022, 19:11

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ