X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy badanie histopatologiczne wykrywa bakterie?
Odpowiedz

Czy badanie histopatologiczne wykrywa bakterie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 7 sierpnia 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:05

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wdrodze82 wrote:
    Czy badanie histopatologiczne może wykazać obecność bakterii w badanym materiale?


    Jeżeli lekarz robi histeroskopia pobiera materiał do badania histopatologicznego to to badania jak najbardziej może wskazać czy endonetrium jest objęte stanem zapalnym i np potrzebny będzie antybiotyk..

    wdrodze82 lubi tę wiadomość

  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:06

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wdrodze82 wrote:
    Kinga25, dziękuję. Nigdzie nie mogłam znaleźć info na ten temat.


    Nie ma sprawy i powodzenia 🙂

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wdrodze82 wrote:
    Czy badanie histopatologiczne może wykazać obecność bakterii w badanym materiale?
    Histopatologia wskaże stan zapalny który może być spowodowany bakteria. Nazwe bakterie i jej ilość wskaże tylko posiew mikrobiologiczny.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Lenaa91 Przyjaciółka
    Postów: 109 51

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wdrodze82 wrote:
    Czy badanie histopatologiczne może wykazać obecność bakterii w badanym materiale?


    Ja miałam dwa razy biopsję endo, właśnie podczas pierwszej histeroskopia, i po badaniu histopatologicznym wyszlo, że jest stan zapalny dostałam dwa antybiotyki i po skonczeniu musiałam mieć powtórzona czy już jest ok i nie ma stanu zapalnego, było czysto.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 12:49

  • wdrodze82 Koleżanka
    Postów: 100 11

    Wysłany: 10 sierpnia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 grudnia 2023, 11:06

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ