X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Czy łyżeczkowanie macicy jest elementem histeroskopii?
Odpowiedz

Czy łyżeczkowanie macicy jest elementem histeroskopii?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe. Masz na wypisie, lekarz powiedział to skąd wątpliwości?

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • palunia0 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wypisie mam histeroskopia diagnostyczna.

    Definicja histeroskopii i histeroskopii diagnostycznej jest tu: http://www.evaclinic.pl/data/_uploaded/media/Histeroskopia.pdf

    Zostałam zakwalifikowana do zabiegu z powodu podejrzenia polipa, myślałam, że jeśli polipa nie znaleźli to pobrali tylko wycinki do badania histopatologicznego i tyle. Może się mylę?

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Histeroskopię wykonuje sie w celu wyeliminowania zrostów, polipów. Jesli miałaś polipa to ci go usunęli i dali do badania histopatologicznego. Usunęli go przez łyżeczkowanie

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarka z kliniki mówiła, że histero na NFZ często kończy się łyżeczkowaniem. Jeśli chcesz wiedzieć na pewno, jak było u Ciebie, to trzeba się kontaktować z lekarzem, który robił zabieg.
    Mnie lekarka uczuliła, że jeśli zdecyduję się na histeroskopie z NFZ to mam wyraźnie zaznaczyć, że nie życzę sobie łyżeczkowania.

  • palunia0 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale chyba na wypisie by napisali, że polip był i został usunięty?
    I wtedy jeśli był i został usunięty to chyba zostałaby zastosowana metoda: histeroskopii zabiegowej, a nie diagnostycznej jak napisali?
    Ponadto na wypisie jest: "Obserwacja w kierunku polipa kanału szyjki negatywna."
    No chyba, że na NFZ nie przywiązują wagi do nazywania zabiegów?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2016, 19:07

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palunia, pytanie co to znaczy "wyskrobiny". Mogła być zrobiona tylko rysa, albo lekarz poleciał "po całości". Z wypisu tego nie wywnioskujesz.
    A odpowiadając na Twoje pytanie - tak, w szpitalu mogli zrobić łyżeczkowanie przy histero diagnostycznym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2016, 19:09

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palunia, na forum do tego nie dojdziemy. Śledztwa nie przeprowadzimy. Raczej nie ma wątpliwości co do tego, że zrobiono lyzeczkowanie skoro jest to napisane na wypisie. Niezależnie od tego jakiej nazwy użyli. Trzeba wyjaśnić to z lekarzem. Forum nie wyjaśni sprawy.

    Jeśli byłby polip to napisano by na wypisie, że był i że go usunięto.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • palunia0 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzisz Anatolka, gdyby kontakt z tym lekarzem był taki prosty, to nie pisałabym o tym na forum. Niestety nie mam możliwości się z nim spotkać nawet "prywatnie" bo tak chciałam.

    Jestem trochę w kropce, bo tak bardzo chciałabym już wznowić "starania" a tu klops! znowu jest jakaś przeszkoda :(

  • ciekawa87 Autorytet
    Postów: 1117 443

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po lyzeczkowaniu dostajesz normalnie okres wiec tak jak ci pisałam moje podejrzenia sa wyżej napisane. Sama przeszłam histeroskipie i dwa łyzeczkowania po poronieniach.

  • palunia0 Debiutantka
    Postów: 8 0

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za Wasze wypowiedzi. Wygląda na to, że wydawało mi się, że dużo już wiem, a chyba jest zupełnie odwrotnie.
    Teraz będę brała Duphaston i kontrola w marcu...
    Te czekanie mnie wykończy :(

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ