X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Długie cykle, jak sobie z nimi radzicie,potrzebne leczenie?
Odpowiedz

Długie cykle, jak sobie z nimi radzicie,potrzebne leczenie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Ovulubne Staraczki,
    postanowiłam poprosić o Waszą opinię i dowiedzieć się jakie macie doświadczenia. Mój problem to regularne ale długie około 40 dniowe cykle. Byłam już u 3 lekarzy i żaden nie widzi w tym problemu. O czym mogą one świadczyć? Moje badania LH.FSH,testosteron w 3dc wyszły w normie. Jedynie Prolaktyna nieco podwyższona (28, norma 25) jednak lekarz nie zalecił jej zbicia. Wyłącznie na podstawie obrazu jajników w 3dc stwierdził że wyglądają policystycznie i biorę metformax, castagnus i inofolic. Jednak kolejny cykl po 40 dniach a testy lh wychodzą już 3 miesiąc negatywne. Chyba jest coś na rzeczy i powinnam szukać innego lekarza. Zastanawiam się czy w przypadku długich cykli może być problem z Progesteronem? Podzielcie się proszę swoimi doświadczeniami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 12:40

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jaki masz stosunek LH do FSH, bo to jest dużo ważniejsze niż to czy mieszczą się w normach ;-) Bo jeśli jest za duży to może to świadczyć o policystycznych jajnikach - powinien być koło 1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 12:44

    Zoja lubi tę wiadomość

  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest 6 do 6, 1 do 1. Ale lekarz stwierdził, że to o niczym nie świadczy bo PCOS ma mnóstwo objawów. Ale u mnie jest tylko jeden wykryty długie cykle. Mam jednak wrażenie, że przyczyna jest inna. Czytam, szukam informacji aby móc jakoś sobie pomóc. I teraz myślę o progesteronie, bo przecież bierze się go na regulacje cykli.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 12:50

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ci nie pomogę w takim razie, bo ja z kolei wszystkie inne wyniki mam ok, a stosunek LH do FSH i obraz USG świadczy o PCOS ;-) i nie mam pojęcia jak na długość cykli wpływa progesteron, ale jak chcecie się starać o maluszka, to proponuję udać się do ginekologa typowo zajmującego się niepłodnością i on coś na pewno znajdzie ;-) Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2016, 12:58

    Zoja lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja wrote:
    Jest 6 do 6, 1 do 1. Ale lekarz stwierdził, że to o niczym nie świadczy bo PCOS ma mnóstwo objawów. Ale u mnie jest tylko jeden wykryty długie cykle. Mam jednak wrażenie, że przyczyna jest inna. Czytam, szukam informacji aby móc jakoś sobie pomóc. I teraz myślę o progesteronie, bo przecież bierze się go na regulacje cykli.
    Jestes pewna czy owulacje wystepuja? Jak sa to moze pozno, w zwiazku z tym standardowa faza lutealna 14dni moze powodowac taki efekt. Cykl mozna regulowac progesteronem, jesli nie ma owulacji to jej stymulacja tez skroci cykl.

    Zoja lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA wrote:
    Ci nie pomogę w takim razie, bo ja z kolei wszystkie inne wyniki mam ok, a stosunek LH do FSH i obraz USG świadczy o PCOS ;-) i nie mam pojęcia jak na długość cykli wpływa progesteron, ale jak chcecie się starać o maluszka, to proponuję udać się do ginekologa typowo zajmującego się niepłodnością i on coś na pewno znajdzie ;-) Powodzenia!
    Dziękuję MedA , widzę , że bez zmiany Gina się nie obejdzie. To już 5 w przeciągu roku ;-) A wieczne opowiadanie swojej historii jest dołujące. Ale czego się nie robi dla Dzidziora, będę walczyć ;-)

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • Zoja Ekspertka
    Postów: 186 183

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Jestes pewna czy owulacje wystepuja? Jak sa to moze pozno, w zwiazku z tym standardowa faza lutealna 14dni moze powodowac taki efekt. Cykl mozna regulowac progesteronem, jesli nie ma owulacji to jej stymulacja tez skroci cykl.
    Bella , dziękuję za info. W tym cyklu wybieram się na monitoring. Już nie dam nikomu wmówić , że jest zbędny. Szczerze, to nie wiem czy ovu występują. W zeszłym cyklu test wyszedł pozytywny w 17dc a cykl 39 dni, więc niemożliwe.. teraz raczej negatywny robiłam przez 20 dni, ale skok temp w 25 dc a cykl 40 dniowy więc mogła być. Jedna wilka niewiadoma. Słyszałam, że późne owulacje równają się bezwartościowej komórce z której nic nie będzie dobrego. Wydaje mi się, że jeśli nawet mam takie późne owulacje, to też nie jest to normalne.

    gannskjo7b9tly2x.png

    18.11.2015 Aniołek - W
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja wrote:
    Bella , dziękuję za info. W tym cyklu wybieram się na monitoring. Już nie dam nikomu wmówić , że jest zbędny. Szczerze, to nie wiem czy ovu występują. W zeszłym cyklu test wyszedł pozytywny w 17dc a cykl 39 dni, więc niemożliwe.. teraz raczej negatywny robiłam przez 20 dni, ale skok temp w 25 dc a cykl 40 dniowy więc mogła być. Jedna wilka niewiadoma. Słyszałam, że późne owulacje równają się bezwartościowej komórce z której nic nie będzie dobrego. Wydaje mi się, że jeśli nawet mam takie późne owulacje, to też nie jest to normalne.
    Dziewczyna z of z takich owulacji w ok 40dc jest w drugiej ciazy:) wiec roznie bywa. Podstawa jest monitoring, nie ma sensu gdybac skoro mozna w latwy sposob sprawdzic jak jest, zwlaszcza gdy lekarz sugeruje Ci PCOS...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ