X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Dodatnie ANA1 - co dalej - reumatolog?
Odpowiedz

Dodatnie ANA1 - co dalej - reumatolog?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 27 lipca 2017, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co zbadałam tylko ANA1 - wyszło dodatnie - 1:320 obraz świecenia ziarnisty. Wiem, że powinnam zrobić ANA2 i ANA3. Niestety wiem to od Was, z internetu, nie od lekarza. Genetyk dał skierowanie do reumatologa. I teraz stoję w miejscu, bo nie bardzo wiem co robić. Pytałam mojego ginekologa o jakieś reumatologa w Zielonej Górze - nie ma wiedzy, by był taki, który spojrzy na temat pod kątem poronień. Jutro jadę do Poznania na Polną, więc może tam popytam i dostanę namiary. Nie wiem, czy jest w ogóle sens szukać na NFZ? Chodzi mi o to, czy reumatolog na podstawie dodatniego ANA1 da mi skierowanie na ANA2 i 3? Czy ewentualnie macie namiary na kogoś z Lubuskiego, Wielkopolski, Dolnego Śląska, Zachodniopomorskiego, kto "siedzi" w temacie i ewentualnie dobierze leki. I na koniec pytanie, czy jeśli ANA 2 i ANA3 wyszłoby ujemne, to przy ANA1 wskazany jest steryd? (nie wiem do końca czy akurat steryd, tak mi się kojarzy, ale już tyle czytam różności, że sama się gubię).

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zrobiłam od razu ana2. Wynik dodatki, 1:1000, obraz świecenia ziarnisty. Poszłam z tym wynikiem do immunologa, ale powiedział, że bez objawów chorobowych nie powoduje poronień, zlecił więc dalsze badania, m.in, komórki NK. Przy podwyższonych już dostałam steryd. Wszystkie badania i wizyty prywatne.

    Łykasz metyle na obniżenie homocysteiny?

  • LwieSerce Autorytet
    Postów: 817 1035

    Wysłany: 27 lipca 2017, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Ja zrobiłam od razu ana2. Wynik dodatki, 1:1000, obraz świecenia ziarnisty. Poszłam z tym wynikiem do immunologa, ale powiedział, że bez objawów chorobowych nie powoduje poronień, zlecił więc dalsze badania, m.in, komórki NK. Przy podwyższonych już dostałam steryd. Wszystkie badania i wizyty prywatne.

    Łykasz metyle na obniżenie homocysteiny?

    Jeszcze nic nie łykam. Teraz w szpitalu chcę się popytać co i w jakich dawkach mam brać.

    Listopad 2013 - Aniołek 7 tc; Październik 2014 - ziemski cud - córka; Marzec 2017 - Aniołek 10 tc
    niedoczynność, homocysteina 13,5, ANA1 1:320, mutacje: MTHFR 1298A-C homozygota, PAI-1 - heterozygota.

    dqpri09kzip4orgt.png

  • batumi Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy uważacie, że Dr Porawska oraz gabinet Novamed jest dobrym reumatologiem w Poznaniu? Poszukuję właśnie kogoś sprawdzonego dla siebie...

    Marzeń nie można zabić
  • jackasnobik Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 sierpnia 2018, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Według mnie Novamed może być dobrym wyborem. Ja byłam tam, bo zaczęły się u mnie pojawiać jakies reumatyczne zmiany. Teraz jestem w trakcie leczenia i trzeba powiedzieć, że jest coraz lepiej :)

    Miarą twej wiary jest miara bólu, który potrafisz znieść.
  • Alexandra23 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 sierpnia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie były problem z nadgarstkami, jakoś się przeciążyłam przy remoncie mieszkania. Byłam w Novamed i już praktycznie od pierwszej wizyty było dużo lepiej. Więc jeśli ktoś potrzebuje reumatologa w Poznaniu, to warto się tam wybrac.

    Dwóch rzeczy pragnie prawdziwy mężczyzna: niebezpieczeństwa i igraszki. Przeto pożąda kobiety, jako najniebezpieczniejszej igraszki
  • HighHatka Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy znacie może jeszcze jakieś reumatologa w Poznaniu? Chciałbym porównać sobie różne oferty... Jakby komuś był potrzebny link: http://novamedplus.eu/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2018, 16:33

  • sarahjoea Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HighHatka wrote:
    A czy znacie może jeszcze jakieś reumatologa w Poznaniu? Chciałbym porównać sobie różne oferty...

    Ja niestety nie znam, ale wygląda mi na to, że Novamed będzie sensownym wyborem. Mam problemy z łokciami od jakiegoś czasu i mam nadzieję, że będą w stanie pomóc...

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ