Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Drożność jajowodów HyCoSy
Odpowiedz

Drożność jajowodów HyCoSy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • emdar Autorytet
    Postów: 3426 6208

    Wysłany: 27 listopada 2019, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nadzieja, ja miałam drożność. Mnie nie bolało, ale może dlatego że miałam drożne. Samo badanie trwa z 10min, i określiłabym je jako nieprzyjemne po prostu. Rano przyszłam, koło 14:00-15:00 wyszłam, za jakieś 7-9dni zaszlam w ciążę 🤭. Da się przeżyć, serio. Poza tym jest cała masa tu na forum historii dziewczyn, którym hsg pomogło w zajściu w ciążę (nawet jak jajowody są drożne, to hsg czasem działa jak "przepchnięcie" jajowodów, które są tak jakby podobne do słomek /rurek). Nie ma się czego bać. Powodzenia i trzymam kciuki ✊

    42 lata
    08.03.2019 puste jajo płodowe💔
    17.02.2020 Julek 💙
  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 370

    Wysłany: 27 listopada 2019, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja miałam.
    badanie bezbolesne mimo niedrożności jednego jajowodu.
    Może dlatego że już rodziłam to nie bolało
    30 min wszystko razem trwało

  • Nadzieja1983 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 28 listopada 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emdar wrote:
    Hej Nadzieja, ja miałam drożność. Mnie nie bolało, ale może dlatego że miałam drożne. Samo badanie trwa z 10min, i określiłabym je jako nieprzyjemne po prostu. Rano przyszłam, koło 14:00-15:00 wyszłam, za jakieś 7-9dni zaszlam w ciążę 🤭. Da się przeżyć, serio. Poza tym jest cała masa tu na forum historii dziewczyn, którym hsg pomogło w zajściu w ciążę (nawet jak jajowody są drożne, to hsg czasem działa jak "przepchnięcie" jajowodów, które są tak jakby podobne do słomek /rurek). Nie ma się czego bać. Powodzenia i trzymam kciuki ✊

  • Nadzieja1983 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 28 listopada 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja1983 wrote:
    Dziękuję, uspokoiłaś mnie 😘

    emdar lubi tę wiadomość

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 2 grudnia 2019, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Betti37 wrote:
    ja miałam.
    badanie bezbolesne mimo niedrożności jednego jajowodu.
    Może dlatego że już rodziłam to nie bolało
    30 min wszystko razem trwało

    ale czy jest bardzo nieprzyjemne to badanie?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Mania12 Autorytet
    Postów: 1343 1264

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    ale czy jest bardzo nieprzyjemne to badanie?
    Ja podchodzę do SONO HSG w grudniu w klinice, dziewczyny z którymi rozmawiałam mówią, że "ból" taki jak na okres, więc jeśli rodziłaś naturalnie to pikuś :)

    Dzieli nas tylko czas...
    40 l.
    09.2012 - córcia ❤️
    01.2018 - początek starań o rodzeństwo
    09.2018 -synuś -nasz aniołek (17tc*)
    10.2019 - Invimed Wrocław, AMH 1,69, 2x IUI :-(
    02.2020 - I IVF - ❄️❄️ 3dniowe:
    1 Transfer ET- 17.02.2020 💔 7/8 tc
    2 Transfer FET- 24.07.2020 ❄️- córcia❤️ ️ur.08.04.2021
    ...niespodzianka od matki natury: 28.12.2022 - pozytywny test, 19.01.2023 - 7 tc - 1cm człowieka❤️, 09.02.2023 - 10 tc - 3 cm, 27.02.2023 - 13 tc - 7 cm, 27.04.2023 - 21 tc -456 g, 26.05.2023 - 25t - 987 g, 38 tc - 3300g, ...❤️synek ur. CC 02.09.2023, 3kg, 50 cm
  • Agullla la la Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) ja miałam wczoraj hycosy i było troszkę nie przyjemnie na początku jak wprowadzał do macicy to "coś" ale później już wszystko było ok, myślałam, że będzie gorzej. Ja już rodziłam to nie maa porównania co do bólu. Cale badanie trwało z 30 min bo nie mógł znaleźć lewego jajnika, ale efekt taki, że jajowody drożne oby dwa :) Więc ja jestem zadowolona z tego badania. Nie bójcie się dziewczyny, to nic strasznego...

  • Betti37 Autorytet
    Postów: 1147 370

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    ale czy jest bardzo nieprzyjemne to badanie?
    dla mnie jak zwykłe badanie usg ...albo pobranie cytologii...

  • Karolcia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się szykuje do badania, mam nadzieję że się uda.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ