X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną duphaston, czy to mozliwe?
Odpowiedz

duphaston, czy to mozliwe?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny proszę pomożcie mi.Mam baardzo dlugie cykle owulacja wystepuje(wnioskuje z temp, i boli jajnikow) w okolo 50 dniu cyklu,gin na wyregulowanie kazala mi brac duphaston przez 10 dni po 1 tabletce jutro mam wziac ostatnia,a tu wczoraj ni z gruszki ni z pietruszki, sluz rozciagliwy,szyjka miekka na maxa sie otwarla,i ciagly mnie jajniki jak przy owulce, jutro mam ostatna tabletkei niewiem czy tomozliwe ze to owulacja bo ponoc duph. ja hamuje czy mam spokojnie odstawic..dziekuje za odp

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dodam ze dzisiaj szyjka juz zamknieta i nic nie boli

  • mar Autorytet
    Postów: 1427 1842

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a w jakich dniach cyklu lekarz zalecił Ci branie duphastonu? Duphaston nie blokuje owulacji jeśli nie jest brany przez cały cykl (to jest progesteron) i często właśnie wspomaga zajście w ciążę przy odpowiednich dawkach i zaleceniach ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zalecil brac od 20 dnia przez 10 dni..i teraz nie wiem czy odstawic..tel gin nie odbiera

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przed rozpoczeciem brania dupka,nie bylo jeszcze owulacji,wiec czy tomozliwe ze ona wystapila w trakcie brania?

  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna tabletka na dobę nie blokuje owulacji :-) (podobno)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2014, 14:08

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • julita25 Ekspertka
    Postów: 318 80

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet 2 tab. nie blokują.

    860ix1hphkehqfnu.png
    qq87ej28nhnmcvys.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiec jutropowinna byc 10 tabletka..mam brac dalej?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez slyszalam, ze 2 tabletki ponoc nie blokuja owu, ale 3 juz moga... czasem organizm daje nam oznaki zblizajacej sie owulki, jest sluz rozciagliwy i wszystko tak jak powinno byc, a jednak owulki nie ma... ja bym brala tak jak lekarz zalecil, ewentualnie zadzwonila do gin sie skonsultowac... pamietam, ze w moim ostatnim cyklu dlugim, dzien czy dwa przed @ tez mialam rozciagliwy sluz i juz myslalam ze owulka, a tu przyszla @... a skoro jutro ma byc ostatnia tabletka, moze faktycznie to byc owulka lub jak u mnie przed @ taki rozciagliwy sluz... na dwoje babka wrozyla... tylko pamietasz kochana - my mamy dlugie cykle, wiec moim zdaniem prawdopodobienstwo owulki jest nieduze, jak nie bralas zadnych lekow stymulujacych, no ale organizm jest nieprzewidywalny, szansa jest zawsze :) <3

  • Paulina287 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 30 sierpnia 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, pisze tu pierwszy rAZ,chciałabym zapytac dziewczyn które braly duphaston od 16 do 25 dc...bo staramy sie z mężem juz 3 miesiąc o dzidziusia i jak narazie nic i lekarz mi wlasnie kazal brac duphaston ; i wlasnie zastanawiam sie czy wszyscy po nim maja takie dziwne objawy :
    2 DNI PO OWULACJI DOSTALAM STRASZNEJ ZGAGI CO W ZYCIU ZGAGI NIE MIALAM, (NAWET W PIERSZEJ CIAZY A MALY MA JUZ 2LATA)
    3 DNI PO OWULACJI BOLALO MNIE OKROPNIE PODBRZUSZE PRZEZ JAKIES 6 DNI
    POZNIEJ POSZALM NA BETE ALE WYSZLA NEGATYWNA TAKZE NIE JESTEM W CIAZY CHOC OBJAWY MAM JAK CIAZOWE , I JESZCZE MNIE PIERSI POBOLEWALY I SA NABRZMIALE CO NIGDY NIE MIALAM TAKICH OBJAWOW PRZED OKRESEM.

    CO DZIWNE OD SRODY MAM OKRES I PIERSI MNIE JESZCZE BARDZIEJ BOLA NIZ PRZED I MAM PODWYZSZONA TEMPERATURE PRZEZ CALY OKRES 36,9 W CIAZY NA PEWNO NIE JESTEM
    A CO JESZCZE OKRES MAM ZAWSZE CO 30 DNI A TU NOWOSC DOSTALAM CO 28 I TRWAL TRZY DNI I PO OKRESIE CO ZAWSZE MAM 6!!!!


    POMOCY CZY KTOS MIAL TAKIE OBJAWY CZY TO PRZEZ DUPKA?????

    Paulina287
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 września 2014, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę luteinę już drugi cykl i też miałam trochę zamieszania w pierwszym:
    1. apetyt wzrósł tak, że po prostu nie da się tego opisać,
    2. pojawiły się mdłości,
    3. okres pojawił się po 27 dniach (zwykle 30-32 dni) dosłownie zalewało mnie 3 dni i potem praktycznie koniec,
    4. piersi zwiększyły się - aż mąż zauważył i pytał jak to możliwe że w wieku 30 lat urósł mi biust:)
    5. to nie była ciąża- cykl był bez starań.

    W drugim cyklu apetyt w normie, ale mam zachcianki kulinarne - ciągle bym jadła na ostro, a wcześniej nigdy i mdłości, okres po 28 dniach (trwa już 7, ale to już końcówka chyba) o normalnym nasileniu, piersi nadal duże, ciąży brak.


    Celem brania luteiny jest wyeliminowanie plamień - i udało się :)
    Myślę, że u Ciebie to też może być skutek progesteronu. Teraz zaczął mi się 3 cykl i zamierzam kontynuować luteinę. Nie wiem czemu konkretnie masz przypisany ten lek. Musisz rozważyć plusy i minusy. Ja biorę bo jest potrzeba - niski progesteron.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 września 2014, 18:04

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ