X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Endometrium po zabiegu
Odpowiedz

Endometrium po zabiegu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolaaaa123 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 5 lipca 2022, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Jestem 1,5 m-ca po zabiegu łyżeczkowania. Po 3 tyg dostałam okres który w porównaniu do moich poprzednich był bardzo krótki (3dni). W 14 dc byłam na kontroli u gina który stwierdził ze wszystko ok, jest owulacja, endometrium trojlinijne 7,4 mm szer. W 28 dc byłam u innego gina który z kolei stwierdził endometrium linijne 5mm grubości po owulacji i powiedział ze to niedobrze i przepisał leki nakazując wstrzymać się ze staraniami o ciąże. Moje pytanie czy to w ogóle jest możliwe żeby endometrium podczas jednego cyklu zmalało czy ktoś się pomylił w pomiarach?

  • Ostatnia nadzieja Znajoma
    Postów: 26 7

    Wysłany: 7 lipca 2022, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam podobną sytuację tyle, że przy monitoringu owulacji. Jednego dnia lekarz powiedział 7 mm, a dwa dni pózniej inny lekarz powiedział, że 5 mm. Jak zapytałam jak to możliwe to powiedział, że zależy od aparatu usg, na którym robi sie badanie. Jeśli robiłaś badania u dwóch różnych lekarzy to każdy używa innego sprzętu. Jedni mają lepszy sprzęt, inni gorszy i stąd mogą wynikać te różnice.

  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1129 994

    Wysłany: 7 lipca 2022, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie identyczne sytuacje. Tylko te kilka mm gra bardzo ważną rolę. Ja to już nie wiem komu wierzyć, jeden mówi niecałe 6mm drugi 8. Wiadomo pierwszy nie kwalifikuje się do transferu, drugi tak. I nie wiadomo co robić w takiej sytuacji. Przechodziłam przez to w grudniu.

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Igelkot Autorytet
    Postów: 578 280

    Wysłany: 8 lipca 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie po zabiegu było b. cienkie 5 mm w czasie owulacji, lekko poprzerywane. Miałam histeroskopię, żeby sprawdzić, czy nie ma zrostów. Warto to zawsze sprawdzić, bo na usg nie wszystko widać. Mi się udało po ponad roku odbudować  do 9,5 mm. Ważna dieta + suplementacja.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lipca 2022, 16:33

    👱‍♀️36 l
    - amh 1,52
    - czynnik męski
    I. 08.2020 IVF Parens - 5 zapłodnionych: 2 zarodki
    świeży transfer 4BB - ciąża (9tc 💔 poronienie zatrzymane; cienkie endometrium po łyżeczkowaniu)
    01.2021 FET 4BC (beta 👎)
    II. 06.2021 IVF Artvimed - 4 zapłodnione: 1 zarodek 6 doba
    08.2021 FET 4.2.2 (beta 👎)
    III. 06.2022 IVF Artvimed - 4 zapłodnione: 2 zarodki, dobre endo
    świeży transfer 2 x 3.3.3 (cb beta 7,2 👎)
    ---
    KIR bx - brak 2DL5 [gr. 1], 2DS1, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
  • Anka84 Autorytet
    Postów: 1129 994

    Wysłany: 8 lipca 2022, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Igelkot wrote:
    Hej, u mnie po zabiegu było b. cienkie 5 mm w czasie owulacji, lekko poprzerywane. Miałam histeroskopię, żeby sprawdzić, czy nie ma zrostów. Warto to zawsze sprawdzić, bo na usg nie wszystko widać. Mi się udało po ponad roku odbudować  do 9,5 mm. Ważna dieta + suplementacja.

    A co brałaś?

    👱‍♀️ 40lat
    Cienkie endometrium
    Mięśniak ( w niczym nie przeszkadza?)
    PAI1- hetero, MTHR- hetero
    KIR bx

    👦38 lat
    Azoospermia ( pojedyncze plemniki w nasieniu)

    Maj 2021- I wizyta w klinice NOVUM
    Lipiec 2021 -biopsja - pojedyncze plemniki
    Wrzesień 2021- 1IVF - punkcja- 12 oocytów, 8 komórek dojrzałych, tylko 2 zapłodnione, dwudniowe ❄❄ cl.8b i cl.5c
    Podanie ❄ cl.8b - beta < 0.8
    30.12.2021- kriotransfer ( po rozmrożeniu cl.5c mamy cl.7c) -beta < 0,5
    sierpień 2022 - mamy jeden 3dniowy zarodek 8A- beta <0,5

    Styczeń 2023 - zmiana kliniki INVIMED POZNAŃ
    luty 2023 rozpoczęcie stymulacji- decyzja o dawcy
    Marzec 2023 ❄️3AB z 5 doby i ❄️4BB z 6 doby
    25.04.23r. - transfer 2 ❄️❄️ 3AB i 4BB➡️ beta <0,5😭😭😭

    Decyzja o AZ - transfer sierpień 2023- 4BB z 6doby- nieudany😭

    AZ Czechy Reprofit Ostrava- transfer- 2024
  • Igelkot Autorytet
    Postów: 578 280

    Wysłany: 9 lipca 2022, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka84 wrote:
    A co brałaś?

    Sporo się naczytałam na ten temat, głównie tu można się co nieco dowiedzieć:
    https://matkamimowszystko.pl/jak-poprawic-grubosc-endometrium-26-sposobow/
    Z supli na pewno: omega 3, wid d, wit e, wit c, wiesiołek, resveratrol, czasem dzięgiel. W diecie dużo orzechów i ryb. Sok z granatu też dobrze działa. Trzeba sobie na pewno dać chwilę.
    W mnie po zabiegu na estrofemie przed transferem było bardzo marne, ale nie miałam pojęcia, że jest tak zaorane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca 2022, 17:37

    👱‍♀️36 l
    - amh 1,52
    - czynnik męski
    I. 08.2020 IVF Parens - 5 zapłodnionych: 2 zarodki
    świeży transfer 4BB - ciąża (9tc 💔 poronienie zatrzymane; cienkie endometrium po łyżeczkowaniu)
    01.2021 FET 4BC (beta 👎)
    II. 06.2021 IVF Artvimed - 4 zapłodnione: 1 zarodek 6 doba
    08.2021 FET 4.2.2 (beta 👎)
    III. 06.2022 IVF Artvimed - 4 zapłodnione: 2 zarodki, dobre endo
    świeży transfer 2 x 3.3.3 (cb beta 7,2 👎)
    ---
    KIR bx - brak 2DL5 [gr. 1], 2DS1, 2DS5, 3DS1, 3DP1var
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ