X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Euthyrox

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • marti_w Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, powiedzcie mi czy znacie taki lek Euthyrox, cz bralyscie cos takiego? Dzis lekarz mi przepisal razem z Duphaston.To jest lek na wyrownanie hormonow tarczycy?

    Marti
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2013, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eutyrox jest na wyrównanie hormonu tarczycy. Zdrówka i powodzenia :)

  • marti_w Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To to ja wiem.Podobno sie go bierz jak ma sie nadczynnosc tarczycy.Ja nie wiem czy mam a mi lekarz gino wypisal ten lek razem z Duphaston. Boje sie to lykac bo to jedank hormon, moze pomoc ale i tez zaszkkodzic.

    inessa lubi tę wiadomość

    Marti
  • ewela84 Przyjaciółka
    Postów: 83 44

    Wysłany: 11 czerwca 2013, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Euthyrox sie bierze na niedoczynnosc tarczycy, bo zawiera lewotyroksyne, ktora uzupelnia "braki" tego hormonu w organizmie.
    Bardzo dziwne, ze lekarz przpisal ci ten lek nie zlecajac badania TSH, to na podstawie jego poziomu mozna stwierdzic niedoczynnosc. Mozesz na wlasna reke zrobic to badanie i bedziesz wiedziala na czym stoisz. Ja na twoim miejscu nie odwazylabym sie go zazywac bez badan.
    dla kobiet starajcych sie TSH powinno oscylowac w granicy 1, maksymalnie 2.

    ijpb20mmh57zc0cf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 czerwca 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem ja też bym sama nie brała bez wyników. A niby na jakiej podstawie lekarz CI je przepisał? Po drugie zwykle ginekolog wysyla z chorobą tarczycy do endokrynologa i wtedy on ustala leczenie ale po badaniach.
    Ja miałąm przez ginekologa zlecone badania tarczycy TSH, ft3 ft4 oraz przeciwciała tarczycy to takie podstawowe.

  • Irysek Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 15 czerwca 2013, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Inessa :).
    Ja zażywam Euthyrox który mi przepisała p. endokrynolog ale ja jestem po operacji tarczycy,miałam niedoczynność po operacji więc muszę brać ,żeby wyrównać ten hormon.Ale p.endokrynolog zapowiedziała gdybym zaszła w ciążę to biegiem zrobić tsh i pilny kontakt z nią myślę,że w celu albo odstawienia albo zmniejszenia dawki leku.Ten twój ginekolog tak przepisał dziwne.chyba ,że jest ginekologiem i endokrynologiem w jednym ale dziwne ,że bez badań nawet tsh :S.

    Irysek
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2013, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Irysek jeśli zajdziesz w ciążę, to endo podwyższy Ci prawdopodobnie dawkę, ponieważ ilość hormonów tarczycy ma kolosalny wpływ na rozwój OUN dziecka i w przypadku niedoborów może dojść do poważnego niedorozwoju a nawet dziecko może urodzić się z kretynizmem.

  • Irysek Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 27 czerwca 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka Kathriin możliwe ,że i zwiększy dawkę. Po prostu jestem pod kontrolą endokrynologa a jak zajdę będę pod większą kontrolą to nie wykluczone.

    Irysek
  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1298

    Wysłany: 29 czerwca 2013, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, ja biorę euthyrox. Jak byłam w ciąży miałam wizyty co miesiąc i oczywiście przed każdą wizytą robiony był zestaw badań. W zależności jakie były wyniki miałam albo zostawiona dawkę leku albo była wyższa. Tarczyca musi prawidłowo funkcjonować w trakcie ciąży, dlatego trzeba bardzo ją kontrolować. Teraz mam powiedziane, że gdy tylko zobaczę dwie kreseczki na teście ciążowym, mam od razu biec do endokrynologa.

  • Blondik Autorytet
    Postów: 5204 4874

    Wysłany: 14 marca 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a po 6 tygodniach brania euthyroxu mam nadal antyTPo 1000 (bez zmian) a tsh mi wzrosło z 2,61 na 3,76

    juz nie wiem co mam myslec;(

    8p3o43r8favqs0hl.png
    klz9iei3yk95ggji.png
    Alicja 1.09.2014 (*)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 14 marca 2014, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antygeny nie spadaja od brania hormonow..to mozesz zmniejszyc jedynie dieta....widocznie twoja niedoczynnosc jest dosc duza a dawke leku mialas zbyt mala..Czasem tak sie zdarza ze potzreba wiecej czasu by dostosowac dawke leku.....ja po miesiacu brania euthyrexu zeszlam z 5,30 na 0,49 tsh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2014, 14:49

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chce moze któras odsprzedac Euthyrox?

  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja będę miała dawkę 50, bo dla mnie jest chyba za mocna, ciśnienie mi skacze i mocno serducho bije



    a czy można brać po pół tabletki? a może ja powinnam w ogóle innego leku spróbować... hmmm...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2014, 21:38

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    ja będę miała dawkę 50, bo dla mnie jest chyba za mocna, ciśnienie mi skacze i mocno serducho bije



    a czy można brać po pół tabletki? a może ja powinnam w ogóle innego leku spróbować... hmmm...
    A jaki masz wynik TSH? może rzeczywiście masz za dużą dawkę. Bierzesz rano na czczo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2014, 21:44

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak, rano na czczo, a czy jak bede badala progesteton lub robiła inne badanie z krwi to jak mam leki na czczo to mam je wziąć normalnie w dzień badania?

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
  • marcela29 Autorytet
    Postów: 1400 874

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z hormonami lepiej nie mieszec samemu,, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który na podstawie wyników dobiera dawkę, połówki oczywiście brać można, a co do badan to tylko przed badaniem tarczycy nie przyjmuje się leku

    "Być może dla świata jesteś jedynie człowiekiem, lecz dla nas Twoich rodziców jesteś całym światem"
    Dwa wymarzone Cuda(czki) - Laura 13.02.2015 i Adaś 23.02.2017
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marcela29 wrote:
    Z hormonami lepiej nie mieszec samemu,, najlepiej skonsultować się z lekarzem, który na podstawie wyników dobiera dawkę,
    Tak oczywiście ale są sytuacje (ja taką miałam) że gdybym sobie sama nie zmodyfikowała dawki to byłoby ze mną kiepsko (mam usunięta tarczyce więc nie moge sobie pozwalać na złe wyniki), bo konował sie kompletnie na tym nie znał i mówił że wynik ok a był ponad normę hohoooo :/ potem poszłam do innego lekarza który zna sie na rzeczy i dziwił się dlaczego do niego przyjechałam taki kawał drogi kiedy na miejscu mam lekarza który dobrze dobrał mi dawkę. Tylko nie wiedział że tym "lekarzem" który dobrze dobrał mi dawkę byłam ja sama :D

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alternatywa wrote:
    tak, rano na czczo, a czy jak bede badala progesteton lub robiła inne badanie z krwi to jak mam leki na czczo to mam je wziąć normalnie w dzień badania?
    Możesz normalnie wziąść a z tego co wiem to hormony nie muszą być robione na czczo bo czy coś zjesz czy nie to hormony sie nie zmieniają (no chyba że to badanie insuliny to co innego). Progesteron zmienia sie pod wpływem zmian zachodzących w cyklu i nie ważne czy coś zjesz czy nie to na progesteron to nie podziała. Przynajmniej ja tak wiem...

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanesso Alternatywo tylko Eutyroxu sie nie bierze przed badaniem TSH przed innymi badaniami Eutyrox można brać w niczym on nie przeszkadza przynajmniej tak mi lekarz mówił.
    A co do leków i działań ubocznych to wiem,ze niektóre leki nawet hormony mogą działąć np na serce i dlatego najlepiej skonsultować sie z lekarzem aby moze inaczej ustawił dawke albo zupełnie zmienił lek. Ja miałam kilka lat temu tak z lekiem na tarczyce ale nie Eutyroxem przy mojej astmie i arytmi nie mogąm go brać a lekarz nie zapytał czy na coś innego choruje i miałam problemy ale sama odstawiłam i potem rozmawiałąm z lekarzem co mam robić.
    Zdrówka Wam zycze <3 :)

  • alternatywa Autorytet
    Postów: 383 155

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Vanesso Alternatywo tylko Eutyroxu sie nie bierze przed badaniem TSH przed innymi badaniami Eutyrox można brać w niczym on nie przeszkadza przynajmniej tak mi lekarz mówił.
    A co do leków i działań ubocznych to wiem,ze niektóre leki nawet hormony mogą działąć np na serce i dlatego najlepiej skonsultować sie z lekarzem aby moze inaczej ustawił dawke albo zupełnie zmienił lek. Ja miałam kilka lat temu tak z lekiem na tarczyce ale nie Eutyroxem przy mojej astmie i arytmi nie mogąm go brać a lekarz nie zapytał czy na coś innego choruje i miałam problemy ale sama odstawiłam i potem rozmawiałąm z lekarzem co mam robić.
    Zdrówka Wam zycze <3 :)


    a na wszelki wypadek nie wzięłam, jeszcze troszkę muszę poczekać na wizytę, pójdę z badaniami i o wszystko wypytam:)

    [email protected]
    uwo93e3k1dtt2470.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ