X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Genesis - Poznań/Zielona Góra
Odpowiedz

Genesis - Poznań/Zielona Góra

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 17 grudnia 2017, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukałam podobnego wątku, ale niestety nie znalazłam.

    Czy macie może doświadczenia z Genesis?
    Ja jestem na etapie diagnozowania niepłodności idiopatycznej.
    Mam juz skierowanie do poradni genetycznej, nie wiem którą placówkę wybrać i dlaczego?
    Jak jest z terminami? Jacy lekarze i badania przysługują na NFZ?
    Jakie są wasze doświadczenia?

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 18 grudnia 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat. Może jednak jest ktoś, kto ma za sobą doświadczenia w tych placówkach? :)

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 19 grudnia 2017, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, my mamy przed sobą wizytę. W Zielonej z 2 mies. szybciej. Tzn jak dzwoniłam koniec września to Poznań miał na koniec marca a Zielona na początek stycznia. Po 9.01 będę mogła powiedzieć coś więcej ;-)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, rozumiem, że będziecie przyjęci w trybie normalnym a nie pilnym?
    Czy masz jakiś wpływ na wybór lekarza?
    Będę obserwować ten wątek w takim razie i czekam na relację :)

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sorki, miało być po 8.01 a nie 9.01. Tak, byliśmy przyjęci w trybie normalnym. Dostaliśmy skierowanie od rodzinnego do poradni i po telefonie do Genesis podjęliśmy decyzję o Zielonej, chociaż do Poznania mamy jednak bliżej.

    Na wizytę wzięliśmy bieżące wyniki, po wywiadzie dotyczącym chorób w rodzinie,rozrysowaniu ‚drzewka’, analizie wyników zostaliśmy skierowani na badania kariotypów, a mąż dodatkowo na CFTR. Na wyniki czeka się jakiś miesiąc. Po wynikach ma przyjść również opis od pani doktor. To chyba tyle z relacji... :-)

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisywałam się dwa dni temu (byłam osobiście, bo nikt nie raczy tam odebrać telefonu i jak czekaliśmy z 15 min na wyznaczenie terminu, to nie słyszałam żeby jakikolwiek telefon dzwonił... pewnie jest wyłączony :/) i mamy termin na 3 lipca... Porażka na maksa. Teraz zastanawiam się czy nie udać się do Genosa w Łodzi. Mają terminy na koniec lutego/początek marca.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina a jakie terminy były do Zielonej góry? Bo rozumiem, że zapisaliście się w Poznianiu?
    melba, gratulacje, że udało Ci się dodzwonić ;)
    Obawiam się, że tez muszę tam podejść, genesis ma chyba takie przeroby, że muszą wyłączać telefon, żeby mniej ludzi przychodziło.

    melba lubi tę wiadomość

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jakie terminy mają w Zielonej Górze. Z jednej strony nie ma się co dziwić, że nie odbierają telefonów - jako praktycznie jedyna taka placówka w Poznaniu, mają pewnie bardzo dużo pacjentów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 10:43

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja się pochwalę, mam termin na połowę maja do Genesis he he he..
    Oczywiście musiałam się tam pojawić osobiście, bo na telefon nie ma co liczyć.

  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to załatwiłaś?? Pojadę tam dzisiaj i zrobię dym. Kuźwa zapisują chyba jak im się podoba...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 13:15

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poszłam na Grudzieniec i powiedziałam od razu, że chcę być zarejestrowana do Zielonej Góry, bo tam terminy są krótsze. Okazało się, że rejestracja do Poznania odbywa się w holu głównym, a do rejestracji w ZG w pokoju dalej. Trochę mnie to rozbawiło ;) I rzeczywiście, różnica miedzy tymi miastami to 2 miechy. Do Poznania dopiero na lipiec.

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostałyście skierowanie do genetyka tylko na siebie, czy na siebie i partnera razem? Podobno potrzeba wtedy dwóch osobnych skierowań?
    Bo ja mam termin i skierowanie tylko na mnie, planowałam jechac początkowo sama, no ale skoro problem jest "nasz" a nie tylko "moj" to dobrze byłoby zabrac faceta ze sobą. Problem w tym, ze on nigdy nie miał żadnych badań genetycznych ani przesłanek, że z jego genami cos jest niehalo.
    Zastanawiam się czy w tej sytuacji on także mógłby liczyć na skierowanie na jakieś badania od genetyka? Jak juz tam dotrzemy.

  • melba Autorytet
    Postów: 600 212

    Wysłany: 11 stycznia 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Partner musi mieć też skierowanie do poradni genetycznej. Dalej decyduje genetyk, na podstawie wywiadu i wyników badań.

    preg.png

    XII 2015 początek naprostarań
    XI 2022 FET 12 dpt 1313, 24dpt♥️
  • pszczółka p Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 12 stycznia 2018, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć, kariotypy robiliśmy w Poznaniu w 2015r. Początkowo zarejestrowaliśmy się telefonicznie i uzyskaliśmy odległy termin. Po namyśle postanowiliśmy pojechać na Grudzieniec i się dopytać ile by kosztowało i jak prędko byśmy mogli podejść do badania prywatnie. Jak Pani z rejestracji na nas spojrzała, to stwierdziła, że my na cito możemy robić badania na nfz ze względu na nasz wiek (35+). Wyszło też przy okazji, że mamy źle skierowanie wypisane - oboje byliśmy na jednym skierowaniu. Pani poradziła nam, abyśmy ekspresem pojechali do rodzinnej po dwa osobne skierowania. Na wykonanie badania czekaliśmy 2 tygodnie ;) Niestety był to sezon wakacyjny i przetrzymali nas trochę z wynikami (ponad miesiąc), gdyż pracownicy byli na urlopach i Panie w laboratorium się nie wyrabiały.

    Ojkaojka lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ