X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hashimoto- antyTPO
Odpowiedz

Hashimoto- antyTPO

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 25 maja 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniss wrote:
    Magot a powiedz mi jak badania partnera? Wszystko w normie?
    Pytasz o tarczycę? Czy o inne?

  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 25 maja 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak u Was z jodem- w kontekście starań oczywiście- macie zapisaną suplementację?

  • Aniss Przyjaciółka
    Postów: 68 27

    Wysłany: 25 maja 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie o nasienie pytam.

    Ja akurat jod mam zabroniony.

    02.2015 moj Aniołek <3
    10.2016 mój Aniołek <3
    Niedoczynność tarczycy Hashimoto,
    Przebyta chlamydia i ureaplasma
    Czynnik meski- 2% prawidłowych plemnikow
    Fragmentacja plemnikow ok
    12.2016 jajowody drożne
    komórki nk- 20 % - intralipid dozylnie
    Przygotowanie do laparoskopii termin na 23.04.2018
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 25 maja 2016, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniss badania M są średnie...szału nie ma, ale tragedii też nie.

  • Aniss Przyjaciółka
    Postów: 68 27

    Wysłany: 26 maja 2016, 00:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magot Wiesz tak pytam bo ja zadreczalam sie tym moim Hashi, winilam sie o nieudane cykle i mimo, ze lekarze mówili ze nie widza u mnie problemu (hashimoto nikt z nich nie traktował jako bariera do zapłodnienia) ja dalej myslalam, ze to wlasnie przez to.

    Ale odebraliśmy wyniki meza. Duzo poniżej sredniej, wrecz na ten moment fatalnie. No i mamy przyczynę...

    Moze trzeba szukac tez po drugiej stronie, ale ciagle licze na to ze szybko zobaczymy 2 kreseczki ❤

    Sówka35 lubi tę wiadomość

    02.2015 moj Aniołek <3
    10.2016 mój Aniołek <3
    Niedoczynność tarczycy Hashimoto,
    Przebyta chlamydia i ureaplasma
    Czynnik meski- 2% prawidłowych plemnikow
    Fragmentacja plemnikow ok
    12.2016 jajowody drożne
    komórki nk- 20 % - intralipid dozylnie
    Przygotowanie do laparoskopii termin na 23.04.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    u mnie też ani ginekolog, ani endokrynolog nie przejęli się przeciwciałami, choć mam wynik ponad 500. Tego się podobno nei leczy, jesli TSH, FT3 i FT4 są w normie. ale w ciąży nadal nie jestem...
    No właśnie, u mnie p/C "zaledwie"255,55 tsh 1,150 ft3 4,22 (30,27%)ft4 14,32 (23,20%).w usg liczne zmiany guzkowe zwłaszcza na prawym płacie. Samopoczucie wyjątkowo dupne. Endo zdiagnozował Hashi.Twierdzi że wyniki nie kwalifikują mnie do leczenia jeszcze ponieważ jednak mam wszystkie objawy niedoczynności zalecił Letrox (ze względu na nietolerancję glutenu i laktozy)w dawce 25 co drugi dzień. Wyniki sa z kwietnia ,kolejne mam zrobic w czerwcu i pojawic sie znow.Nie czuję poprawy w samopoczuciu,włosy lecą i ogólnie czuję się zle.Od 17stu miesięcy staramy się o Dzidziusia.Bez rezultatu.Od strony ginekologicznej jest ok.Czuję że problemem jest tarczycą.

    Magot lubi tę wiadomość

  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 3 czerwca 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sówka35 czy robiłaś sobie badania pod kątem zespołu antyfosfolipidowego bo on- jak większość chorób z autoagresji lubią występować w parach- może być obecny przy Hashimoto

  • katastrofa Koleżanka
    Postów: 179 19

    Wysłany: 6 czerwca 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po półtora miesiąca jedzenia 1-2 orzechow brazylijskich antyTPO z 600 spadło do 233

    Magot lubi tę wiadomość

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 9 czerwca 2016, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magot wrote:
    Ja mam niecałe 5,8. Ostatnio robiłam 3 mc temu. Nie badam jej często.

    Tsh do zajścia w ciążę powinno być ok 1 ;)
    Jestem "posiadaczką" hashi, a zarówno endokrynolog jak i ginekolog kazali utrzymywać taki poziom tsh przy staraniach.
    Teoretycznie wysokie aTPO nie powinno wpływać na zajście w ciążę (jeśli wszystko ok), ale jednak jest to chora immunologiczna.
    Po roku bezowocnych starań sugerowałabym wybrać się do lekarza specjalisty. Napewno zalecą najważniejsze badania i będzie wiadomo już coś więcej.

    Ps. mówię z własnego doświadczenia ;)

    Magot lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Magot Koleżanka
    Postów: 51 12

    Wysłany: 14 czerwca 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Tsh do zajścia w ciążę powinno być ok 1 ;)
    Jestem "posiadaczką" hashi, a zarówno endokrynolog jak i ginekolog kazali utrzymywać taki poziom tsh przy staraniach.
    Teoretycznie wysokie aTPO nie powinno wpływać na zajście w ciążę (jeśli wszystko ok), ale jednak jest to chora immunologiczna.
    Po roku bezowocnych starań sugerowałabym wybrać się do lekarza specjalisty. Napewno zalecą najważniejsze badania i będzie wiadomo już coś więcej.

    Ps. mówię z własnego doświadczenia ;)

    Zgadza się jeśli chodzi o TSH. Natomiast cytowany wynik to moja prolaktyna :)
    Teraz moje TSH podskoczyło do 2,3 więc zbijam.
    Jem orzechy brazylijskie już od miesiąca. Poczekam jeszcze i pójdę sobie zrobić aTPO- jestem ciekawa czy faktycznie polecą w dół.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ