X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

hematolog

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej czy ktoś był na wizycie w Poznaniu u Marka Karasiewicza ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem ktoś coś na temat tego lekarza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    wiem ktoś coś na temat tego lekarza?


    Jest dobrym i polecanym specjalista 😏, ja również polecam dr Bober w centrum Intelab.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy jrsli poszlabyn z samymi mutacjami czy.powinnam jeszcze jakies badanis zrobic? I czy orientujesz sie czy wgl on przyjmuje normalnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    A czy jrsli poszlabyn z samymi mutacjami czy.powinnam jeszcze jakies badanis zrobic? I czy orientujesz sie czy wgl on przyjmuje normalnie?

    To zależy jakie masz mutacje, oj wiesz co z tego co wiem to teraz może być problem z tego co pamiętam to przyjmuje w Luxmed a placówka zawiesiła działalność, mają wracać na jakiś zasadach ale może być problem z terminami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2020, 07:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    To zależy jakie masz mutacje, oj wiesz co z tego co wiem to teraz może być problem z tego co pamiętam to przyjmuje w Luxmed a placówka zawiesiła działalność, mają wracać na jakiś zasadach ale może być problem z terminami.

    O jeju... A tak mi go ktos polecil.... I.chcislam isc do niego a z mutacji mam mthfr homo i pai hetero.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    O jeju... A tak mi go ktos polecil.... I.chcislam isc do niego a z mutacji mam mthfr homo i pai hetero.


    Z tymi mutacjami to myślę, że spokojnie można poczekać z wizytą u hematologa, dobry ginekolog- endokrynolog też powinien ogarnąć, tutaj najczęściej zalecają metylowana formę witaminy b12 i kwasu foliowego.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem wiem tylko wlasnie koniecznie do niego chce bo jest bardzo polecany a dość mam lekarzy co olewają :) na ginekologa też czekam bo Maciej Brązert też narazie przyjmuje tylko cieżarne.. a nie znowu ttafić do kolejnego i wizyta mialaby nic nie wnieść :/ zakupilam sobie na początek modulator homocysteiny bo nie znam swoich poziomów..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    wiem wiem tylko wlasnie koniecznie do niego chce bo jest bardzo polecany a dość mam lekarzy co olewają :) na ginekologa też czekam bo Maciej Brązert też narazie przyjmuje tylko cieżarne.. a nie znowu ttafić do kolejnego i wizyta mialaby nic nie wnieść :/ zakupilam sobie na początek modulator homocysteiny bo nie znam swoich poziomów..


    To modulator homocysteiny powinien być na początek ok,całe szczęście powoli sytuacja ma się stabilizowac z przyjęciami. Możesz zadzwonić po majówce do Luxmedu i zapytać jak sytuacja wygląda bo wiem, że mają wznawiac na jakiś zasadach działalność.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    To modulator homocysteiny powinien być na początek ok,całe szczęście powoli sytuacja ma się stabilizowac z przyjęciami. Możesz zadzwonić po majówce do Luxmedu i zapytać jak sytuacja wygląda bo wiem, że mają wznawiac na jakiś zasadach działalność.

    Oby Brazert tez wznowil jak najszybciej przydalby sie monitoring i porzadny plan dzialania :(
    A ty jakie masz mutacje?
    Wgl orientujesz sie jak to jest z heparyna z zwiazku z pai?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Oby Brazert tez wznowil jak najszybciej przydalby sie monitoring i porzadny plan dzialania :(
    A ty jakie masz mutacje?
    Wgl orientujesz sie jak to jest z heparyna z zwiazku z pai?


    Z tego co się orientuję od czerwca ma być poprawa tym bardziej, że procedury ivf maja na Polnej być wznawiane.

    Ja mam zespół antyfisfolipidowy i Mthfr, z tego co wiem dr Maciej raczej przy pai daje clexane, aczkolwiek tutaj zdania są podzielone (głównie hematolodzy są podzieleni)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 06:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Z tego co się orientuję od czerwca ma być poprawa tym bardziej, że procedury ivf maja na Polnej być wznawiane.

    Ja mam zespół antyfisfolipidowy i Mthfr, z tego co wiem dr Maciej raczej przy pai daje clexane, aczkolwiek tutaj zdania są podzielone (głównie hematolodzy są podzieleni)

    Niezaleznir od tego czy ktos ma homo czy hetero? Bo podobno tylko przy homo bo gorsza... Oby dr Maciej zaczal jak najsxybciej , do czerwca i tak jeszcze ponad miesiac...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    Niezaleznir od tego czy ktos ma homo czy hetero? Bo podobno tylko przy homo bo gorsza... Oby dr Maciej zaczal jak najsxybciej , do czerwca i tak jeszcze ponad miesiac...


    Tutaj to już w glownej mierze zależy od historii choroby, tak jest dobierane leczenie, są pacjentki, które przy hetero dostają acard i Clexane. Przy tej mutacji może być problem z zagniezdzeniem, albo zajściem w ciążę, ta profilaktyka w takim wypadku może pomóc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia 2020, 09:27

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Tutaj to już w glownej mierze zależy od historii choroby, tak jest dobierane leczenie, są pacjentki, które przy hetero dostają acard i Clexane. Przy tej mutacji może być problem z zagniezdzeniem, albo zajściem w ciążę, ta profilaktyka w takim wypadku może pomóc

    O JA NIGDY NIE BYŁAM W CIĄŻY JESZCZE.. myslisz że powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania żeby iść od razu z tym do lekarza?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anka wrote:
    O JA NIGDY NIE BYŁAM W CIĄŻY JESZCZE.. myslisz że powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania żeby iść od razu z tym do lekarza?


    Myślę, że to co już zrobiłaś w zupełności wystarczy,teraz czekać spokojnie na wizytę u lekarza i dalsze Jego zalecenia.

    Ps ewentualnie jeszcze homocysteine, przy mutacji Mthfr warto zbadać.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 kwietnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Myślę, że to co już zrobiłaś w zupełności wystarczy,teraz czekać spokojnie na wizytę u lekarza i dalsze Jego zalecenia.

    Ps ewentualnie jeszcze homocysteine, przy mutacji Mthfr warto zbadać.
    no homocysteine zrobie i oznaczenie supli bo nie robilam nigdy właśnie . Najpierw udam sie do tego gina bo tak jak mowisz do hematologa to może troche potrwać..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ