X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Heterozygota MTHFR 1298A>C
Odpowiedz

Heterozygota MTHFR 1298A>C

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 13 listopada 2022, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, wytłumaczycie mi po ludzku co oznacza mutacja genu MTHFR 1298>C w układzie heterozygotycznym i czy taka mutacja coś zmienia w kwestii starań o dziecko lub zażywanych suplementów?
    Obecnie zażywam Prenatal uno.

  • Dżoanniks Autorytet
    Postów: 4142 2791

    Wysłany: 13 listopada 2022, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć dziewczyny, wytłumaczycie mi po ludzku co oznacza mutacja genu MTHFR 1298>C w układzie heterozygotycznym i czy taka mutacja coś zmienia w kwestii starań o dziecko lub zażywanych suplementów?
    Obecnie zażywam Prenatal uno.

    Ja mam tą mutację, może oznaczać że będziesz słabo przyswajać kwas foliowy, ale przy hetero to się rzadko zdarza. Bardziej prawdopodobne jest to przy mutacji homo. Zalecane jest przyjmowanie metylowanych form kwasu foliowego, ale ja przyjmowałam prenatal uno i poziom kwasu był ok. Możesz zrobić badania poziomu kwasu i zobaczysz jak to jest u ciebie. W prenatal uno jest ta aktywna forma kwasu foliowego i to całkowicie moim zdaniem wystarcza.

    Trottin lubi tę wiadomość

    Leon ur. 28.02.2023 ❤️
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 13 listopada 2022, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoanniks wrote:
    Ja mam tą mutację, może oznaczać że będziesz słabo przyswajać kwas foliowy, ale przy hetero to się rzadko zdarza. Bardziej prawdopodobne jest to przy mutacji homo. Zalecane jest przyjmowanie metylowanych form kwasu foliowego, ale ja przyjmowałam prenatal uno i poziom kwasu był ok. Możesz zrobić badania poziomu kwasu i zobaczysz jak to jest u ciebie. W prenatal uno jest ta aktywna forma kwasu foliowego i to całkowicie moim zdaniem wystarcza.

    Dzięki za odpowiedź, sprawdzę kwas foliowy :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ