Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Hiperprolaktynemia, starania o ciążę
Odpowiedz

Hiperprolaktynemia, starania o ciążę

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Nowa2 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 kwietnia, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, moja sytuacja jest dość skomplikowana i szukam podobnych, ponieważ stoję w miejscu. W zeszłym roku we wrześniu miałam zabieg łyżeczkowania po poronieniu. Zrobiłam badania genetyczne, wyszło, że mam mutacje Pai-1 w układzie heterozygotycznym i do tego MTHFR C677T też hetero. Mój lekarz zlecił heparynę po potwierdzeniu ciąży. Od grudnia zaczęłam plamić przed miesiączka. Plamienia pojawiają się w tygodniu przed, mam bolesne piersi praktycznie cały miesiąc i miesiączki dłuższe. W lutym robiłam prolaktyne po mtc, wyszła 24 krotnie większa. Lekarz przepisał mi Castagnus dwa razy dziennie na czczo. Plamienia nie minęły, lekarz zalecił tylko monitoring cyklu. Wybrałam się na konsultację do innego ginekologa i do castagnusa przepisał mi witaminę B6. Sugerując że jeśli się nie poprawi sytuacja to dopiero przepisze lek za dwa miesiące po monitoringach cyklu. Od stycznia staramy się o dzidzie i niestety nic się nie dzieje, te przedłużające miesiączki też mnie niepokoją. Lekarze mam trochę poczucie grają na czas, bo według mnie prościej byłoby odrazu zastosować dostinex i obniżyć prolaktyne, czyli przyczynę plamien. Co sądzicie? Biorę pod uwagę opcję, żeby ponownie zbadać prolaktynę i sprawdzić czy cokolwiek spadło od lutego i czy ten Castagnus działa jakkolwiek. Z natury jestem nerwowa i lubię życie w biegu, pierwszy lekarz zalecił się wyciszyć.. dla mnie uważam takie zalecenia przy takiej prolaktynie to trochę mało.

  • Marinaa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 lipca, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj, ja ostatnio badałam prolaktyne i wynik 46,6 . Norma do 20. Lekarz przepisał mi pół tabletki raz na tydzień, bolą mnie piersi i glowa od tej prolaktyny. Co ważne lekarz powiedział że żeby zajść w ciążę on u swoich pacjentek zaleca prolaktyna poniżej 10 wynik, inaczej mówił trudniej zajść w ciążę. Choć tu na forum widziałam że ktoś pisał że i przy wyższych wartościach prolaktyny ktoś zaszedł w ciążę, nie wiem, pewnie zależy od organizmu, jednak chyba zgodzę się tu z tym co mi powiedział lekarz. Mi po badaniu z obciążeniem wynik wyszedł kilkanaście większy, więc też dużo, a powinien tylko kilkukrotne skoczyć. Lekarz powiedział że mam typową czynnościowke. Cieszę się że poruszyłas ten temat ponieważ warto zwrócić uwagę że prolaktyna ma wpływ na owulację i zaburzenia z tym związane i to też duży problem w walce z niepłodnościa. Pozdrawiam ps ja miałam podobnie jak ty nie chciałam tracić czasu i ci doradze, skoro masz przeczucie że nie chcesz tracić czas na castagnus a wiesz już że lek szybko zadziała, zmień lekarza.

  • Delulu Autorytet
    Postów: 252 216

    Wysłany: 3 lipca, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak są problemy z hormonami to polecam wybrać się do endokrynologa. Mi od razu przepisał dostinex i letrox na obniżenie tsh. Ginekolog niby też powinien patrzeć na te hormony, ale z doświadczenia powiem, że jest z tym różnie. Mi ponad rok nikt nic nie przepisał. Dopiero jak wzięłam sprawy w swoje ręce i poszłam do endokrynologa to udało się nad tym zapanować.

    💕 Starania od 06.2021 💕
    👰29 lat
    AMH ok. 5 ✅
    TSH ❌ (letrox) prolaktyna❌(dostinex)
    Supelementy: wit.D, kwas foliowy, magnez, DHA
    🤵32 lata, obniżone parametry nasienia ❌

    Kariotypy OK ✅
    Laparoskopia: drożne jajowody ✅ usunięcie ognisk endometriozy ✅
    3 nieudane IUI ❌
    Histeroskopia + CD138 (stan zapalny przeleczony antybiotykiem) ✅
    Immunologia: KIR bx (brak kilku odpowiadających za implantację) ❌ cytokiny bez tragedii
    Allo Mlr ✅ cross match ✅ p/c. p. plemnikowe ✅
    Zalecenia: encorton + prograf + zastrzyki accofil
    10.2023 punkcja: 24 dojrzałe 🥚(6 zamrożono), 3 ❄️❄️❄️ (5BB, 5BA, 4BC - zdegradował)
    01. 2024 FET 5BB - nieudany
    02.2024 FET 5BA
    8 dpt beta 128 🥹
    10 dpt beta 236 🍀tsh 3,85
    12 dpt beta 615 🍀
    14 dpt beta 1724 🍀 tsh 1,87
    23 dpt CRL 2,4mm i jest 💓

    preg.png
  • Elka198321 Autorytet
    Postów: 1633 2228

    Wysłany: 4 lipca, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2 wrote:
    Cześć dziewczyny, moja sytuacja jest dość skomplikowana i szukam podobnych, ponieważ stoję w miejscu. W zeszłym roku we wrześniu miałam zabieg łyżeczkowania po poronieniu. Zrobiłam badania genetyczne, wyszło, że mam mutacje Pai-1 w układzie heterozygotycznym i do tego MTHFR C677T też hetero. Mój lekarz zlecił heparynę po potwierdzeniu ciąży. Od grudnia zaczęłam plamić przed miesiączka. Plamienia pojawiają się w tygodniu przed, mam bolesne piersi praktycznie cały miesiąc i miesiączki dłuższe. W lutym robiłam prolaktyne po mtc, wyszła 24 krotnie większa. Lekarz przepisał mi Castagnus dwa razy dziennie na czczo. Plamienia nie minęły, lekarz zalecił tylko monitoring cyklu. Wybrałam się na konsultację do innego ginekologa i do castagnusa przepisał mi witaminę B6. Sugerując że jeśli się nie poprawi sytuacja to dopiero przepisze lek za dwa miesiące po monitoringach cyklu. Od stycznia staramy się o dzidzie i niestety nic się nie dzieje, te przedłużające miesiączki też mnie niepokoją. Lekarze mam trochę poczucie grają na czas, bo według mnie prościej byłoby odrazu zastosować dostinex i obniżyć prolaktyne, czyli przyczynę plamien. Co sądzicie? Biorę pod uwagę opcję, żeby ponownie zbadać prolaktynę i sprawdzić czy cokolwiek spadło od lutego i czy ten Castagnus działa jakkolwiek. Z natury jestem nerwowa i lubię życie w biegu, pierwszy lekarz zalecił się wyciszyć.. dla mnie uważam takie zalecenia przy takiej prolaktynie to trochę mało.
    Idź do endokrynologa odrazu wypisze leki ba obniżenie prolaktyny...przecież mając tak wyskakuje promaktynr to naturalna antykoncepcja...przy okazji endokrynolog niech prawdzi hormony i uregulujr, tsh,glukoza ,insulina i witamina d3...
    Jeśli jesteś z okiluc Warszawy Grodziska Mazowieckiego polecam z całego serca dr. Piotra Dudka.. przyjmuje w Grodzisku prywatnie..

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ