X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Histeroskopia diagnostyczna ICZMP Łódź
Odpowiedz

Histeroskopia diagnostyczna ICZMP Łódź

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy któraś z Was miała w ICZMP histero na NFZ i może podzielić się opinią? 🙃

  • szona Autorytet
    Postów: 7589 16794

    Wysłany: 22 października 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kitko! Ja miałam mieć histero, ale w ostatniej chwili lekarz zmienił mi na laparo/histero diagnostyczną. Nie czytałam dawno ogólnego wątku, ale może warto i u Ciebie poszerzyć diagnostykę?

    Trzymam mocno kciuki!

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    age.png

    7 cs - cb
    25 cs - ⏸
    6t1d - jest ❤️!
    12t3d - prenatalne 👧🏼

    3.10.2021 r. Detonacja! ❤️

    Zes*am się, a nie dam się 💪
    https://ovufriend.pl/pamietnik/ze-ram-sie-a-nie-dam-sie,3846.html
  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 29 października 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, ja miałam tam dwa razy histeroskopie dwa lata temu i raz w Madurowiczu w tamtym roku - co chciałabyś wiedzieć ?

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silnaja wrote:
    Cześć, ja miałam tam dwa razy histeroskopie dwa lata temu i raz w Madurowiczu w tamtym roku - co chciałabyś wiedzieć ?

    Hej, na jakim oddziale konkretnie miałaś? Jakie badania wymagano przed? Czy była podawana narkoza?

    Generalnie wszystko 🙂

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 7 listopada 2020, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w marcu i wspominam bardzo dobrze 🙂 najgorzej było z przyjęciem na oddział bo czekałam od 7.00 do prawie 13 a potem jeszcze idziesz do szatni przebrać się w ciuchy szpitalne i tam też się czeka aż przyjdzie pielęgniarka przypnie ci na nadgarstek bransoletkę, zbierze wszystkie dziewczyny z tego oddziału na który będziesz szła i wtedy idziecie wszystkie na oddział, ja obylam caly czas na czczo bo nikt nie powiedział że nie trzeba 😱 potem poszlo już gładko. Na oddziale bylam okolo 14 ,oddział chyba 4 piętro ginekologia endoskopowe 🤔( tam gdzie urzęduje prof Malinowski😉)Trafiłyśmy na obiad i pozwolili nam zjeść.
    Potem pobrali krew ,badanie ginekologiczne i w tym dniu tyle. Następnego dnia rano miałam iść na ekg i usg dopochwowe i i koło 9 poprosili mnie na salę zabiegowa. Rozbierasz sie za parawanem i zostajesz tylko w koszuli nocnej ( polecam dłuższą koszulkę a nie bluzkę i spodnie)Położyłam się na fotelu i w tym czasie lekarz wszystko tłumaczył, wypisał zwolnienie na 7 dni po zabiegu a panie pielęgniarki w tym czasie podpięty mnie pod ekg, założyły wemflon. Pamiętam jeszcze moment jak wpuszczały strzykawką środek nasenne i już nic nie pamiętam😉😴. Obudziłam się w swoim łóżku na sali ,czułam się bardzo dobrze, nic mnie nie bolało, wycieli jeden zrost .Trochę krwawiłam ale nie wiele. Weź swoje sztućce, papier toaletowy ,kubek no i wiadomo jak to do szpitala.Będzie dobrze

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 7 listopada 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabieg trwał krótko 15- 20 min bo po tym czasie już byłam w łóżku .Wyszłam do domu jeszcze tego samego dnia .O 15 byłam już w samochodzie 😊

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2020, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina dzięki za odzew! Czy dobrze rozumiem, że spędziłaś jedną noc w centrum?

    Miałam tam robione HSG (tego samego dnia co badanie wyszłam do domu) w czerwcu i wtedy musiałam mieć skierowanie, czystość pochwy i test na Covid (test robiłam w ICZMP jakoś na na 3dni przed samym badaniem bezpłatnie). Więcej nic nie wymagali.

    HSG miałam na Oddziale: Klinika Ginekologii, Rozrodczości i terapii płodu oraz leczenia niepłodności czy jakoś tak.

    Do histero więc niczego poza skierowaniem samym nie trzeba?

    Rozumiem, że miałaś histero diagnostyczną? U mnie nie ma żadnego wskazania do histero, ale wolałabym mieć to badanie wykonane i sprawdzić tym samym czy nie ma czego, co może przeszkadzać w zagnieżdżeniu.

    Muszę w ogóle zadzownić do ICZMP i zapytać czy jak korona szaleje to czy oni w ogóle robią teraz takie badania, ale piszesz, że miałaś w marcu tego roku, więc sytuacja w PL była podobna.

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 7 listopada 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam histeroskopię diagnostyczną o przed zabiegiem nie robiłam żadnych badan 😊skierował mnie profesor Malinowski .
    Tak tylko 1 noc tam byłam 😃

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Ci dziękuję, zadzownię po weekendzie i może uda się zapisać w tym zwariowanym czasie 🙂

    Jedna noc to ok, pisałaś o L4 - mam nadzieję, że to nie jest obowiązkowe, bo wolałabym w tym czasie homeoffice 🙃

  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 7 listopada 2020, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Bardzo Ci dziękuję, zadzownię po weekendzie i może uda się zapisać w tym zwariowanym czasie 🙂

    Jedna noc to ok, pisałaś o L4 - mam nadzieję, że to nie jest obowiązkowe, bo wolałabym w tym czasie homeoffice 🙃

    L4 nie jest obowiązkowe 😉

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 7 listopada 2020, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Hej, na jakim oddziale konkretnie miałaś? Jakie badania wymagano przed? Czy była podawana narkoza?

    Generalnie wszystko 🙂
    co prawda ja byłam przed koroną.... ale przychodziłam w niedziele, wychodziłam w poniedziałek. Wszystko podobnie jak u koleżanki Eweliny :-) jedzenie fuj, toaleta w każdym pokoju, brak info i kontaktu z lekarzem - wszystkie informacje będą w karcie - taka informacja zwrotna. Jesteś tam anonimową pacjentką jak tysiące innych, pamiętam, że te zabiegi szły taśmowo jeden za drugim. W Madurowiczu czułam się lepiej.

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2020, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silnaja dzięki za Twoją opinię.

    Jestem zadowolona z HSG u nich, zapisałam się od ręki i od ręki w kolejnym cyklu miałam badanie. Trochę się ja i inne dziewczyny naczekałyśmy przez testy na Covid, a tak już samo poszło szybko i również lekarz nie omawiał wyniku. Miałyśmy wydane papiery i tam był opis - drożne/niedrożne plus obraz macicy prawidłowy/nieprawidłowy oraz płyta CD, ale zdjęcia nie czyta mi w żadnym programie 🤷‍♀️🙃

    Dzwonię w poniedziałek zapytać czy w czasach korony idzie się u nich diagnozować 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2020, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie - przy histero diagnostycznej pobierali Wam wycinek do badania histopatologicznego czy to jest jakieś zlecenie extra?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2020, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się zapisałam na histero, ale na ten oddział, gdzie miałam HSG robione w tym roku.

    To jest tam, gdzie jest Ginekologia, Rozrodczość i Leczenie niepłodności.

    Poza testem na Covid i skierowaniem nic nie chcą.

    U nich 3 dni, czyli dwie nocki 😐

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ