X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną histeroskopia =mięśniaki
Odpowiedz

histeroskopia =mięśniaki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 maja 2013, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy któraś z Was ma lub miała mięśniaki i czy znacie jakieś metody inne niż histeroskopia lub laparoskopia? Ja mam zabieg w czwartek ale już wiem,że nie da się w całości go usunac i chce jakoś sobie pomóc.

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 4 maja 2013, 05:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa miałam mięśniaka usytuowanego na tylnej ścianie macicy, laparoskopie miałam z powodu torbieli prawego jajnika i lekarz nie obiecywał czy tego mięśniaka będą usuwać przy okazji tej laparoskopii, ale w trakcie operacji udało się go usunąć.

    inessa lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana to super, że się udało a jak się czujesz? :D macie długą mież przerwe w starniach?

  • sylwiunia Autorytet
    Postów: 893 318

    Wysłany: 4 maja 2013, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak na razie ten cykl musimy sobie odpuścić a wizytę kontrolną mam 21 maja

    inessa lubi tę wiadomość

    "Nadzieja za­wiera w so­bie światło moc­niej­sze od ciem­ności, ja­kie pa­nują w naszych sercach".Jan Paweł II

    6es3onyx9001zu66.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2013, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki kochana :D dbaj o siebie i odpoczywaj <3

  • Kropla Autorytet
    Postów: 601 639

    Wysłany: 5 maja 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wiem o embolizacji, ale nie każdego mięśniaka można w ten sposób usunąć, na przykład, jeśli mięśniak jest uszypułowany, to nie. Ja jestem znad morza, podobno w Lublinie robią ten zabieg na NFZ.
    Inessa, wszystko będzie dobrze :)

    inessa lubi tę wiadomość

    xrot90bviozsxq0z.png
    https://www.maluchy.pl/li-69650.png
  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 14 listopada 2013, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam dwa mięśniaki na tylne ścianie, lekarze mówili, że mam się nimi nie przejmować i nie usuwać (22mm, 24mm) cały czas zastanawiam się czy to dobrze że nic z nimi nie robię... :)

    inessa lubi tę wiadomość

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2013, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak naprawde ja miałam tak mówione przez lekarzy przez kilka lat a okazało sie jednak,ze w ciaże nie udaje sie zajaść a jak zaszłam to poroniłam. Dlatego zdecydowałam sie na histeroskopie po której miesiac po już można sie starać ponownie zajść wciaze. Napewno jest łatwiej i bezpieczniej jak nic w maicicy nie rośnie :D
    Niestety to jest decyzja nad która musisz pomysleć i Ty zdecydować sie :)
    powodzenia w staraniach <3

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 15 listopada 2013, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Tak naprawde ja miałam tak mówione przez lekarzy przez kilka lat a okazało sie jednak,ze w ciaże nie udaje sie zajaść a jak zaszłam to poroniłam. Dlatego zdecydowałam sie na histeroskopie po której miesiac po już można sie starać ponownie zajść wciaze. Napewno jest łatwiej i bezpieczniej jak nic w maicicy nie rośnie :D
    Niestety to jest decyzja nad która musisz pomysleć i Ty zdecydować sie :)
    powodzenia w staraniach <3

    nie trzeba czekać dłużej? po miesiącu się już zagoi? zrosty po tym nie zostają? jak duże masz te mięśniaki?
    mi mówili, że one są niegroźne i tym bardziej jak są na tylnej ścianie to nic nie przeszkadza... pytałam już 3 lekarzy i każdy mówił to samo, sama już nie wiem.

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2013, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana jestem po usunieciu miesniaka i polipa w maju, na razie nic nie wiem o tym,ze mam zrosty, zabieg miałam super wykonany. Ja mam wiesz jeszcze kilka innych chorób dosć poważnych,które mi przeszkadzają nie w zajsciu wciaze ale w utrzymaniu ciąży. Po zabiegu byłam juz dwa razy wciaży niestety ze wzgledu na moje choroby poroniłam :(
    WIem,zę lekarze mówią iz jeżeli mieśniak jest na tylnej ścianie macicy to jest ok ja miałam w ujsciu macicy miesniaka a polipa zanim zarodek nie mógł sie zagnieździć i mój lekarz mówił,ze lepiej każdy miesniak usunać no chyba,ze malutki to nie. Ja miałam już prawie 5 cm ale tak urósł wciagu 2 miesiecy a wczesniej miałam przez kilka lat taki 2 cm i troche.
    Wiesz histeroskopia jest super metodą bo przy okazji lekarz moze zobaczyć czy wszystko wśrodku jest ok nawet jajniki. NIe chce CIe namawiać do zabiegu,ale pamietaj jedno jeżeli zajdziesz wciaze bedziesz musiała być pod wiekszą opieką lekarza i dbaj oto aby lekarze CIe nie zlekceważyli.
    Życze CI szybkiego zajscia wciaże a czasami małe mieśniaki podczas ciazy zanikają albo przy porodzie podczas cc usuwane są .

  • hela Autorytet
    Postów: 1235 1102

    Wysłany: 15 listopada 2013, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inessa wrote:
    Kochana jestem po usunieciu miesniaka i polipa w maju, na razie nic nie wiem o tym,ze mam zrosty, zabieg miałam super wykonany. Ja mam wiesz jeszcze kilka innych chorób dosć poważnych,które mi przeszkadzają nie w zajsciu wciaze ale w utrzymaniu ciąży. Po zabiegu byłam juz dwa razy wciaży niestety ze wzgledu na moje choroby poroniłam :(
    WIem,zę lekarze mówią iz jeżeli mieśniak jest na tylnej ścianie macicy to jest ok ja miałam w ujsciu macicy miesniaka a polipa zanim zarodek nie mógł sie zagnieździć i mój lekarz mówił,ze lepiej każdy miesniak usunać no chyba,ze malutki to nie. Ja miałam już prawie 5 cm ale tak urósł wciagu 2 miesiecy a wczesniej miałam przez kilka lat taki 2 cm i troche.
    Wiesz histeroskopia jest super metodą bo przy okazji lekarz moze zobaczyć czy wszystko wśrodku jest ok nawet jajniki. NIe chce CIe namawiać do zabiegu,ale pamietaj jedno jeżeli zajdziesz wciaze bedziesz musiała być pod wiekszą opieką lekarza i dbaj oto aby lekarze CIe nie zlekceważyli.
    Życze CI szybkiego zajscia wciaże a czasami małe mieśniaki podczas ciazy zanikają albo przy porodzie podczas cc usuwane są .

    kochana lekarze mówili, że jeszcze są małe i szybko nie rosną, choć ponad rok temu miały 8 i 10mm, więc coś tam urosły. Mówią, że mogą zniknąć po ciąży. I tak wiem, jest większe ryzyko przy mięśniakach. Może być nawet powód do porodu przez CC a nie naturalnie.
    Cały czas je obserwuję co wizytę każę sprawdzić jak moje mięśniaki, ponieważ moja mama miała kilka lat temu usuwany mięśniak. Nie pamiętam jak duży był ale wielkości sporej pomarańczy :/ nie chcę do tego dopuścić :)

    histeroskopia rozumiem, to jest badanie pod pełnym znieczuleniem i przez szyjkę? nie wiem czy tą metodą również się usuwa typy mięśniaków na tylnej ścianie :)

    moj kochany synuś - Sebuś <3
    64xp62y.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2013, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana tak histeroskopia jest przez szyjke i prypuszczam,zę wszsytkie rodzaje mieśniaków są usuwane skoro ja miałam jeszcze polip z tyłu usuniety??!! A dziewczyny maja usuwanwe przegrody w macicy ta metoda to raczej ta. Zwykle ten zabieg trwa około 20 min. i nawet wiekszosc dziewczyn opuszcza szpital tego samego dnia ( oczywiscie po znieczuleniu ogólnym)

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 18 września 2020, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat histeroskopi. 3 nieudane transfery w październiku w innej klinice będę mieć 4 jeśli nie uda się nam zrobić histeroskopie zwiadowcza. Kto miał robiona napiszcie jak to wygląda, czy można po tym iść do pracy,dźwigać...

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Silnaja Autorytet
    Postów: 590 908

    Wysłany: 18 września 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam operacyjnie usuwane 6 sztuk mięsniaków , dość ciężko 7 dni w szpitalu - 6 miesięcy przerwy w staraniach.

    👩🏼‍🦰31 l 🧔🏻34 l Gameta Rzgów
    Hashimoto💊 letrox
    Histeroskopia -3x 2018/2019
    Operacja - 6 mięśniaków - 2019
    Drożność 💪 Facet 💪
    IVF - 02.2020- bhcg 6,25 🙏🏻
    IVF FET - 06.2020 bhcg 0 😔
    IVF - 08.2020 bhcg 0 😔
    💉 bemfola, orgalutran
    Problemy:
    Mutacja Leiden
    Cytokiny 😱:
    TNF alfa - 5686 (norma 322,3-1376,6), Interleukina 5 - 9 (norma 20-59,8 ), Interleukina 2 - 121 (norma 20- 62,5), IFN/IL4 - 12,8 (norma 36,7-175), IFN/IL10 - 0,6 (norma 1,2-3), TNF/II10 - 4,1 (norma 0,7-2,8 )
    🧬Encorton, Zarzio, Flaxiparyna
    💊 suple: Q10, wit. E,D3, cynk, selen, mg
    IVF - 01.2021
    💉Menopur, orgalutran
    8.01 - transfer 3dniowego - 12dpt - bhcg 105 ✊🏻
    9.02 - mamy serduszko ❤️🤰🏼💗
    ⛪️ Nowenna pompejańska
    Iga - 21.09.2021
  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 18 września 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Podbijam temat histeroskopi. 3 nieudane transfery w październiku w innej klinice będę mieć 4 jeśli nie uda się nam zrobić histeroskopie zwiadowcza. Kto miał robiona napiszcie jak to wygląda, czy można po tym iść do pracy,dźwigać...

    Ja miałam histerostopie z powodu polipa i wyglądało to mniej więcej tak: rano do szpitala wiadomo przyjęcie te sprawy, założenie wenflonu potem na salę, wywiad anestezjologiczny i po jakimś czasie po mnie przyszli, zaprowadzili na salę operacyjna, tam znieczulenie ogólne, zrobili co trzeba i wróciłam na salę jeszcze podsypiająca. Po jakimś czasie przyszedł lekarz i mnie zbadał tzn konkretnie brzuch czy miękki czy twardy, wytłumaczył jak leki brać itd. Dostałam coś przeciwzapalnego i chyba przeciwbolowego i zalecenia typu nie dźwigać, odpoczywać żeby nie zacząć krwawic. No i że czekac do miesiączki i od nowego cyklu można pracować 😉 tak mi mój Doktor powiedział. Wypis dostałam tego samego dnia jakoś koło 18 tak mniej więcej. Po zabiegu miałam jakoś 2 czy 3 dni wolne a później "normalnie " pracowałam no tyle że bez dzwigania itd. Ogólnie dobrze się czułam tylko strasznie głodna byłam bo dopiero jakoś przed wypisem mogłam coś zjeść. A na kontroli jakoś 4 tygodnie po zabiegu mój Dr już widział że Ktoś w końcu zamieszkał 😁

  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 18 września 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja123 wrote:
    Ja miałam histerostopie z powodu polipa i wyglądało to mniej więcej tak: rano do szpitala wiadomo przyjęcie te sprawy, założenie wenflonu potem na salę, wywiad anestezjologiczny i po jakimś czasie po mnie przyszli, zaprowadzili na salę operacyjna, tam znieczulenie ogólne, zrobili co trzeba i wróciłam na salę jeszcze podsypiająca. Po jakimś czasie przyszedł lekarz i mnie zbadał tzn konkretnie brzuch czy miękki czy twardy, wytłumaczył jak leki brać itd. Dostałam coś przeciwzapalnego i chyba przeciwbolowego i zalecenia typu nie dźwigać, odpoczywać żeby nie zacząć krwawic. No i że czekac do miesiączki i od nowego cyklu można pracować 😉 tak mi mój Doktor powiedział. Wypis dostałam tego samego dnia jakoś koło 18 tak mniej więcej. Po zabiegu miałam jakoś 2 czy 3 dni wolne a później "normalnie " pracowałam no tyle że bez dzwigania itd. Ogólnie dobrze się czułam tylko strasznie głodna byłam bo dopiero jakoś przed wypisem mogłam coś zjeść. A na kontroli jakoś 4 tygodnie po zabiegu mój Dr już widział że Ktoś w końcu zamieszkał 😁
    Dziękuję za informację i gratuluję udanych starań:)
    Ja byłam dziś się zapisać do szpitala termin dopiero na grudnia mam przyjść w środę A zabieg w czwartek.

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Ja123 Autorytet
    Postów: 518 193

    Wysłany: 18 września 2020, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś19 wrote:
    Dziękuję za informację i gratuluję udanych starań:)
    Ja byłam dziś się zapisać do szpitala termin dopiero na grudnia mam przyjść w środę A zabieg w czwartek.

    A proszę 😉 u mnie wszystko trwało jeden dzień i doktor mówił tyle że jeśli pojawią się komplikacje no to dłuższy pobyt. Ale to wiadomo.... zależy gdzie, jaki szpital, jaki oddział jaki przypadek.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ