X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Immunolog

Oceń ten wątek:
  • Sernik Autorytet
    Postów: 693 1038

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć

    To badanie ANA 1, o którym piszecie, że warto zrobić przed wizytą u immunologa to:

    PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowy - skopiowane z oferty Diagnostyki ?

    preg.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2133 1175

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sernik wrote:
    Cześć

    To badanie ANA 1, o którym piszecie, że warto zrobić przed wizytą u immunologa to:

    PPJ (ANA1) met. IIF, test przesiewowy - skopiowane z oferty Diagnostyki ?

    Lepiej robić Ana 3, kosztuje więcej, ale jak ana 1 wyjdzie Ci dodatnie to trzeba robić kolejne badanie i w sumie wyda się więcej.

    preg.png
  • Sernik Autorytet
    Postów: 693 1038

    Wysłany: 24 stycznia 2023, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Lepiej robić Ana 3, kosztuje więcej, ale jak ana 1 wyjdzie Ci dodatnie to trzeba robić kolejne badanie i w sumie wyda się więcej.

    Dziękuję!

    Czyli to będzie:
    PPJ (ANA3) met. immunoblot (16 antygenów) - znów skopiowane z Diagnostyki.

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie są podstawowe badania immunologiczne? Myślę żeby iść prywatnie bo na NFZ długie kolejki..

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2133 1175

    Wysłany: 25 stycznia 2023, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasienka30 wrote:
    Dziewczyny jakie są podstawowe badania immunologiczne? Myślę żeby iść prywatnie bo na NFZ długie kolejki..

    Kiry, test imk, test cba, ana 3. Chyba te najbardziej gdzieś mi się pojawiały. Więcej będę wiedzieć po spotkaniu z dr

    Na nfz raczej skierowania na te badania nie dostaniesz, bo są dość specjalistyczne...

    Kasienka30 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 28 stycznia 2023, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    8 marca mam zaplanowaną wizytę u dr Litmanowicza (do Paśnika niestety nie ma terminów) ☹️
    Chciałabym się jak najlepiej przygotować i zebrać do tego czasu jak najwiecej wyników badań.
    To co w stopce mam już porobione (dodatkowo ANA2 wyszło 1:160, ANA3 negatywne), w lutym planujemy dorobić jeszcze CBA, test IMK i cross - match.

    Czy coś jeszcze warto dorobić? Bardzo się martwię, że historia może się powtórzyć, więc chcę tak szybko jak to możliwe wdrożyć ewentualne leczenie. Niskie AMH również nie daje mi zbyt wiele czasu (mimo że mam dopiero 30 lat) 😢

    PS. Wizyta u hematologa 1.03 - jak myślicie czy pai hetero to wskazanie do acardu i heparyny? Moja gin uważa, że nie ale również ta sama gin przepisała mi pregnę plus wiedząc o MTHFR homo (zastąpiłam jednak ten suplement kilkoma innymi, w którym są tylko metyle).

    Czytając Wasze wypowiedzi na różnych wątkach, mam wrażenie że dzięki tej społeczności wiem więcej niż od swojej lekarki.

    Dziękuje że jesteście 🥰

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3539 4464

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    8 marca mam zaplanowaną wizytę u dr Litmanowicza (do Paśnika niestety nie ma terminów) ☹️
    Chciałabym się jak najlepiej przygotować i zebrać do tego czasu jak najwiecej wyników badań.
    To co w stopce mam już porobione (dodatkowo ANA2 wyszło 1:160, ANA3 negatywne), w lutym planujemy dorobić jeszcze CBA, test IMK i cross - match.

    Czy coś jeszcze warto dorobić? Bardzo się martwię, że historia może się powtórzyć, więc chcę tak szybko jak to możliwe wdrożyć ewentualne leczenie. Niskie AMH również nie daje mi zbyt wiele czasu (mimo że mam dopiero 30 lat) 😢

    PS. Wizyta u hematologa 1.03 - jak myślicie czy pai hetero to wskazanie do acardu i heparyny? Moja gin uważa, że nie ale również ta sama gin przepisała mi pregnę plus wiedząc o MTHFR homo (zastąpiłam jednak ten suplement kilkoma innymi, w którym są tylko metyle).

    Czytając Wasze wypowiedzi na różnych wątkach, mam wrażenie że dzięki tej społeczności wiem więcej niż od swojej lekarki.

    Dziękuje że jesteście 🥰
    Hej 😉
    Bardzo, bardzo odległe są teraz terminy do docenta? Jutro chce się umówić - dzwonić, pisać ?

    A co do accardu czy heparyny - spora część z Nas staraczek ma to profilaktycznie do transferu, bez badań. Więc dziwne podejście gin, że po co ... Ja mam jeszcze profilaktycznie encorton.

    A jeśli chodzi o badania - to wszystko jeszcze przed sobą mam. Póki co szykuje się do drugiego transferu, ale plan co dalej z lekarzem już ustaliłam.
    Badania, które mi zlecił :
    -limfocyty test IMK+podstawowe
    -alloMLR
    -Kir-y
    -test CBA
    -crossmatch
    Sama dorzucę chyba przeciwciała ASA. Choć nie wiem czy to ma sens, bo dopiero zaczynam ogarniać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 stycznia 2023, 17:00

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno/histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs 2🥚zivafert❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pauelka wrote:
    Hej 😉
    Bardzo, bardzo odległe są teraz terminy do docenta? Jutro chce się umówić - dzwonić, pisać ?

    A co do accardu czy heparyny - spora część z Nas staraczek ma to profilaktycznie do transferu, bez badań. Więc dziwne podejście gin, że po co ... Ja mam jeszcze profilaktycznie encorton.

    A jeśli chodzi o badania - to wszystko jeszcze przed sobą mam. Póki co szykuje się do drugiego transferu, ale plan co dalej z lekarzem już ustaliłam.
    Badania, które mi zlecił :
    -limfocyty test IMK+podstawowe
    -alloMLR
    -Kir-y
    -test CBA
    -crossmatch
    Sama dorzucę chyba przeciwciała ASA. Choć nie wiem czy to ma sens, bo dopiero zaczynam ogarniać.


    Z tego co wiem nie ma wolnych terminów do końca czerwca, a zapisy na kolejne miesiące ruszają w kwietniu. My nie chcemy tyle czekać, bo planujemy zacząć się starać naturalnie od sierpnia i do tego czasu potrzebujemy mieć w miarę ogarnięte wszystkie tematy 😊

    Czy w przypadku ciąży naturalnej (taką mieliśmy poprzednio, nasza pierwsza) heparyna przy pai hetero jest wskazana? Czy tylko przy transferach? Pytam, bo kiedyś miałam te zastrzyki po operacji kolana i z 5 zrobiłam 2 (to był dla mnie koszmar) 😭 a z tego co wiem w tabletkach tego nie ma 😢

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • Rakieta_P🚀 Autorytet
    Postów: 3539 4464

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Z tego co wiem nie ma wolnych terminów do końca czerwca, a zapisy na kolejne miesiące ruszają w kwietniu. My nie chcemy tyle czekać, bo planujemy zacząć się starać naturalnie od sierpnia i do tego czasu potrzebujemy mieć w miarę ogarnięte wszystkie tematy 😊

    Czy w przypadku ciąży naturalnej (taką mieliśmy poprzednio, nasza pierwsza) heparyna przy pai hetero jest wskazana? Czy tylko przy transferach? Pytam, bo kiedyś miałam te zastrzyki po operacji kolana i z 5 zrobiłam 2 (to był dla mnie koszmar) 😭 a z tego co wiem w tabletkach tego nie ma 😢
    Ja też bym chętnie zapisała się do innego immunologa. Nie chcę tyle czekać... Ale lekarz prowadzący skierował bezpośrednio do Paśnika...

    Co do samej immunologii i heparyny to ja średnio to jeszcze ogarniam. Jednak to nie tylko kwestia transferu kiedy ona jest przepisywana.
    No niestety jest okropna przy podawaniu - ja mam sposób na mrożonkę 🤪 najpierw przykładam mrożonke w miejsce zastrzyku, zamrażam i dopiero zastrzyk 😉

    36👩
    ❌IO/PCOS/KIR AA/PAI/MTHFR
    ✔️kariotyp/CBA/IMK+treg/ANA/ASA/ACA/APL/PPb2/PPT/
    LA/helikobacter/MUCh/celiaklia/pasożyty
    37🧔
    ❌HLA-C C1C2
    ✔️kariotyp/nasienie/ASA

    ALLO 0%->33,2%
    CROSSMATCH 23,3%->16,7%->23,7%

    Metformax
    01/22-1000g, 03/22-1500g, 11/22-2000g 🔥-14 kg🔥
    jest owu💥

    VITROLIVE SZCZECIN
    05/22➡️HyCoSy✔️
    08-10/22➡️3xIUI❌

    BOCIAN SZCZECIN
    I PROCEDURA
    12/22➡️ICSI 14🥚pobrano 11🥚MII 6❄️(IMSI,Fertilechip,ES)ryzyko OHSS
    01/23➡️FET5AA❌EG
    02/23➡️FET5BB❌EG
    03/23➡️immuno/histero✔️biopsja❌
    04/23➡️antybiotyki x2
    05/23➡️FET4AA❌EG+accofil+ivig/antybiotyki
    06/23➡️FET2x3BB❌EG+intralipid+wlew accofil+accofil 6tc💔💔niskie bety,cb
    09/23➡️FET5CB❌EG+AH+intralipid+wlew accofil+ accofil💔cb?

    10-12/23 szczepienia
    ➡️02/24 Ics❌03/24 IIcs❌04/24 IIIcs 2🥚zivafert❌
    03/24 i 06/24 doszczepianie
    05/24 biopsja🍀

    II PROCEDURA
    06.24🍀

    ... i niech się dzieje magia🤰
  • KateM Autorytet
    Postów: 4270 7063

    Wysłany: 29 stycznia 2023, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pauelka wrote:
    Ja też bym chętnie zapisała się do innego immunologa. Nie chcę tyle czekać... Ale lekarz prowadzący skierował bezpośrednio do Paśnika...

    Co do samej immunologii i heparyny to ja średnio to jeszcze ogarniam. Jednak to nie tylko kwestia transferu kiedy ona jest przepisywana.
    No niestety jest okropna przy podawaniu - ja mam sposób na mrożonkę 🤪 najpierw przykładam mrożonke w miejsce zastrzyku, zamrażam i dopiero zastrzyk 😉

    Pauelka uderzaj na fb, tam często dziewczyny oddają terminy ♥️

    37w0 Gustaw 🐻
    15.12.2023 3040g, 51cm

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja 13/20, 11 zapłodnionych 🍀🍀🍀
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig

    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    37w0 3040g
  • kamilcia Koleżanka
    Postów: 85 7

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    8 marca mam zaplanowaną wizytę u dr Litmanowicza (do Paśnika niestety nie ma terminów) ☹️
    Chciałabym się jak najlepiej przygotować i zebrać do tego czasu jak najwiecej wyników badań.
    To co w stopce mam już porobione (dodatkowo ANA2 wyszło 1:160, ANA3 negatywne), w lutym planujemy dorobić jeszcze CBA, test IMK i cross - match.

    Czy coś jeszcze warto dorobić? Bardzo się martwię, że historia może się powtórzyć, więc chcę tak szybko jak to możliwe wdrożyć ewentualne leczenie. Niskie AMH również nie daje mi zbyt wiele czasu (mimo że mam dopiero 30 lat) 😢

    PS. Wizyta u hematologa 1.03 - jak myślicie czy pai hetero to wskazanie do acardu i heparyny? Moja gin uważa, że nie ale również ta sama gin przepisała mi pregnę plus wiedząc o MTHFR homo (zastąpiłam jednak ten suplement kilkoma innymi, w którym są tylko metyle).

    Czytając Wasze wypowiedzi na różnych wątkach, mam wrażenie że dzięki tej społeczności wiem więcej niż od swojej lekarki.

    Dziękuje że jesteście 🥰

    Hejka ja bylam dopiero u immunolog Jarosz w Gdyni i zaleciła takie badania
    cytokiny Th1/Th2 (test CBA)- badanie między 18. a 22. dniem cyklu Cytometria - subpopulacje limfocytów
    Cytometria - subpopulacje limfocytów Ars medikal

    - ANA = 210 zl
    - przeciwciała przeciwplemnikowe
    - przeciwciała przeciwjajnikowe AOA przeciwłozyskowe APA – przeciwciała przeciwłożyskowe,
    * APA – skierowane przeciwko strukturom łożyska.
    * APL – przeciwciała antyfosfolipidowe

    -antyTG, antyTPO 35 zl + 35 zl

    - polimorfizm genów: czynnika II (protrombiny),
    -czynnika V Leiden, pakiet
    Przeciwciała p/antygenom łożyska przyklad z Alabu
    👉 Przeciwciała antykardiolipinowe: nastepujace klasy: IgA, IgG, IgM
    👉 Przeciwciała p beta2 glikoproteinie
    👉 Przeciwciała antykoagulant toczniowy
    KIR u kobiety i HLA C u partnera - badania można zamówić m.in. na tej stronie
    komorki NK

  • angie Ekspertka
    Postów: 182 69

    Wysłany: 30 stycznia 2023, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilcia wrote:
    Hejka ja bylam dopiero u immunolog Jarosz w Gdyni i zaleciła takie badania
    cytokiny Th1/Th2 (test CBA)- badanie między 18. a 22. dniem cyklu Cytometria - subpopulacje limfocytów
    Cytometria - subpopulacje limfocytów Ars medikal

    - ANA = 210 zl
    - przeciwciała przeciwplemnikowe
    - przeciwciała przeciwjajnikowe AOA przeciwłozyskowe APA – przeciwciała przeciwłożyskowe,
    * APA – skierowane przeciwko strukturom łożyska.
    * APL – przeciwciała antyfosfolipidowe

    -antyTG, antyTPO 35 zl + 35 zl

    - polimorfizm genów: czynnika II (protrombiny),
    -czynnika V Leiden, pakiet
    Przeciwciała p/antygenom łożyska przyklad z Alabu
    👉 Przeciwciała antykardiolipinowe: nastepujace klasy: IgA, IgG, IgM
    👉 Przeciwciała p beta2 glikoproteinie
    👉 Przeciwciała antykoagulant toczniowy
    KIR u kobiety i HLA C u partnera - badania można zamówić m.in. na tej stronie
    komorki NK

    Jak wrażenia po wizycie? Również zapisałam się do Pani dr na wizytę. Jaka jest Twoja historia?
    Widzę że część z tych badań mam, ale nie wiem jakie masz wskazania do pozostałych? Czy wszystkie wykonuje się standardowo?

    Ivf '22 ❄️❄️ ❌
    Ivf '23 ❄️❄️❄️❄️🤞

    12.04 transfer 💞
    6dpt -8, 8dpt-46, 10dpt-127, 12dpt 293, 16dpt - 1958, 22dpt-19550 ✊ 27 dpt - ❤️

    👩32 🧔33
    💙

    preg.png
  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina i Pauelka skąd jesteście? Bo może udałoby się do Sydora dostać w Krakowie. Czasem zwalnia się termin z dnia na dzień i warto zadzwonić zapytać. Mnie się tak udało kilka razy wskoczyć na szybsze wizyty. normalnie na termin czeka się ok 2 miesiący- więc nie ma tragedii.

    Muffina heparynę stosuje się również w naturalnej ciąży, nie tylko przy transferach. Fakt, że nie każdy lekarz chce ją przepisywać.
    Niestety miła to ona nie jest w użyciu ale z czasem robi się już te zastrzyki z automatu..😉

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • Muffina_92 Debiutantka
    Postów: 15 2

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sol35 wrote:
    Muffina i Pauelka skąd jesteście? Bo może udałoby się do Sydora dostać w Krakowie. Czasem zwalnia się termin z dnia na dzień i warto zadzwonić zapytać. Mnie się tak udało kilka razy wskoczyć na szybsze wizyty. normalnie na termin czeka się ok 2 miesiący- więc nie ma tragedii.

    Muffina heparynę stosuje się również w naturalnej ciąży, nie tylko przy transferach. Fakt, że nie każdy lekarz chce ją przepisywać.
    Niestety miła to ona nie jest w użyciu ale z czasem robi się już te zastrzyki z automatu..😉

    Jestem z Warszawy, więc do Krakowa to kawałek drogi - póki co czekam na 8 marca i dr Litmanowicza, którego mam „pod ręką”.

    Jutro rano wizyta u hematolog. Mam już porobione sporo badań, zobaczymy co powie 🤔 dopytam ją też o heparynę. Czy w przypadku ciąży i decyzji hematologa, ginekolog ma obowiązek ją wypisywać z kodem C? 👀
    Wiem, że to nie są tanie zastrzyki, a biorąc je codzienne dłuższy czas wiadomo koszt jest znaczny.

    Wybaczcie jeśli zadaję trywialne pytania - dopiero raczkuję w temacie.

    👩🏻 32 🧑🏼 33

    👼🏻 15.12.2022 - poronienie samoistne - 5 tc
    🩸 8.02.2023 - ciąża biochemiczna
    ✅ 07.2023 - pokonaliśmy ureaplasmę (po 3 kuracjach)
    ✊ 09.2023 - początek starań, cykle monitorowane, wszystkie owulacyjne z prawego jajnika (6 cykli za nami)
    🅿️ 02.2024 - starania zawieszone, stan zapalny w cytologii, ureaplasma wróciła, e coli w szyjce 😭
    💊 03.2024 - 30 dniowa kuracja Levofloksacyną - Ureaplasmo zniknij raz na zawsze! 🙏
    🔜 04.2024 - HyFoSy (drożność jajowodów)?
    🔜 05/06.2024 - mini histeroskopia?
  • kamilcia Koleżanka
    Postów: 85 7

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angie wrote:
    Jak wrażenia po wizycie? Również zapisałam się do Pani dr na wizytę. Jaka jest Twoja historia?
    Widzę że część z tych badań mam, ale nie wiem jakie masz wskazania do pozostałych? Czy wszystkie wykonuje się standardowo?

    Pani Jarosz ma duża wiedze i myślę ze bylo ok . ja mialam teleporady a tutaj moja historia dosc dluga ale nie ma przyczyn dlatego poszlam w immunologie i mam teraz caly zestaw lekow na transfer Encorton Wlewy z intralipid i Pani rozważa dac accofil i prograf
    4 IUI ❌Rozpoczęcie leczenia 01-08-2019r Wiek 29 l

    ✅31.07.2021r rozpoczęcie IVF po 2 latach naturalnego starania 💉💊1 IVF -10 🥚z tych 5 🥚zapłodnionych w 3 dniu zamrożone -

    🤰🏼3.08.2021r transfer świeżego 3 dniowego zarodka morula -> 15 dzien naturalny cykl❌
    🤰🏼5 pazdziernik 2021 kriotransfer ❄️ 3 dniowego -> 16 dniu naturalny cykl ❌
    🤰🏼28 listopada 2021 ( kriotransfer ❄️3 dniowego zarodka -> 15 dniu cykl naturalny)❌
    🤰🏼20 stycznia 2022 transfer zarodka ❄️slabszej jakosci - ( na cyklu sztucznym progynowa start 7.01.2022) 14 dzien cyklu owulacja 25 stycznia transfer zarodka 19 dzien cyklu ❌
    🤰🏼8.03.2022r transfer zarodka ❄️ostatniego najsłabsza jakość ❌

    💉💊✅2 in vitro 19 wrzesnia 2022 r
    💉19 wrzesnia punkcja pobranych 23 jajek zapłodnionych 8 . 5 ❄️❄️❄️❄️❄️zamrożonych w dniu transferu 2 przestały się rozwijać 1 hodowany do 5 doby blocysty
    transfer odroczony z powodu hiper
    🤰🏼12.11.2022 owulacja - 16.11.2022 kriotransfer 4 dniowego zarodka wczesna Morula w 17 dzień cyklu naturalnego nie udany ❌test pozytywny pare dni później biel . brak informacji na temat bety
    🤰🏼kolejny transfer ze scratching endometrium w lutym

    ✅zrobione badania
    •histeroskopia ✅
    •jajowody drożne
    •wymaz z szyjki macicy w kierunku Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis, Chlamydia trachomatis ✅
    •ANA 1 i ANA 3 słabo dodatnie +
    •AMH4.3
    •TSH 1.0 FT3 FT4 LH FSH anty tpo anty to✅
    •kariotyp ok mthfr OK
    •nasienie 19 mln ✅
    •witamina D 100nmol
    •prolaktyna 11.4ng/mol
    •OB CPR ✅
    •Fibrynogen APTT ✅
    •DHS ✅
    •kwas foliowy 46 nmol norma od 7 do 46
    •wapno magnez ferrytyna
    •DDimetr ok
    •witamina b12 -600pg/ml
    •komorki NK 19%

    •w styczniowym cyklu 23.01 scratching endometrium i 20 luty transfer 7 zarodka

  • kamilcia Koleżanka
    Postów: 85 7

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    angie wrote:
    Jak wrażenia po wizycie? Również zapisałam się do Pani dr na wizytę. Jaka jest Twoja historia?
    Widzę że część z tych badań mam, ale nie wiem jakie masz wskazania do pozostałych? Czy wszystkie wykonuje się standardowo?
    a u ciebie jaka historia ?

  • Sol35 Autorytet
    Postów: 515 233

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muffina_92 wrote:
    Czy w przypadku ciąży i decyzji hematologa, ginekolog ma obowiązek ją wypisywać z kodem C? 👀
    Wiem, że to nie są tanie zastrzyki, a biorąc je codzienne dłuższy czas wiadomo koszt jest znaczny.

    Niestety nie odpowiem Ci na to pytanie bo zwyczajnie nie wiem. A czy to wtedy nie będzie recepta od hematologa? Jak będziesz wiedzieć to daj znać bo sama jestem ciekawa jak to jest.

    W tym temacie może większą wiedzę miałaby Księgowa.

    Z tą heparyną to też jest tak że jest 100% płatna, jest ryczałt i wtedy kosztuje niewielkie pieniądze, i jest bezpłatna. Kiedy jaka wersja przysługuje też nie wiem.

    Ja Ci mogę powiedzieć tylko na swoim przykładzie że mój lekarz mając w ręku moje wyniki na trombofilię wypisywał mi heparynę w ciąży w wersji za darmo. Nie byłam u hematologa, więc nie mam zaleceń. Ginekolog opiera się na moich wynikach i to jest dla niego "podkładka". Ja mam PAI hetero i czynnik V R2 homo. Póki co NFZ się nie czepił tego. Ale muszę też się udać do hematologa, tylko zebrać się nie mogę 😞

    "Czemu ty się, zła godzino
    Z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś - a więc musisz minąć
    Miniesz - a więc to jest piękne."


    preg.png
  • angie Ekspertka
    Postów: 182 69

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamilcia wrote:
    a u ciebie jaka historia ?

    Starania od 2019,
    1,5 roku naturalnie, potem cykle stymulowane,
    W 2021 cp i usunięty jajowód.
    W 2022 pierwsza procedura ivf, dwa transfery nieudane beta nie drgnęła. Ogólnie poza cp nigdy nie ujrzałam 2 kresek 😩
    W międzyczasie wszystkie wyniki dobre, badania krwi, biopsja endometrium, laparoskopia, dobra odpowiedź na stymulację, wyniki męża też dobre. Żadnych chorób współistniejących. Została tylko immunologia i na dzień dobry wyszedł kir AA...

    Chciałabym wierzyć że dostanę accofil i on magicznie pomoże 😶‍🌫️ w lutym zaczynamy 2 procedurę.

    Dlatego wizyta u dr J. Inna immunolog u której byłam raz, nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, czytałam też opinie innych dziewczyn i stwierdziłam że zmienię lekarza. Mam nadzieję że będzie to dobra decyzja, chociaż z tyłu głowy mam dr P. Ale terminy bardzo odległe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2023, 21:25

    Ivf '22 ❄️❄️ ❌
    Ivf '23 ❄️❄️❄️❄️🤞

    12.04 transfer 💞
    6dpt -8, 8dpt-46, 10dpt-127, 12dpt 293, 16dpt - 1958, 22dpt-19550 ✊ 27 dpt - ❤️

    👩32 🧔33
    💙

    preg.png
  • Sernik Autorytet
    Postów: 693 1038

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy wiecie jak wygląda druga wizyta u dr Sydora w Krakowie Sportmedicum? Jeżeli hipotetycznie zleci na pierwszej wizycie jakieś badania, to można mu je później przesłać? Czy kolejna wizyta jest szybciej niż pierwsza? Czy od razu umawiają na kolejną?

    preg.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2133 1175

    Wysłany: 31 stycznia 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sernik wrote:
    Dziewczyny, a czy wiecie jak wygląda druga wizyta u dr Sydora w Krakowie Sportmedicum? Jeżeli hipotetycznie zleci na pierwszej wizycie jakieś badania, to można mu je później przesłać? Czy kolejna wizyta jest szybciej niż pierwsza? Czy od razu umawiają na kolejną?

    Ja jeszcze nie wiem jak druga wizyta, ale będę o to pytać, także jak będę wiedzieć dam znać:)

    preg.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ