X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Immunolog

Oceń ten wątek:
  • Aga1977 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 28 lipca 2023, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    halo, ktoś coś ? :)

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 29 lipca 2023, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie masz stanu zapalnego. Ale wynik 2 musisz omówić z immunologiem. Bo to czarna magia 🤷

    preg.png
  • Kassko Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 30 lipca 2023, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej🙂
    Wybieram się do prof. Malinowskiego. Próbowałam dodzwonić się do Łodzi, bezskutecznie ☹️. Udało mi się zapisać do Wielunia💪. Mam wątpliwość, czy w przychodni w Wieluniu wykonuje te same badania, czy mimo wszystko próbować do Łodzi do Genemed? U dr Paśnika jestem na liście rezerwowej, ale czas ucieka, nie możemy za długo czekać.

  • alittle Autorytet
    Postów: 1715 2596

    Wysłany: 30 lipca 2023, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, gdzie najszybciej uda mi się zapisać do dr S. w Krk?

    Starania od 2019
    ♀️ 90' 🔴 IO, PCOS, KIR AA, Cytokiny, CD56, Usunięty jajowód 🟢 Kariotyp, AMH 7.47, CD138
    ♂️ 91' morfologia 3% 🔴 HLA-C c1c2 🟢 Kariotyp
    · 05.2021 - laparoskopia, cp
    2022 - start w klinice
    💔 3x IUI
    · 11.2022 - punkcja 3 ❄️
    · 01.2023 - nieudana stymulacja, brak jaj
    · 03.2023 - punkcja 5 ❄️
    · 04.2023 - histeroskopia, usunięcie polipów, nieudana próba zamknięcia ujścia jajowodu, CD138 leczenie
    · 06.2023 - laparoskopia, wodniak, usunięcie jajowodu,
    💔 12.07.2023 - FET 5.1.1 - c. sztuczny, atosiban - beta 10dpt < 5mlU/ml
    💔 03.10.2023 FET 4.2.2 - atosiban, accofil wlew, accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte - beta 8dpt 0,68 mIU/ml
    💔 06.03.2024 FET 3.2.2 - accofil, intalipid, neoparin, encorton, magne b6 forte
    17.04 8+5 indukcja poronienia, puste jajo

    Zostało 5 ❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 lipca 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Hej dziewczyny, polecam Wam ciekawe konto, które odkryłam. Prowadzą go położne, bardzo wartościowe treści, może też Wam się przydać😊
    https://instagram.com/specjalistkiodnieplodnosci?igshid=OGQ5ZDc2ODk2ZA==

  • Aga1977 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Nie masz stanu zapalnego. Ale wynik 2 musisz omówić z immunologiem. Bo to czarna magia 🤷


    dziękuję bardzo )

    niby Paśnik mi napisał, że jest wynik dobry, ale ........

    może któraś z Was miała podobny ? :(

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 1 sierpnia 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1977 wrote:
    dziękuję bardzo )

    niby Paśnik mi napisał, że jest wynik dobry, ale ........

    może któraś z Was miała podobny ? :(

    Jeżeli dr Paśnik mówi że dobry to tak jest. Jest specjalistą w tej dziedzinie. I zapewne patrzy na wszystkie wyniki razem, a nie na jeden. Także w tej kwestii ufała bym lekarzowi, bo immunologia jest bardzo skomplikowana i zawiła. A jak masz wątpliwości nadal skonsultuj np. z dr Sydorem.

    preg.png
  • Aga1977 Znajoma
    Postów: 28 0

    Wysłany: 2 sierpnia 2023, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Jeżeli dr Paśnik mówi że dobry to tak jest. Jest specjalistą w tej dziedzinie. I zapewne patrzy na wszystkie wyniki razem, a nie na jeden. Także w tej kwestii ufała bym lekarzowi, bo immunologia jest bardzo skomplikowana i zawiła. A jak masz wątpliwości nadal skonsultuj np. z dr Sydorem.


    właśnie mam odpowiedź od innego lekarza, ginekologa i mówi, żebym brała jakiś antybiotyk plus probiotyki

    żebym przeszła leczenie przeciwzapalne ;)

    i już nie wiem komu mam ufać Paśnikowi czy temu ? :(

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2170 1191

    Wysłany: 2 sierpnia 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1977 wrote:
    właśnie mam odpowiedź od innego lekarza, ginekologa i mówi, żebym brała jakiś antybiotyk plus probiotyki

    żebym przeszła leczenie przeciwzapalne ;)

    i już nie wiem komu mam ufać Paśnikowi czy temu ? :(

    Możliwe że masz jakiś delikatny stan zapalny endo.
    Weź antybiotyk cykl przed transferem. I będzie ok.
    Też mam takie zalecenie, ale leczę się u innego immunologa. I może dr P. nie skupił się na stanie zapalnym, ale na drugim wyniku (który dotyczy jego dziedziny) i dlatego napisał że jest ok🤷

    preg.png
  • Brunetka. Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 2 sierpnia 2023, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczyny.
    Czy badania immunologiczne trzeba wykonać w jakimś konkretnym dniu cyklu. Czy nie ma to znaczenia?

  • iska0108 Autorytet
    Postów: 642 466

    Wysłany: 2 sierpnia 2023, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Otrzymałam wynik ALLO MLR 25,7%. Z tego co pamietam, docent Paśnik na wizycie mówił że powyżej 25% jest okej, więc chyba jestem na granicy. Była któraś z Was w takiej sytuacji? Zastanawiam się czy zleci nam szczepienia czy od razu transfer.
    Cross match 13,3%.

    👱🏻‍♀️25 🧔🏻‍♂️33
    Starania od 09.2021
    KIR AA, endometrioza, niedoczynność tarczycy.
    AMH 0,7-0,9 (03.22) ➡️ 1,45 ng/ml (06.22) ➡️ 1,7 ng/ml (09.22) ➡️ 1,63 ng/ml 🆗 ➡️ 0,9 ng/ml (10.23)
    03.23 I IVF
    ❄️4BA❄️4BA❄️3BB
    28.03 FET ❄️4BA 💚
    5dpt ⏸️ | 8dpt 25,24 |10dpt 49,94 | 14 dpt 436,9 | 16 dpt 1304 | 20dpt 5219 | 24dpt 9860 | 27dpt 💚 6+3 💔👼 łyżeczkowanie x2 😫
    18.09 FET ❄️4BA ❌(accofil, EG)
    13.11 FET ❄️3BB ❌(accofil, EG, heparyna)
    01.24 II IVF ❌

    ➡️ Zmiana kliniki.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassko wrote:
    Hej🙂
    Wybieram się do prof. Malinowskiego. Próbowałam dodzwonić się do Łodzi, bezskutecznie ☹️. Udało mi się zapisać do Wielunia💪. Mam wątpliwość, czy w przychodni w Wieluniu wykonuje te same badania, czy mimo wszystko próbować do Łodzi do Genemed? U dr Paśnika jestem na liście rezerwowej, ale czas ucieka, nie możemy za długo czekać.
    Napisz do Gynemed email z numerem telefonu ( koniecznie), że chcesz się zapisać na 1 wizytę, oddzwonią z recepcji i podadzą Ci termin 1 wizyty oraz poinformują o kosztach badań. Badania zlecają do APC , 2 kroki obok w Łodzi. Niektóre podzlecają do innego labu, ale większość robią w APC. Możesz zrobić kariotypy np. profesor uznaje wyniki z innego labu. Ja już zakończyłam tam leczenie , także życzę powodzenia. To, że nie odbierają to normalne, tam nigdy nie dzwonił telefon :)

    Kassko lubi tę wiadomość

  • NATI Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2023, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę wykonać biopsje z wycinkiem cd138. Gdzie pobrać materiał w celu wysyłki do Krosna? Nie wiem, jak podejść do tematu. Jestem kujawsko-pomorskiego.

  • NATI Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2023, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1977 wrote:
    hej,

    mam pytanie :) - dostałam wynik z biopsji endometrium :

    polipowato ukształtowane fragmenty endometrium w fazie sekrecyjnej.
    w podścielisku nie stwierdzono komórek plazmatycznych CD 138 (-),
    limfocyty CD3 (+) rozproszone i w drobnych skupiskach do około 10/HPF,
    komórki CD56 (+) około 10/HPF głównie w drobnych skupiskach,
    CD25 (+) pojedyncze, w całym bardzo skąpym materiale zaledwie pojedyncze skupisko 5-6 komórek.


    czy ktoś wie czy on jest ok ?

    moja klinika w Czechach nie rozumie, bo nie ma żadnych zakresów referencyjnych :(


    Podpowiesz mi, gdzie robiłaś badanie? Chce je wykonać, ale nie wiem jak się za to zabrać. Jestem z kujawsko-pomorskiego

  • Kassko Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fela37 wrote:
    Napisz do Gynemed email z numerem telefonu ( koniecznie), że chcesz się zapisać na 1 wizytę, oddzwonią z recepcji i podadzą Ci termin 1 wizyty oraz poinformują o kosztach badań. Badania zlecają do APC , 2 kroki obok w Łodzi. Niektóre podzlecają do innego labu, ale większość robią w APC. Możesz zrobić kariotypy np. profesor uznaje wyniki z innego labu. Ja już zakończyłam tam leczenie , także życzę powodzenia. To, że nie odbierają to normalne, tam nigdy nie dzwonił telefon :)


    Dziękuję, Fela!
    Kariotypy już mam i wiele innych badań. W tym genetyczne. Odezwali się, wizyta 14.09. Mogłam też dostać się do prof. w Wieluniu, ale tydzień po łyżeczkowaniu. Beta jeszcze nie spadła. Czekamy 🙂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 sierpnia 2023, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kassko wrote:
    Dziękuję, Fela!
    Kariotypy już mam i wiele innych badań. W tym genetyczne. Odezwali się, wizyta 14.09. Mogłam też dostać się do prof. w Wieluniu, ale tydzień po łyżeczkowaniu. Beta jeszcze nie spadła. Czekamy 🙂

    Dobrze, życzę powodzenia. Genetyczne na pewno Ci uzna, przy okazji zaoszczędzisz trochę. Pamiętaj że immunologia to nie panaceum na wszystko i że nie zawsze brak ciąży jest po stronie kobiety. Mężczyzna też musi się dokładnie przebadać w kwestii nasienia itp.

    Kassko lubi tę wiadomość

  • Kassko Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2023, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fela37 wrote:
    Dobrze, życzę powodzenia. Genetyczne na pewno Ci uzna, przy okazji zaoszczędzisz trochę. Pamiętaj że immunologia to nie panaceum na wszystko i że nie zawsze brak ciąży jest po stronie kobiety. Mężczyzna też musi się dokładnie przebadać w kwestii nasienia itp.
    Zarodki już mamy. Jestem po poronieniu pomimo zastosowania wielu, wielu leków. Chociaż równie dobrze przyczyną mógł być mięśniak, krwiak lub stres 🤷‍♀️

  • NATI Znajoma
    Postów: 20 1

    Wysłany: 5 sierpnia 2023, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brunetka. wrote:
    Hey dziewczyny.
    Czy badania immunologiczne trzeba wykonać w jakimś konkretnym dniu cyklu. Czy nie ma to znaczenia?
    Na pewno test IMK robi się w drugiej połowie cyklu. Reszta chyba nie ma znaczenia.

  • WerDom Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 18 listopada 2023, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W jakiej cenie miałyście badania immunologiczne? Mam zlecone ALLO MLR wraz z mężem, dodatkowo profil Cytokin i immunofenotyp. Mnie wyceniono badania te na 2039,50zł 😔

  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1652 1986

    Wysłany: 18 listopada 2023, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allo 800
    Cytokiny 500
    Immunofenotyp 300

    To aktualne ceny w APC w Łodzi.

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
‹‹ 7 8 9 10 11
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ