X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN-VITRO - CZERWIEC 2019
Odpowiedz

IN-VITRO - CZERWIEC 2019

Oceń ten wątek:
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    A gdzie chodzisz? Ja jestem w Parensie i jak pytałam położnych to jeszcze nie robili takich wlewow.
    Joanna, a w Parensie którego gina polecasz? Zapisałam się do Sydora na 09.08. To już będzie pewnie po ostatnim transferze z bieżącej procedury i się zastanawiam, czy nie przenieść się na kolejną do Parensa.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ja też do Katowic dojezdzam, bo mieszkam w Tarnowie. No ciezko to ogarnąć. Podliczyłam wczoraj, że wydaliśmy na samo paliwo prawie 1000 zł w maju. Już nie mowiac, że cały urlop idzie na wizyty. Acard i neoparin też biorę ale to mi mój gin zlecił.
    W ogóle nie odczułam tego wlewu. Jedynie sam zabieg był nieprzyjemny, ale taki jak transfer.
    No to podobnie. Ja jestem z Tarnobrzega. Już łapie depresję. W pracy to już niewiem co mówić. A od kiedy bierzesz ten neoparin od dnia transferu?

  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Joanna, a w Parensie którego gina polecasz? Zapisałam się do Sydora na 09.08. To już będzie pewnie po ostatnim transferze z bieżącej procedury i się zastanawiam, czy nie przenieść się na kolejną do Parensa.
    Udało Ci się zapisać do Parensa do Sydora dopiero na sierpień?A miały rejestrować na lipiec od soboty.
    Trudno mi ci doradzić cokolwiek jeżeli chodzi o tą klinikę. Ja tam jestem raczej z przypadku. Od początku chodzę do właściciela dr. J. Widzę tutaj że więcej dziewczyn chodzi do Macierzynstwa.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    No to podobnie. Ja jestem z Tarnobrzega. Już łapie depresję. W pracy to już niewiem co mówić. A od kiedy bierzesz ten neoparin od dnia transferu?
    Od 4 dc biorę.

    U mnie w pracy na szczęście wiedzą i jak mi po transferze lekarz kazał 3 dni leżeć to zrozumieli.

    Leczenie niepłodności to duże obciążenie psychiczne dlatego ja zdecydowałam się na psychologa i pomagają mi te wizyty uporać się z tym wszystkim. Jest też plus tego leczenia, mianowicie relacje w naszym związku. Takie przeżycia to bardzo mocne fundamenty.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca 2019, 12:49

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Udało Ci się zapisać do Parensa do Sydora dopiero na sierpień?A miały rejestrować na lipiec od soboty.
    Trudno mi ci doradzić cokolwiek jeżeli chodzi o tą klinikę. Ja tam jestem raczej z przypadku. Od początku chodzę do właściciela dr. J. Widzę tutaj że więcej dziewczyn chodzi do Macierzynstwa.
    Tak, bo cały lipiec go nie ma. Tak samo w SCM, więc pewnie ma dłuższy urlop. A Ty zadowolona jesteś?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Od 4 dc biorę.

    U mnie w pracy na szczęście wiedzą i jak mi po transferze lekarz kazał 3 dni leżeć to zrozumieli.
    Ja zrozumiałam że mam brać chyba od transferu ale właśnie nie jestem pewna a mi nie zapisał od kiedy i dlatego pytam.
    No to masz super. Ja nic nie mówiłam i muszę kombinować każdorazowo.
    A jak się czujesz? Powiem Ci na pocieszenie że ja przy pierwszym podejściu też miałam takie mdłości znienacka ale one były takie inne poprostu bardziej byłam wyczulona na zapach, to było dziwne i na drugi dzień zobaczyłam na teście cień cienia. Takze trzymam za Ciebie mocno kciuki.

    evkill lubi tę wiadomość

  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Tak, bo cały lipiec go nie ma. Tak samo w SCM, więc pewnie ma dłuższy urlop. A Ty zadowolona jesteś?
    Z Sydora? Bardzo sympatyczny. Ale wiesz tu chodzi o efekty.

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Z Sydora? Bardzo sympatyczny. Ale wiesz tu chodzi o efekty.
    Pytałam o Twojego gina (klinikę) :)

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Ja zrozumiałam że mam brać chyba od transferu ale właśnie nie jestem pewna a mi nie zapisał od kiedy i dlatego pytam.
    No to masz super. Ja nic nie mówiłam i muszę kombinować każdorazowo.
    A jak się czujesz? Powiem Ci na pocieszenie że ja przy pierwszym podejściu też miałam takie mdłości znienacka ale one były takie inne poprostu bardziej byłam wyczulona na zapach, to było dziwne i na drugi dzień zobaczyłam na teście cień cienia. Takze trzymam za Ciebie mocno kciuki.
    Dzięki, dobrze się czuje. Dziś trochę słabo, ale to chyba ta zmiana pogody.
    Śmiejemy się z koleżanką z pokoju, że bocian się pomylił. Niedawno zamieniliśmy się biurkami i ona zaszla, ewidentnie bocian coś pomylił.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Pytałam o Twojego gina (klinikę) :)
    Nie mam efektów więc wiesz jak jest. Ja myślę że to loteria i żeby się udało musi się zgrać naprawdę wiele czynników. Trzeba mieć szczęście. Ale wielu dziewczynom dobrze robi zmiana kliniki i zachodzą od razu więc może coś w tym jest. A ty gdzie jesteś?

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Nie mam efektów więc wiesz jak jest. Ja myślę że to loteria i żeby się udało musi się zgrać naprawdę wiele czynników. Trzeba mieć szczęście. Ale wielu dziewczynom dobrze robi zmiana kliniki i zachodzą od razu więc może coś w tym jest. A ty gdzie jesteś?
    W Macierzyństwie u Miro. Trafiłam do niego z polecenia znajomych męża, którym się udało. Ale na nas chyba już nie ma pomysłu. Ostatnio przyznał, że jesteśmy trudnym przypadkiem, bo niby wszystko gra, a ciąży nie ma.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Dzięki, dobrze się czuje. Dziś trochę słabo, ale to chyba ta zmiana pogody.
    Śmiejemy się z koleżanką z pokoju, że bocian się pomylił. Niedawno zamieniliśmy się biurkami i ona zaszla, ewidentnie bocian coś pomylił.
    Widzisz na drugi raz musisz trzymać rękami i nogami.
    U mnie tak było w rodzinie. Zamiast do mnie podrzucił do siostry męża która mieszka obok. Dla niej szok bo już po 40 i ma dzieci odchowane a tu bociek pomylił kominy.😊

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    W Macierzyństwie u Miro. Trafiłam do niego z polecenia znajomych męża, którym się udało. Ale na nas chyba już nie ma pomysłu. Ostatnio przyznał, że jesteśmy trudnym przypadkiem, bo niby wszystko gra, a ciąży nie ma.
    Nie wolisz się do przybycienia przenieść? On jest najlepszy i specjalizuje się w trudnych przypadkach.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    W Macierzyństwie u Miro. Trafiłam do niego z polecenia znajomych męża, którym się udało. Ale na nas chyba już nie ma pomysłu. Ostatnio przyznał, że jesteśmy trudnym przypadkiem, bo niby wszystko gra, a ciąży nie ma.
    Wiesz ja uważam że on dobrze cię poprowadził. Miałaś dużo dobrych blastek. A wiesz ze z tym jest różnie. I po pierwszym podejściu u ciebie już zaskoczyło. To też jest duży plus. Mój z kolei po pierwszym nieudanym transferze skierował mnie do immunologa. Takze teraz też kolejne podejścia różnią się tylko tym co zaproponuje immunolog.
    A wiesz jak tak sobie myślę że dużo siedzi w naszej głowie i psychika tu odgrywa dużą rolę. Ale być tu człowieku mądry i wyluzuj. Ja nie potrafię.

  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Nie wolisz się do przybycienia przenieść? On jest najlepszy i specjalizuje się w trudnych przypadkach.
    Nie wiem, nie znam go, ani nikogo, kto by do niego chodził. Poza tym jakoś byłoby mi głupio iść do innego lekarza w tej samej klinice, więc jak się już przenosić, to gdzieś indziej.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Nie wolisz się do przybycienia przenieść? On jest najlepszy i specjalizuje się w trudnych przypadkach.
    Ja też dużo dobrego o nim słyszałam.

    kahanka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Nie wiem, nie znam go, ani nikogo, kto by do niego chodził. Poza tym jakoś byłoby mi głupio iść do innego lekarza w tej samej klinice, więc jak się już przenosić, to gdzieś indziej.
    Ja do niego chodzę. Wspaniały lekarz. A tym, że ta sama klinika a inny lekarz bym się wcale nie przejmowala. Olej to ;)

    evkill lubi tę wiadomość

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Nie wiem, nie znam go, ani nikogo, kto by do niego chodził. Poza tym jakoś byłoby mi głupio iść do innego lekarza w tej samej klinice, więc jak się już przenosić, to gdzieś indziej.
    Ja do niego chodziłam. Robiłam u niego iui. Jest świetnym człowiekiem i niesamowitym lekarzem. On przyjmuje też tu gdzie mieszkam i znam 4 pary, którym pomógł. Jak powiedziałam mu że będę robić ivf w Katowicach bo tam taniej to powiedział mi że zawsze mi pomoże, że jakbym potrzebowała to mogę przyjść do niego do jak się lekarz w Katowicach zgodzi to mogę u niego robić monitoringi a on udostępni cała dokumentację. Ten lekarz na pierwszej wizycie zrobił mi USG nie tylko dróg rodnych, ale również brzucha, piersi i tarczycy. Byłam pod wielkim wrażeniem tego człowieka. Nigdy nie odniosłam wrażenia, że robi to dla pieniedzy, ale gość ma naprawdę powołanie.

    kahanka, Hercia35 lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hercia35 wrote:
    Ja do niego chodzę. Wspaniały lekarz. A tym, że ta sama klinika a inny lekarz bym się wcale nie przejmowala. Olej to ;)
    Hmm, a długo się u niego leczysz? Wiadomo jaki jest u Was problem?

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 17 czerwca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Widzisz na drugi raz musisz trzymać rękami i nogami.
    U mnie tak było w rodzinie. Zamiast do mnie podrzucił do siostry męża która mieszka obok. Dla niej szok bo już po 40 i ma dzieci odchowane a tu bociek pomylił kominy.😊
    Koleżanka stwierdziła, że to moja wina, że jest w ciąży. Patrząc na moje przeżycia stwierdziła, że nie tak łatwo zajść i sobie pozwolili na chwilę zapomnienia.

    joanna83 lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 85 86 87 88 89 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ