X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 25 września 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Farelka!!! dostaniesz zaraz po tyłku! Co to za nerwy? teraz masz być wypoczęta i spokojna. Kiedy ja zadzwoniłam 4 dni po punkcji laborantka przeprosiła mnie że nie zadzwonili ale mają takie urwanie głowy że nie ma kto telefonów wykonywać i wszystko przedstawiła. Oni za bardzo nie maja czasu na telefony, kochana wszysto bedzie dobrze, wiem że się stresujesz całą sytuacją i niepowodzeniami, ale że coś nie wyszło nie znaczy że wszystko będzie się walić. Trzymamy kciuki za małe kropki!:)

    Czytaj wiadomość wyżej nad Twoja...

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 25 września 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Napisałam do doktor mojej. Odpisała mi już że brak inf. Że strony embriologa w dniu dzisiejszym świadczy o tym , że ani jeden zarodek nie został zamrożony.

    Jak ja mam wierzyć że podane przetrwały jak do tej pory żaden nie przetrwal dłużej niż do 5 doby?
    Na szkiełku może się nie rozwinęły, ale to nie znaczy że w brzuszku będzie podobnie. Dostają od Ciebie dużo miłości i na pewno jest im teraz dobrze :*

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Napisałam do doktor mojej. Odpisała mi już że brak inf. Że strony embriologa w dniu dzisiejszym świadczy o tym , że ani jeden zarodek nie został zamrożony.

    Jak ja mam wierzyć że podane przetrwały jak do tej pory żaden nie przetrwal dłużej niż do 5 doby?


    Farelka wiara czyni cuda a stres wyprasza kropki! Nie przekreślaj swoich szans póki nic jeszcze nie wiadomo..W brzuszku jest im na pewno lepiej jak na szkiełku <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka- Kurcze niedobrze, ale pamiętaj że nie wolno się teraz denerwować...dużo spokoju kochana.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś Wam pomarudze :( bolą mnie jajniki i jest mi zimno.. Poroniłam 5 września a 19 było łyżeczkowania szyjki i się zastanawiam co teraz :/ eh.. do D.. to wszystko dobrze że dziś kontrola ale mam już dość pokazywania.. :( chyba faktycznie potrzebuje przerwy

  • MartaMartaMarta Ekspertka
    Postów: 141 50

    Wysłany: 25 września 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, do ilu transferów najczęściej jest ciąża? Kojarzę że ktoś już pisał a nie mogę znaleźć :(

    Starania ponad 2 lata
    30 lat, AMH 0,88, V Leiden +, NK 15%
    ivf sierpień :( crio wrzesień :( grudzień :)
    w4sqs65gto9pmrq3.png
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 25 września 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaMartaMarta wrote:
    Dziewczyny, do ilu transferów najczęściej jest ciąża? Kojarzę że ktoś już pisał a nie mogę znaleźć :(
    In vitro to loteria i indywidualna sprawa , mi się udało za drugim razem

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 25 września 2018, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Kochane muszę się Wam pozalic. Przy okazji Agika odpowiedź apropo mojego samopoczucia - miło że pytasz, ale czuje się fatalnie. A więc

    Moja 1 procedura to były uzyskane 2 zarodki klasy 8A i 8B. Klasy 8A został podany Ale ciąży nie było nie wiedzieć czemu. Ten klasy 8B został pozostawiony do dalszego rozwoju celem zamrożenia jednakże w 5 dobie przestał się rozwijac - obumarl.

    Tymrazem bardzo bałam się, że znowu marnie wypadnie odnośnie ilości komórek i nie będzie z czego wybierać. Jednak ku mojemu zaskoczeniu uzyskaliśmy 10 dojrzałych komórek, zaplodnic można było 6(nikt mnie nie poinformował że przecież można zamrozić pozostałe komórki a ja sama nie wiedziałam :-()
    5 ładnie się zaplodnilo uzyskalismy: 6A, 7B, 5B, 5C i 3D

    6A oraz 7B podano, pozostałe pozostawione w celu zamrożenia. 3D niestety już odpadł od razu, a wczoraj była 5 doba i w stresie zadzwoniłam do embriologa jak moje zarodki i mówił że 2 dalej się rozwijają jeden ma stadium moruli i wygląda obiecująco a drugi nadal się dzieli... I że dziś będzie ostateczny dzień czyli 6 dzień zarodków i jeśli będą w dobrym stanie to zostaną zamrożone a do mnie ktoś zadzwoni z informacją na ten temat.

    Od rana siedzę jak na szpilkach i nikt nie dzwoni ... postanowiłam zadzwonić sama Ale embriologow już dzisiaj nie ma. Czyli wniosek taki że nie zamrozili nic i stąd cisza. Chce mi się płakać. Wydaje mi się że te wszystkie zarodki obumieraja po dniu 5 i te które mi podali też obumarly :-( :-( :-( :-(

    Proszę Was napiszcie co myślicie :-( jest mi bardzo smutno

    Farelka, wiem jak to jest, do mnie też nie zadzwonili i mnie zignorowali, a ja dzwoniłam jak wariatka, chyba z 20 razy. U mnie niestety nie był to dobry znak, ale w tych klinikach jest taki burdel, że równie dobrze mogli do Ciebie nie zadzwonić bo zapomnieli.

    Ale nawet jeśli tamte zarodki nie przetrwały, to wcale nie znaczy, że te, które dostałaś też nie przetrwają. Popatrz na ich klasę, podali Ci te lepsze i do tego trafiły od razu w lepsze miejsce :) w organizmie kobiety rozwijają się dużo lepiej niż na szkiełku. Z drugiej strony, mimo że to pewnie marne pocieszenie, nic nie mogłaś zrobić. wiadomo, że czterech nie zabierzesz, a tylko najsilniejsze zarodki przetrwają na szkiełku do 5. doby. Nie trać nadziei, masz podane super dobre zarodki, która mają teraz świetne środowisko żeby się rozwinąć :)

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • anett13 Ekspertka
    Postów: 173 132

    Wysłany: 25 września 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Statystki są różne, chyba dużo zależy od wieku kobiety i przyczyny nieplodnosci

    I IUI udana ❤️
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 25 września 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pimka, wielkie gratulacje!

    Pimka lubi tę wiadomość

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 25 września 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Dziękuję że mnie wspieracie tylko że oni powiedzieli że jeśli zamroza to będą dzwonić z inf.. A tu nikt nie zadzwonił czyli wniosek nasuwa się sam. Ja się po prostu boję że u nas problemem okazuje się to że przy 5 dobie koniec rozwoju I dlaczego ...
    Farelka! Przywołuje Cie do porządku!:)
    Jesteś teraz w ciąży i nie możesz się stresować.
    Niech Twojej pięknej główki nie zajmuje teraz,czy ktoś zadzwonił,czy nie.
    To w tej chwili najmniej ważne. Ważne kogo nosisz pod sercem.
    Póki nie ma negatywnej bety, jesteś w ciąży..
    Nie dokladaj sobie stresu.

    Farelka, MonikA_89!, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 25 września 2018, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Farelka, wiem jak to jest, do mnie też nie zadzwonili i mnie zignorowali, a ja dzwoniłam jak wariatka, chyba z 20 razy. U mnie niestety nie był to dobry znak, ale w tych klinikach jest taki burdel, że równie dobrze mogli do Ciebie nie zadzwonić bo zapomnieli.

    Ale nawet jeśli tamte zarodki nie przetrwały, to wcale nie znaczy, że te, które dostałaś też nie przetrwają. Popatrz na ich klasę, podali Ci te lepsze i do tego trafiły od razu w lepsze miejsce :) w organizmie kobiety rozwijają się dużo lepiej niż na szkiełku. Z drugiej strony, mimo że to pewnie marne pocieszenie, nic nie mogłaś zrobić. wiadomo, że czterech nie zabierzesz, a tylko najsilniejsze zarodki przetrwają na szkiełku do 5. doby. Nie trać nadziei, masz podane super dobre zarodki, która mają teraz świetne środowisko żeby się rozwinąć :)


    Kochana jesteś bardzo <3

    aga_ni lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 25 września 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka oby ta ciąża została do końca ze mną. Dziękuję Ci

    Niezapominajka5, aga_ni lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka- kochana dokładnie, pamiętaj że jesteś teraz w ciązy i myśl tylko tym:)

    Farelka lubi tę wiadomość

  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 25 września 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pimka super!! Ogromne gratulacje :) wreszcie jakieś dobre wieści.

    Farelka, Kochana - tak jak piszą dziewczyny, Twoim maluszkom na pewno jest lepiej u Ciebie niż w laboratorium i musisz wierzyć ze przetrwają! Ja wierzę, ze to silacze sa:)

    Pimka, Farelka, Paulcia28 lubią tę wiadomość

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 25 września 2018, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę powiedzieć że Wasze wiadomości mnie wzruszają. Gdy ja zbaczam z mej drogi wiary I wątpię, że się uda - Wy ze wszystkich sił sprowadzacie mnie na nią spowrotem...

    asienka30, Paulcia28, andzia83, aga_ni lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • japonka Autorytet
    Postów: 2234 2280

    Wysłany: 25 września 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MartaMartaMarta wrote:
    Dziewczyny, do ilu transferów najczęściej jest ciąża? Kojarzę że ktoś już pisał a nie mogę znaleźć :(
    Ja jestem po 3 i nic. A znam dziewczyny którym wyszedł -nasty. I takie co pierwszy.

    a5526252e0.png

    38 lat | 5,5 r starań, 1 strata 5.2017 (Adaś,LBWC,16t)| JA: MTHFR 677T homo, IO, NK 20%, INF ⬆️, KIR Bx, AMH 1,3; ON: 4%, fDNA 32% | 3x IUI, 3 x ICSI (6 transferów, 8 zarodków, 4*)
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 25 września 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate_______ wrote:
    Ja dziś Wam pomarudze :( bolą mnie jajniki i jest mi zimno.. Poroniłam 5 września a 19 było łyżeczkowania szyjki i się zastanawiam co teraz :/ eh.. do D.. to wszystko dobrze że dziś kontrola ale mam już dość pokazywania.. :( chyba faktycznie potrzebuje przerwy
    Kate oczywiście ze możesz nam tutaj marudzic,bo gdzie indziej? Strasznie ciężkie to wszystko do ogarnięcia, cały czas żyjemy straniami a życie przelatuje nam obok... też mam ostatnio myśli żeby zrobić przerwę chociaż do końca roku przed kolejną procedurą, gdzieś wyjechać, oderwać się od tego wszystkiego

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • moniczka2601 Autorytet
    Postów: 663 518

    Wysłany: 25 września 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pimka gratuluję z caaaalego serducha :)

    Pimka lubi tę wiadomość

    Rocznik 88
    8 lat starań o dzidzię,
    PCO, niedoczynność tarczycy ( na razie w normie)
    11.07.2017-pierwsze podejście do in vitro ( transfer 2 zarodków 8 B hcg < 0,10 mIU/ml :(
    15.06.2018-zaczynamy drugie podejście....
    26.06.2018-punkcja ❄️❄️
    Crio - 29.07.2018transfer :)
    Ciąża biochemiczna :(
    Crio - 1.10.2018 :(
    Została jedna sniezynka...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2018, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy też miałyście po punkcji(teriaz biore tylko duphaston i heparyne) taka straszna zgage? juz od 3 dni sie mecze;/

‹‹ 1091 1092 1093 1094 1095 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ