X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA- POMOCY!
Odpowiedz

INSEMINACJA- POMOCY!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulisha Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 21 października 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie. Mam pewien problem.. mam synka 4 lata.. o druga ciaze staralismy sie 9 msc.. niestety stracilam dziecko w 32 tc.. Boje sie zaczac staran o trzecie malenstwo, bo doskonale zdaje sobie sprawe jakie to bedzie trudne.. Teoretycznie zajsc w ciaze moge, bo udalo sie to 2x, ale zaczynajac starania skupiam sie na tym tak bardzo, ze nie wychodzi.. czy w takim przypadku mam szanse na inseminacje? Czy lekarz wykona taki zabieg, bo ja chce?? Mowiac wprost ' place i mam ' ?? Co robic? Piszcie wszystko co wiecie.. z gory dziekuje za pomoc

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 października 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć
    Na wstępie bardzo mi przykro z powodu Waszej straty. Nawet nie chce sobie wyobrazac co przeszliscie...
    Do IUI wskazań pewnie nie macie skoro zachodzisz w ciążę i maz juz dziecko. Czemu chcieliscie sie na to zdecydowac? Ktos Wam zasugerowal?
    Mysle, ze jesli udacie sie do jakiejs dobrej kliniki (np.sieć Invimed) i porozmawiacie z lekarzem o wszystkim to rozwieje Wasze watpliwosci co do inseminacji. Podpowie co zrobic by udało sie naturalnie (moze jakas stymulacja, monitoring czy cos?) i powie jakie macie szansie przy IUI.
    Jesli masz wiecej pytan co do samej procedury, to wpadnij na wątek Inseminacja2018 :)

  • Paulisha Znajoma
    Postów: 18 0

    Wysłany: 21 października 2018, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam o inseminacji ponieważ.. na sama myśl o kilku miesiącach starań chce mi się płakać.. Owulacje mam.. rozpoznaje je po śluzie i testy owulacyjne wychodzą pozytywnie.. Boje się tylko, że lekarz odmówi mi inseminacji ponieważ zajście w ciąże w moim wypadku jest możliwe.. widzę, że miałaś już, wiec powiedz mi prosze ile musisz wizyt odbyć, żeby wykonano zabieg? Mieszkam za granica tu jest zupełnie inaczej.. i na inseminacje musielibyśmy wybrać się do Polski..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 października 2018, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulisha wrote:
    Myślałam o inseminacji ponieważ.. na sama myśl o kilku miesiącach starań chce mi się płakać.. Owulacje mam.. rozpoznaje je po śluzie i testy owulacyjne wychodzą pozytywnie.. Boje się tylko, że lekarz odmówi mi inseminacji ponieważ zajście w ciąże w moim wypadku jest możliwe.. widzę, że miałaś już, wiec powiedz mi prosze ile musisz wizyt odbyć, żeby wykonano zabieg? Mieszkam za granica tu jest zupełnie inaczej.. i na inseminacje musielibyśmy wybrać się do Polski..
    Po pierwsze IUI nie gwarantuje Ci ciazy tak samo jak naturalne starania, wiec nie wiadomo tak czy ciak czy uda Wam sie od razu czy tez jednak trzeba bedzie paru misiecy. Jak dla mnie starania podczas IUI, to jezdzenie na monitoring, leki itd.bylo badziej sresujace niz normalne starania...
    W zasadzie wszystko zalezy jakie badania masz zrobione i kiedy bedziesz na wizycie u lekarza w sensie ktory dc. Do IUI potrzebna jest wirusologia z krwi Twoja i meza, Twoje posiewy i biocenoza pochwy oraz aktualna cytologia (nie starsza niz rok, reszta badan wazna zwykle pol roku). Na wyniki najdluzszej czekasz ok.7-10dni (posiewy) w zaleznosci od labu. Potrzebny jest tez chyba wynik seminogramu meza. ogolnie jesli trafisz do dr dajmy na to w 8-9dc juz z aktualnymi badaniami, to IUI moze byc zalanowana jeszcze w tym samym cyklu, za pare dni. Monitoruje sie wielkosc pecherzyka (jesli to owu naturalna, bo moze byc tez stymulowana, wiec na 1 wizycie lekarz zleci leki stymulujace, rozne są procedury), czesto przepisywany jest zastrzyk na jego pekniecie podawany zwykle 30-36h przed IUI. W dniu IUI maz oddaje nasienie, ktore jest preparowane jesli sa odchylenia od norm i zabieraja Cie do gabinetu na inseminacje (zwykle 1-2h od oddania nasienia). Sama procedura trwa łącznie z lezakowaniem po podaniu z 15min. i idziesz do domu.
    Mozesz miec racje, ze lekarze nie beda sklonni robic Wam IUI skoro w ciaze zachodzisz, ta procedura nie odblokuje Ci magicznie głowy, to nie jest złoty środek. Jednak wybierz sie na wizyte do lekarza z kliniki, zobaczysz co powie i co zasugeruje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 października 2018, 00:25

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ