X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja przy endometriozie
Odpowiedz

Inseminacja przy endometriozie

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gwiazdeczka88 Ekspertka
    Postów: 435 57

    Wysłany: 7 maja 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy miała któraś z was robioną inseminację mając endometriozę ?

    Endometrioza IV stopnia, LUF, laparo 04-2015 i 07-2015,
    HSG w grudniu 2015 - oba drożne, histeroskopia - macica dwurożna, niedoczynność tarczycy, adenomioza.
    AMH 1,98
    06-2016 - I procedura in vitro nieudana bez mrozaków :-(
    13-09-2016 - II procedura, 29 trans. 2 zarodków :-(, brak mrozaków
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 7 maja 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdeczka mi lekarz stanowczo powiedział że inseminacja przy endometriozie nie daje większych szans niż droga naturalną, generalnie inseminacja ma sens tylko przy obnizonych parametrach nasienia (ale też nie za bardzo obnizonych). Ja mam endometrioze i lecze się wg naprotechnologi. Wysłałam Ci zaproszenie, może uda mi się Ci coś mądrego podpowiedzieć

    vanessa lubi tę wiadomość

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 7 maja 2015, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mnie powiedziano że właśnie inseminacja jest wskazana?!

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 maja 2015, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na chłopski rozum mysląć to endometrioza nie przeszkadza w dostaniu sie plemników do macicy, jajowodów (jeżeli są drożne) tylko uniemozliwia zapłodnienie lub zagnieżdzenie wiec inseminacja mija sie z celem i jest bez sensu...

    klara_bella lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez odpuszczono i bez IUI dostalam sie do rzadowego programu. Przy dobrym nasieniu nie ma to sensu.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, ja słyszłam to, co Agi83. Też mam endomietriozę i szykujemy się do pierwszej IUI. Moja znajoma po 10 latach bezowocnych starań zasżła dzieki 2 IUI. Po co więc we wszelkich informatorach i opracowaniach, endometrioza byłaby wskazaniem do IUI?

    urocza, hajka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 7 maja 2015, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wskazania

    Wskazania do inseminacji obejmują:
    czynnik męski*;
    endometriozę I/II stopnia;
    niepłodność o niewyjaśnionej przyczynie.
    zaburzenia ejakulacji

    Cytat ze strony http://rozrodczosc.pl/ptmr/index.php?page=inseminacja-domaciczna-id

    urocza lubi tę wiadomość

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 7 maja 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale Gwiazdeczka z tego co pisze ma już endometrioze 3 st więc nie ma co marnować kasę na inseminacje

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiak wrote:
    Ale Gwiazdeczka z tego co pisze ma już endometrioze 3 st więc nie ma co marnować kasę na inseminacje

    Ale dokładnie dyskusja na ten temat była prowadzona wczoraj na innym wątku założonym też przez Gwiazdeczke, nie rozumiem po co mnożyć w koło nowe wątki, wystarczy poszukać odpowiedniego i tam zadać pytanie.
    Współczuję jej bardzo, ale nie widzę sensu dywagować nad tym czy robić IUI przy zaawansowanej endometriozie i co podpowiada chłopski rozum.
    Polecam starającym się dziewczynom z problemami poczytać rekomendacje PTMR, tam naprawdę można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy o standardach w diagnostyce i leczeniu niepłodności.

    Anatolka lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • zielinka_97 Autorytet
    Postów: 2419 987

    Wysłany: 7 maja 2015, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też nie proponowali IUI. Według zabiegu stopień 2 endo, ale torbiele powróciły po 2 miesiącach dlatego nikt nie zastanawia się nad IUI, tylko IVF bez zbędnego czekania po laparo i rządówka.

    Gwiazdeczka wiem,że Ci ciężko i jesteś zdruzgotana, ale pisałyśmy Tobie propozycje 2 lekarzy ktorzy mogliby w naszym mniemaniu zrobic porządek z Twoją endo. Ten którego ja polecałam jest aktualnie konsultantem wojewódzkim w dziedzinie ginekologii onkologicznej. Uważam, że bez sensu wydawać kasę na prywatną laparo jeśli możesz ją mieć na NFZ nawet jesli dzielą kilometry. A po laparo prosto na IVF. Nie jestem w Twojej skórze, ale ja bym tak zrobiła. Ba, nawet dokładnie tak zrobiłam. Po zabiegu od razu klinika.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2015, 17:22

    urocza, Anatolka lubią tę wiadomość

    Luty 2016 - 2 ivf, 4 blastki, transfer 4 bb 23.02, beta 10 dpt 119, 13 dpt 408, 15 dpt 1243, 17.03 23 dpt mamy <3, 31.10.2016 synuś jest z nami <3
    Crio 4cc 29.11. 7dpt 53 9dpt 125 12dpt 430. 23.12.17 24dpt najpiękniejszy prezent świąteczny, mamy ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ