X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Inseminacja przy napiętych mięśniach dna miednicy
Odpowiedz

Inseminacja przy napiętych mięśniach dna miednicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Palma kokosowa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 listopada 2023, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jestem nowa na forum i z tego co widzę, to mam nietypowy problem. Od dawna zmagam się z zaburzeniami dna miednicy, mam bardzo duże napięcia, bolesne stosunki i wizyty u ginekologa. Pracowałam dość długo z fizjo uro-gin, ale efekty są raczej niewielkie i krotkotrwałe. Staramy się z partnerem o dziecko i w związku z moimi problemami jest to duże wyzwanie ☹️ Wyczytałam ostatnio, że chyba Invimed w takich sytuacjach oferuje inseminację. Nie ukrywam, że wydaje się to dobrym rozwiązaniem dla mnie.

    Ma może ktoraś z Was doświadczenia z inseminacja z takich wskazań? W ogole jak oceniacie bolesnosc tego zabiegu np. w porównaniu z cytologia czy usg?

    Będę wdzięczna za wszystkie wskazówki 🙏

  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 13 listopada 2023, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Nie odpowiem wprost nt inseminacji ale o swoim doświadczeniu moze Ci się przyda. Ja po kilku stratach też nabawiłam się sporego napięcia mięśni i bardzo bałam się transferu i innych zabiegów.
    Na szczęście u mnie samo uspokojenie przez uro- fizjo , że to do zrobienia i to " tylko" mięśnie już mnie sporo uspokoiło. Ćwiczyłam w domu wg zaleceń z m.in. na niedodmuchanej piłce, ale też zakupiłam wibrator , przy dużych napięciach, wiem, że zalecają tzw. dilatory.
    W Invimedzie miałam transfer, rozważałam z panią doktor czy nie robić go w narkozie bo bałam się, że utrudnię proces ale ostatecznie lekarka powiedziała, że na badaniach jest ok i powinno wszystko pójść bez problemu ale będzie mnie słuchać i nic na siłę. Więc zaufanie do lekarki miało duże znaczenie.
    Rozumiem jednak , że jak masz trudność nawet z partnerem to i na fotelu może być różnie, chociaż można pewnie też dostać coś przeciwlękowego, w ostateczności narkoza.
    Co do bolesności to nie wiem jak jest z inseminacja, ale mimo , że jestem wrażliwa na ból to podczas transferu mnie nic nie bolało. Jednak jestem po 4 poronieniach i szyjka macicy jest mniej spięta niż przed. ( Wcześniej miałam kiedyś zakładaną spiralę u niemiłego lekarza i było okropnie)
    Nie wiem jaka jest Twoja historia i z czym wiążą się napięcia ale polecam też zająć się pracą z napięciem w całym ciele np. przez jogę, rolowanie. Ja się dowiedziałam, że napięcie dna miednicy wiąże się też z napinaniem szczęki ( bruksizm).
    Poza tym polecam terapię somatyczną nacelowaną na traumę np. Somatic Experiencing, Brainspotting albo EMDR.
    Przyczyną bólu i w jego skutek napiecii może być endometrioza, to trzeba się nią zająć.
    Niestety leczenie niepłodności samo w sobie jest średnio przyjemne
    Powodzenia✊✊✊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2023, 12:04

    Palma kokosowa lubi tę wiadomość

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • Palma kokosowa Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 13 listopada 2023, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dina,

    W moim przypadku joga przyniosła jakiś postęp na tyle, że da się mnie jakkolwiek zbadać. Ale np. przy ostatniej cytologii zmarnowałam 3 wzierniki tak ciężko bylo cokolwiek pobrać 🙈. Terapia u uro-fizjo trochę pomaga ale tak mniej więcej na 2-3 tygodnie. Jedna z lekarek u ktorej bylam kilka lat temu po takim cięzkim badaniu wpisala mi w papiery, że jest ze mna utrudniony kontakt 🤦🏻‍♀️ Tak szczerze to trochę chciałabym pójść na skróty, bo czas mija, nie jestem już najmłodsza, przy okazji leczę tez zaburzenia hormonalne i chętnie wyeliminowałabym choćby jedną przeszkodę.

  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 894 442

    Wysłany: 13 listopada 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palma kokosowa wrote:
    Dzięki Dina,

    W moim przypadku joga przyniosła jakiś postęp na tyle, że da się mnie jakkolwiek zbadać. Ale np. przy ostatniej cytologii zmarnowałam 3 wzierniki tak ciężko bylo cokolwiek pobrać 🙈. Terapia u uro-fizjo trochę pomaga ale tak mniej więcej na 2-3 tygodnie. Jedna z lekarek u ktorej bylam kilka lat temu po takim cięzkim badaniu wpisala mi w papiery, że jest ze mna utrudniony kontakt 🤦🏻‍♀️ Tak szczerze to trochę chciałabym pójść na skróty, bo czas mija, nie jestem już najmłodsza, przy okazji leczę tez zaburzenia hormonalne i chętnie wyeliminowałabym choćby jedną przeszkodę.

    Inseminacja jest całkowicie bezbolesna, zero bólu w porównaniu z cytologia.

    Palma kokosowa lubi tę wiadomość

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 15 listopada 2023, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Palma kokosowa wrote:
    Dzięki Dina,

    W moim przypadku joga przyniosła jakiś postęp na tyle, że da się mnie jakkolwiek zbadać. Ale np. przy ostatniej cytologii zmarnowałam 3 wzierniki tak ciężko bylo cokolwiek pobrać 🙈. Terapia u uro-fizjo trochę pomaga ale tak mniej więcej na 2-3 tygodnie. Jedna z lekarek u ktorej bylam kilka lat temu po takim cięzkim badaniu wpisala mi w papiery, że jest ze mna utrudniony kontakt 🤦🏻‍♀️ Tak szczerze to trochę chciałabym pójść na skróty, bo czas mija, nie jestem już najmłodsza, przy okazji leczę tez zaburzenia hormonalne i chętnie wyeliminowałabym choćby jedną przeszkodę.
    Rozumiem.
    Jak udaje się wziernik na chwilę utrzymać to powinno wystarczyć. Ja kiedyś na badaniu drożności " nie wspolpracowałam" i był problem ze zrobieniem zdjęć bo to musi potrwać dłużej w wziernik wypadał. Ważne żeby lekarz był rozumiejący i komunikujący. Nie wiem z jakiego miasta jesteś. Ja w Invi w Poznaniu bardzo dobrze się czułam u doktor Kuśnierczak.

    kicia_kocia lubi tę wiadomość

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • kicia_kocia Przyjaciółka
    Postów: 102 69

    Wysłany: 16 listopada 2023, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja słyszałam o jakiejś klinice z Warszawy, która pomaga tez w takich przypadkach. Nie wiem czy nie Novum. Musiałabyś pewnie się umówić i popytać

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ