X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Interpretacja wyników badań hormonlnych
Odpowiedz

Interpretacja wyników badań hormonlnych

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • NattNatt Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 22 września 2020, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam 20 lat i zdiagnozowane hashimoto przyjmuję letrox dawkę 25, w tym miesiącu zrobiłam badania hormonalne, bo zmagam się z bardzo długimi cyklami, a teraz doszły jeszcze bóle podbrzusza przez cały cykl plus bardzo obfite krwawienia. Badania zrobione w 2dc, mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć jak to mniej więcej wygląda
    TSH 0.35 - 4.94
    3,010 µIU/ml
    FSH faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml
    6,29 mIU/ml
    LH faza folikularna 2,39 - 6,60 mIU/ml
    13,55 mIU/ml
    Estradiol faza folikularna 21 - 251 pg/ml
    68,00 pg/ml
    Prolaktyna 1.2 - 29.93
    33,06 ng/ml
    DHEA-SO4 148,0 - 407,0
    412,60 µg/dl
    Testosteron 7.21 - 79.31
    63,30 ng/dl
    SHBG 32.4 - 128
    104,20 nmol/l

  • Morgana Autorytet
    Postów: 475 327

    Wysłany: 23 września 2020, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NattNatt wrote:
    Hej, mam 20 lat i zdiagnozowane hashimoto przyjmuję letrox dawkę 25, w tym miesiącu zrobiłam badania hormonalne, bo zmagam się z bardzo długimi cyklami, a teraz doszły jeszcze bóle podbrzusza przez cały cykl plus bardzo obfite krwawienia. Badania zrobione w 2dc, mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć jak to mniej więcej wygląda
    TSH 0.35 - 4.94
    3,010 µIU/ml
    FSH faza folikularna 3,03 - 8,08 mIU/ml
    6,29 mIU/ml
    LH faza folikularna 2,39 - 6,60 mIU/ml
    13,55 mIU/ml
    Estradiol faza folikularna 21 - 251 pg/ml
    68,00 pg/ml
    Prolaktyna 1.2 - 29.93
    33,06 ng/ml
    DHEA-SO4 148,0 - 407,0
    412,60 µg/dl
    Testosteron 7.21 - 79.31
    63,30 ng/dl
    SHBG 32.4 - 128
    104,20 nmol/l

    Hej. Chyba najlepiej, żeby zobaczył to lekarz. Ale pewnie masz już to w planie. :)
    Co do wyników to stosunek LH do FSH powinien oscylować wokół 1, a u Ciebie to ponad 2. Podwyższony testosteron i bardzo długie cykle mogą sugerować PCOS. Ja je mam i wyniki u mnie wyglądają podobnie, a brak owulacji sprawia, że cykle potrafią ciągnąć się parę miesięcy. Warto iść do ginekologa i sprawdzić to na USG.

    NattNatt lubi tę wiadomość

    33l. ♀ ➥PCOS
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ