Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IVF na cyklu sztucznym vs. naturalnym
Odpowiedz

IVF na cyklu sztucznym vs. naturalnym

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1685 1951

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:41

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • Ana 81 Koleżanka
    Postów: 47 9

    Wysłany: 29 kwietnia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja probowalam raz pobrac komorki na cyklu naturalnym, chodzilam na usg i byly pecherzyki, dostalam zastrzyk i o ustalonej godzinie zjawilam sie na punkcji. Pecherzyki pekly wczesniej i nie bylo juz po nich sladu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 kwietnia 2020, 21:05

  • misiolki Znajoma
    Postów: 24 8

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po dwóch nieudanych transferach też chcieliśmy spróbować na naturalnym pomimo, że dr Ż odradzał. I rzeczywiście w naturalnym cyklu trudno jest skoordynować cały proces żeby wykonać transfer w najlepszym momencie. Byliśmy na kontroli u dr B bo dr Ż był na urlopie no i dr B przekonał nas że to niepotrzebna zabawa. Za trzecim się udało. Przy 4 transferze również doszło do zagnieżdżenia. Przy piątym też, a różnica pomiędzy 1 i 2 razem była taka, że brałam Clexane, Encorton i miałam homocysteinę w normie (brałam metylowaną B12 i metylowany kwas foliowy). Uważam, że próbowanie cyklu naturalnego raczej obniży szanse zagniezdzenia zarodka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2020, 13:02

    małaM lubi tę wiadomość

    Punkcja 03.2017
    5 zarodków (2x 5AA i 3x 4AA)
    03.2017 - pierwszy transfer :(
    06.2017 - drugi transfer :(
    10.2017 - trzeci transfer :) (Synek 4040g, 20.07.2018)
    05.2019 - czwarty transfer :(
    - niski przyrost bety, pusty pęcherzyk płodowy
    10.2019 - piąty transfer :) (Córeczka 3310g, 09.07.2020)
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1685 1951

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:42

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • misiolki Znajoma
    Postów: 24 8

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przepraszam bo nie do końca zrozumiałam Twoją sytuację. W moim przypadku, trzy lata temu, uzyskaliśmy 5 blastocyst. Wtedy jeszcze wg starej klasyfikacji to były 5AA i 4AA więc z tym nie było problemu, tylko problem był z zagnieżdżeniem zarodka. Po drugim transferze myślałam, że coś jest ze mną nie tak, że nie chce się w ogóle zagnieździć. Beta była bliska 0 (0.1 chyba w obu przypadkach). I dlatego chcieliśmy robić 3-ci transfer przy cyklu naturalnym :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2020, 15:35

    Punkcja 03.2017
    5 zarodków (2x 5AA i 3x 4AA)
    03.2017 - pierwszy transfer :(
    06.2017 - drugi transfer :(
    10.2017 - trzeci transfer :) (Synek 4040g, 20.07.2018)
    05.2019 - czwarty transfer :(
    - niski przyrost bety, pusty pęcherzyk płodowy
    10.2019 - piąty transfer :) (Córeczka 3310g, 09.07.2020)
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1685 1951

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:42

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
  • misiolki Znajoma
    Postów: 24 8

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe tylko czy komórka jajowa z cyklu naturalnego będzie rzeczywiście "lepsza" od komórek z cyklu sztucznego. W tej kwestii nie mam żadnej wiedzy bo u mnie poszło głądko. Ja miałam 23 komórki pobrane, 18 było dojrzałych. Zapłodniono 6 i uzyskano 5 blastocyst. Bo w Polsce podobno można tylko 6 zapłodnić. Przynajmniej tak było w 2017 roku. Próbowaliście różne kliniki?

    Punkcja 03.2017
    5 zarodków (2x 5AA i 3x 4AA)
    03.2017 - pierwszy transfer :(
    06.2017 - drugi transfer :(
    10.2017 - trzeci transfer :) (Synek 4040g, 20.07.2018)
    05.2019 - czwarty transfer :(
    - niski przyrost bety, pusty pęcherzyk płodowy
    10.2019 - piąty transfer :) (Córeczka 3310g, 09.07.2020)
  • Virginia Autorytet
    Postów: 1685 1951

    Wysłany: 30 kwietnia 2020, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2023, 17:42

    ona 42 lat.
    3 IVF 😥
    AZ - 01.09.20, 13dpt - beta 1815, 15dpt -beta 3873, 23dpt - mamy ❤️, 8.10.20 - 8 tyg ❤️, BOBO- Maj 2021 :)

    Starania o BOBO nr 2
    FET - 21.07.23 😢
    II FET - 19.10.23, 6dpt- II kreski, 11dpt -beta 726, 13dpt -beta 2137, 27dpt - mamy ❤️, 27.11.23 - 8 tyg ❤️ Nifty i usg polowkowe ok :)
    BOBO 2 jest juz z nami - lipiec 2024 ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Karuzela łóżeczkowa, która rośnie razem z dzieckiem

Karuzele do łóżeczka to nie tylko dekoracja – pomagają stymulować zmysły malucha i wspierają jego rozwój. Kolorowe, poruszające się elementy przyciągają uwagę dziecka, rozwijając wzrok oraz koordynację. Dodatkowo, delikatna muzyka i spokojne ruchy karuzeli mogą działać kojąco, pomagając maluchowi w wyciszeniu się przed snem.

CZYTAJ WIĘCEJ