X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Jakie badania z nfz??
Odpowiedz

Jakie badania z nfz??

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 07:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomocy. U mojego gin to ja muszę myśleć o wszystkich badaniach. Pierw starałam się o dziecko 8miesięcy i w 9tyg poroniłam. To miałam robione tylko histopatologiczne i odzwierzęce. Potem zmusiłam żeby mi zrobił hormony to zrobił tylko e2 które wyszło w normie a w tym samym czasie wykryto u mnie torbiel. Teraz torbiel pękła a on robi mi tylko usg :( Jestem już bez siły. Które badania mogę mu jeszcze kazać mi zrobić? To już 9 miesiąc kolejnych starań..
    A i czy bez badań hormonalnych może mi dupka tak sobie przepisać? Bo właśnie za 2 tygodnie mam iść po receptę

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie powinien bez badan nic przepisywac. Cały komplet badan hormonalnych FSH, LH, progsteron, estradiol, insulina, glukoza, testosteron. To dla Ciebie. Facet niech zrobi badanie nasienia prywatnie.

  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. To zanim wezmę dupka to mu powiem żeby mi reszte badań zrobił..
    No mojego Pana to będzie trudno zmusić bo jako on to mówi jego nasienie jest cenne i się nie będzie do słoika spuszczał :D Ale za 3 miesiące jeśli nie wyjdzie mam obiecane że zrobi :)

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 czerwca 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do przepisania duphastonu w 2fazie cyklu to raczej badania z 1fazy nie sa potrzebne. Potrzebne jest potwierdzenie owulacji, zeby wiedziec kiedy owa druga faza sie zaczyna i od kiedy brac ten duphaston.

    Zaszlas w ciaze w czasie "standardowym". Do roku przy regularnym wspolzyciu ma czas zdrowa para.

    Ja na Twoim miejscu zbadalabym prolaktyne (obojentie jaki dzien), bo ona moze byc podwyzszona po ciazy, a jak jest podwyzszona to moze blokowac owulacje, wiec warto sprawdzic. Jesli poziom bylby wysoki, ale nie jakos strasznie to jest Castagnus - poczytaj. Jesli bardzo to sa leki. Druga rzecz z hormonow, ktora bym zbadala to Progesteron w 7dniu po domniemanej owulacji. To progesteron jest odpowiedzialny za utrzymanie ciazy. Moze tu cos zaszwankowalo? Sprawdzalas?

    3 sprawa, ktora bym sie zajela to zbadanie przeciwcial na toxoplazmoze (pewnie to masz na mysli piszac, ze badalas odzwierzece i bardzo dobrze, ze to zlecil), CMV oraz badania wykluczajace zespol antyfosfolipidowy (antykoagulant tocznia oraz przeciwciala przeciw kardiolipinie), bo to on moze wyplywac na poronienia.

    Facetowi osobiscie dalabym na razie spokoj. Zaszlas w ciaze, wiec armia jest przyzwoita pewnie.

    I ostatnie - pewnie lekarz tez Ci to powiedzial, ze mozesz byc zdrowa jak rybka i wszystko moze byc w normie i poronisz. Wiele ciaz tak sie konczy, serio, znaczacy odsetek. Czemu? Z powodu wad zarodka, genetycznych, na ktore zadna z nas nie ma wplywu. Nie ma tez znaczenia czy choroby genetyczne wystepowaly w rodzinie. Tak sie czasem dzieje, to przykre, ale niestety tak jest...

    Powodzenia :)

    P.s. wszystkie te badania dla swojego swietego spokoju mozesz zrobic prywatnie. Nie musi wypisywac ich gin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2015, 09:23

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • marysiaanna2609 Koleżanka
    Postów: 103 7

    Wysłany: 27 czerwca 2015, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję bardzo.
    Teraz kolejny problem. Czy lekarz rodzinny przepisze mi dupka?? Bo jutro wyjeżdżam do niemiec a wracam 14 kiedy mój gin będzie na urlopie..

    uikl7ddlyrrx5kjt.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ