X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Jod w ciąży?
Odpowiedz

Jod w ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś łyka? Dziś widziałam w aptece coś takiego jak Selecta Pregna 1 - kwas foliowy + jod dla kobiet planujących ciążę i w I trymestrze. Chciałam brać jod, bo mam wysokie TSH (kiedyś brałam Jodid), ale na większości preparatów z jodem, oprócz w/w, podane jest, żeby nie stosować w ciąży. To jak to w końcu jest?

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • Ciapulinka Ekspertka
    Postów: 184 161

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, potwierdzam, w ciąży jod jest potrzebny. Do 200 mg na dobę.
    Mnie gin kazała brać mimo tego, że mam Hashimoto, które z kolei każe jodu unikać. Ale powiedziała, że dziecko go potrzebuje i mam brać. Dodam, że moja gin nie jest zwolenniczką suplementacji witaminami prenatalnymi -powiedziała, że mam się zdrowo odżywiać i to wystarczy, łykać mam tylko kwas foliowy i właśnie jod.

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • olka30 Autorytet
    Postów: 4780 3553

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Większość kobiet w ciąży suplementuje jod na polecenie lekarza, jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju dziecka.. Ale.. Mi przy wysokim TSH lekarz stanowczo zabronił przyjmować jod, bo mogłoby mi to tylko zaszkodzić.. Podobno teraz wszędzie dodawany jest do jedzenia i można przedobrzyć.. Myślę, że przed ciążą lepiej nie brać, a w ciąży lekarz sam ci powie co powinnaś brać..

    Jk6fp1.pngRjgsp1.png pgaCp1.pngq4sUp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 kwietnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jod w ciazy jestjak najbardziej wskazany do suplementowania dodatkowo przy niedoczynnosci tarczycy...Przy chorobie hashimoto mimo ze nalezy unikac jodu na codzien to w okresie ciazy nalezy przyjmowac jod...Ale dawki nie nalezy sobie samemu ustalac lecz stosowac sie scisle do wskazan lekarza...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2014, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olka30 wrote:
    Większość kobiet w ciąży suplementuje jod na polecenie lekarza, jest on niezbędny dla prawidłowego rozwoju dziecka.. Ale.. Mi przy wysokim TSH lekarz stanowczo zabronił przyjmować jod, bo mogłoby mi to tylko zaszkodzić.. Podobno teraz wszędzie dodawany jest do jedzenia i można przedobrzyć.. Myślę, że przed ciążą lepiej nie brać, a w ciąży lekarz sam ci powie co powinnaś brać..

    a dlaczego przy wysokim tsh nie możesz brać jodu? mi to wręcz kazał zacząć od jodu bo wysokie tsh może być spowodowane niedoborem jodu i dopiero później włączył leki. teraz nadal mam euthyrox i jod właśnie

    polkosia lubi tę wiadomość

  • Lila84 Autorytet
    Postów: 574 247

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polkosia wrote:
    Czy ktoś łyka? Dziś widziałam w aptece coś takiego jak Selecta Pregna 1 - kwas foliowy + jod dla kobiet planujących ciążę i w I trymestrze. Chciałam brać jod, bo mam wysokie TSH (kiedyś brałam Jodid), ale na większości preparatów z jodem, oprócz w/w, podane jest, żeby nie stosować w ciąży. To jak to w końcu jest?

    Polkosia i pomógł Ci Jodid? Mi endo kazał brać jedną tabletkę dziennie ( TSH w ostatnim badaniu wyszło mi 2,60 )
    Pytałam czy odstawić jak uda mi się zajść w ciążę i stwierdził że raczej nie ( chyba że zacznę brać jakieś witaminy które w składzie mają jod to wtedy mam odstawić )

    Lenka <3 35t1d 2522 gramy szczęścia <3

    Czekamy na Ciebie córeczko <3
    d76e967a38.png
  • polkosia Autorytet
    Postów: 8561 7430

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomógł, pomógł. Ale to było z 7 lat temu. Brałam go dość długo. Potem jak wyniki miałam OK, to przestałam, bo dobrze się czułam.

    Lila84 lubi tę wiadomość

    Klementysia 2015 psn
    Matylda 2016 cc
    Jaśmina 2018 psn
    Aurora 2021 psn
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2014, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila84 wrote:
    Polkosia i pomógł Ci Jodid? Mi endo kazał brać jedną tabletkę dziennie ( TSH w ostatnim badaniu wyszło mi 2,60 )
    Pytałam czy odstawić jak uda mi się zajść w ciążę i stwierdził że raczej nie ( chyba że zacznę brać jakieś witaminy które w składzie mają jod to wtedy mam odstawić )

    mi sam jodid niewiele pomógł

  • rastafanka Autorytet
    Postów: 304 445

    Wysłany: 13 kwietnia 2014, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam Hashimoto i jak tylko pani endokrynolog dowiedziała się, że staramy się o dzieciaczka to kazała mi brać jod. Na początku byłam sceptycznie nastawiona, bo wiedziałam, że jodu powinno się unikać, ale stwierdziłam, że chyba trzeba lekarzowi zaufać :)

    l22ndf9hcnybk1rg.png
  • kanarka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 29 września 2016, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie słyszałam że jod jest bardzo ważny i przed ciążą i w ciąży. Brałyście go tak w ogóle osobno czy w jakimś bardziej złożonym suplemencie? Zastanawiam się właśnie w jaki się zaopatrzyć

  • niedoświadczona 32 Ekspertka
    Postów: 350 73

    Wysłany: 29 września 2016, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin przepisał Jodid, nie wiem czy bez recepty to kupisz.

    niedoświadczona 32
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 29 września 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy jod też trzeba brać przed śniadaniem tak jak euthyrox? czy to już bez znaczenia?

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 29 września 2016, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w ciąży trzeba tyle tego brać że chyba lepiej w czymś złożonym bo potem się okazuje że trzeba łykać tych tabletek kilkanaście. A jak ktoś ma jeszcze w ciąży jakieś problemy zdrowotne to w ogóle

  • florkka Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 30 września 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam jod w prenatalu i taki suplement mi w sumie najbardziej odpowiadał bo miał wiele takich składników które zaleca PTG a na to w sumie głównie patrzyłam wybierając coś dla siebie

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 30 września 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co miał oprócz jodu? Wiem że zaleca się też branie witaminy D ale w jakiejś takiej większej dawce niż normalnie

  • florkka Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 30 września 2016, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaminę d miał, 2000 jednostek. Sprawdzałam sobie te wszystkie dawki. Poza tym miał też witaminę b6, b12, selen, żelazo, dha i cholinę. To akurat była mieszanka na drugi trymestr ciąży

  • alexania Znajoma
    Postów: 26 17

    Wysłany: 3 października 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o co chodzi z choliną? Coś mi się niby obiło o uszy ale nie wiem na co ona niby ma być i czy rzeczywiście trzeba ją brać

  • florkka Znajoma
    Postów: 17 3

    Wysłany: 3 października 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cholina jest chyba dosyć ważna. W sumie niewiele się o niej mówi ale jednak wypadałoby ją w ciąży brać bo ma jakiś tam spory wpływ na rozwój mózgu i pamięci maluszka

  • kanarka Debiutantka
    Postów: 9 2

    Wysłany: 6 października 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Biorę sobie to wszystko do serca i będę szukać jakiegoś sensownego suplementu

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ