X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kariotyp - inwersja pericentryczna chromosomu 9
Odpowiedz

Kariotyp - inwersja pericentryczna chromosomu 9

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Gwiazdka86 Koleżanka
    Postów: 91 15

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć , Jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych w 6tc. Zdecydowaliśmy się z mężem wykonać badanie kariotypów. Mój wynik : kariotyp prawidłowy żeński , ale jest tez adnotacja: obecna inwersja pericentryczna chromosomu 9, dziedziczny wariant polimorficzny bez konsekwencji klinicznych. Nie konsultowąłam jeszcze tego wyniku z genetykiem, ale w internecie przeczytałam że ta zmiana może powodować problemy z donoszeniem ciąży i płodnością. Czy któraś z was ma może podobny wynik , a mimo to doczekała się zdrowego maluszka? Dodam że u męża badanie wykazało prawidłowy kariotyp.

    Mała S lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2018
    05.2019 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
    07.2020 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
  • Mała S Ekspertka
    Postów: 194 258

    Wysłany: 10 stycznia 2021, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gwiazdka86 wrote:
    Cześć , Jestem po dwóch poronieniach zatrzymanych w 6tc. Zdecydowaliśmy się z mężem wykonać badanie kariotypów. Mój wynik : kariotyp prawidłowy żeński , ale jest tez adnotacja: obecna inwersja pericentryczna chromosomu 9, dziedziczny wariant polimorficzny bez konsekwencji klinicznych. Nie konsultowąłam jeszcze tego wyniku z genetykiem, ale w internecie przeczytałam że ta zmiana może powodować problemy z donoszeniem ciąży i płodnością. Czy któraś z was ma może podobny wynik , a mimo to doczekała się zdrowego maluszka? Dodam że u męża badanie wykazało prawidłowy kariotyp.
    Witam Gwiazdka , rowniez robiliśmy badania genetyczne kariotyp u mnie wyszedł ok , natomiast to samo było u mojego partnera czyli kariotyp ok i adnotacja ta sama co u Ciebie. Po konsultacji genetycznej Pani powiedziała że chromosom 9 jest chromosimem dziedziczonym od rodziców w przypadku mojego partnera ale nie ma to wpływu na istniejące problemy przy zapłodnienie czy utrzymaniu ciąży także u nas ta sprawę zamykam 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2021, 12:45

    Gameta Gdynia czerwiec 2020
    1 IUI 1 sierpień 2020 / nieudana
    2 IUI 28 sierpień 2020 / nieudana
    3 IUI 1 grudzień 2021 / nieudana
    odstawienie leków - odpuściłam ;-(
  • notatall Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 9 kwietnia 2022, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzykrotnie byliśmy w ciąży. Dwoje dzieci zmarło (3 i 6 miesiąc ciąży). Przyczyną była inwersja w 9 chromosomie. Trzecie dziecko urodziło się całkiem zdrowe pomimo dziedziczenia inwersji.

  • Mrs_dz0ana Autorytet
    Postów: 1101 2283

    Wysłany: 10 kwietnia 2022, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    notatall wrote:
    Trzykrotnie byliśmy w ciąży. Dwoje dzieci zmarło (3 i 6 miesiąc ciąży). Przyczyną była inwersja w 9 chromosomie. Trzecie dziecko urodziło się całkiem zdrowe pomimo dziedziczenia inwersji.
    Cześć,

    czy ciąże były po ivf? Jeśli tak to badaliście zarodki?

    age.png
    💃89' AMH 3, Niedrożne jajowody, Adenomioza, MTHFR, Polipy , KIR AA bez DS, Oboje HLA C1/C2, Allo 31%
    🕺 91' Ruch 24%, morfo 1%, DFI 21%, HBA 60%, Poli. apal IGF2, inwersja chrom. 9
    🧐Długi: marvelon, diostinex, gonalpeptyl, gonal, menopur + masa supli -> 19🥚
    10x❄️: 4x4.1.1, 2x5.1.1, 2x6.1.1, 4.1.2, 3.1.2; PGT-A: 3x zdrowe❄️: 2x5.1.1, 4.1.1
    🍍Sztuczny: Estrofem, Vagifem, Aspirin, Metypred, Accofil, Neoparin, Prolutex, Cyclogest, Crinone -> FET 5.1.1 (Embryoglue + Atosiban)🍀
    5 dpt: beta 35; 8 dpt: beta 186, 12 dpt: beta 832; 14 dpt: GS 6mm; 24 dpt: ASP 110; 8+4: CRL 2cm, ASP 175; 10+1: CRL 3,13cm, ASP 175, 37g; 11+3: CRL 4,66cm, ASP 172, 51g; 14+3: CRL 8,7cm, 95g KSIĘŻNICZKI 🥰; 17+2: 201g 23+1: 605g; 27+0 1,05kg; 31+0 1,80kg DO KOCHANIA ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ