X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Krzywe glukozy i insuliny
Odpowiedz

Krzywe glukozy i insuliny

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 21 października 2022, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, pomożecie mi z interpretacja krzywych? Lekarz za 2 tyg.

    Glukoza:
    na czczo: 86 mg/dl
    po 1h: 91 mg/dl
    po 2h: 71 mg/dl

    Insulina:
    na czczo: 2,8 uU/mmol
    po 1h: 58,1 uU/mmol
    po 2h: 36,1 uU/mmol

    Czy mozna z tego wyciągnąć wniosek, że mam hiperinsulinemię? Czy to może być źródło naszych niepowodzeń w staraniu? Jak duży ma to wpływ

  • ZosiaM Ekspertka
    Postów: 123 96

    Wysłany: 21 października 2022, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć dziewczyny, pomożecie mi z interpretacja krzywych? Lekarz za 2 tyg.

    Glukoza:
    na czczo: 86 mg/dl
    po 1h: 91 mg/dl
    po 2h: 71 mg/dl

    Insulina:
    na czczo: 2,8 uU/mmol
    po 1h: 58,1 uU/mmol
    po 2h: 36,1 uU/mmol

    Czy mozna z tego wyciągnąć wniosek, że mam hiperinsulinemię? Czy to może być źródło naszych niepowodzeń w staraniu? Jak duży ma to wpływ

    Według mnie sama dieta, rożnie podchodzą do tego lekarze jedni mówią, że w każdym z punktów nie powinien przekraczać wynik 30 chyba 🤔 natomiast najczęściej jest to 50, ale sa i też tacy co mają granice 80 🤷‍♀️ to są lekkie odchylenia, najwięcej mówi krzywa insulinowa 5 punktowa, ale to chyba tylko jedna Pani dr zleca co się specjalizuje bardzo w tych tematach. Tak naprawdę mało jest osób co mają idealną krzywą

    10dp bhcg 49
    12dp bhcg 110
  • Trottin Autorytet
    Postów: 309 112

    Wysłany: 21 października 2022, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za opinię, może ktoś jeszcze skomentuje na bazie swoich doświadczeń?

  • Estrella Autorytet
    Postów: 1808 1804

    Wysłany: 24 października 2022, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trottin wrote:
    Cześć dziewczyny, pomożecie mi z interpretacja krzywych? Lekarz za 2 tyg.

    Glukoza:
    na czczo: 86 mg/dl
    po 1h: 91 mg/dl
    po 2h: 71 mg/dl

    Insulina:
    na czczo: 2,8 uU/mmol
    po 1h: 58,1 uU/mmol
    po 2h: 36,1 uU/mmol

    Czy mozna z tego wyciągnąć wniosek, że mam hiperinsulinemię? Czy to może być źródło naszych niepowodzeń w staraniu? Jak duży ma to wpływ

    Ja po ciąży robiłam krzywa glukozowa i insulinowa i miała podobne wyniki insuliny. 2 diabetologow powiedziało że jest ok. W ciąży miałam cukrzycę ciazowa. Podchodzilam do ivf, ale skończyło się pustym jajem. Przed podejściem do 2 procedury zaszłam w ciążę naturalnie przy znikomym amh. Teraz diabetolog mi powiedział że nie mam wskazań do metforminy.

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ