X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Który z tych leków skraca I fazę - duphaston czy bromergon?
Odpowiedz

Który z tych leków skraca I fazę - duphaston czy bromergon?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2013, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pytanie skierowane do tych które miały doświadczenia z tymi lekami.. czy któryś z nich skraca I fazę czyli przyśpiesza owulkę i tym samym cykl jest krótszy..
    Ja jestem teraz III cykl na bromergonie (o,5 tabletki na noc) ponieważ miałam podwyższoną prolaktynę. Gin zapisał mi też duphaston - bez zbadania poziomu progesteronu.. W pierwszym cyklu z lekami bromergon zaczęłam brać od połowy cyklu a po owulce duphaston (2xdziennie 1 tabletka). W tym pierwszym cyklu z lekami owulkę miałam 13 dc, następny cykl owulka 10 dc, cykl obecny również zapowiada wczesną owulację.
    Zastanawiam się czy to przez te leki? Wcześniej tak nie miałam, może kiedyś zdarzył się taki krótki cykl ale to było raz czy dwa i dawno temu...
    Będę wdzięczna za odpowiedzi
    :*

  • Madzia82 Autorytet
    Postów: 979 1298

    Wysłany: 25 listopada 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam jeden i drugi lek. Bromergon jest na obniżenie prolaktyny. Jeżeli miałaś ją wysoką to nie miałaś owulacji. Ten lek na pewno nie skraca Ci żadnej fazy cyklu. Duphaston bierze się by pomóc organizmowi w II fazie cyklu. Dzięki niemu jeśli uda Ci się zajść w ciąże on pomoże Ci ją utrzymać. Jeśli już krótsze cykle miałabyś zwalić na któryś lek to Duphaston. Ale może dzięki im masz teraz owulację, a wcześniej może ona nie występowała...

  • magdulka87 Przyjaciółka
    Postów: 122 39

    Wysłany: 26 listopada 2013, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zauważyłam skrócenie I fazy cyklu, biorę bromergon i luteinę ale w tym cyklu brałam też clostybegyt i tak na prawdę to nie wiem do końca który z tych leków tak działa.. Wydaje mi się, że właśnie bromergon sporo pomógł na regulację cyklu a w tym właśnie owulację.

    2014 córka z IUI

    Starania o drugie dzieciątko
    2018 - dwie nieudane IUI
    2019 - dwie nieudane IUI

    09.2019 - ICSI - hiperstymulacja - 17 komórek pobranych. 6 zapłodnionych. 5 mrozaczków.
    31.10.2019 criotransfer 😥
    Kolejne 3 crio nieudan
    10.2020 Histeroskopia wykazała rozległe isthmocele w bliznie po cc😔
    11.2020 start 2 procedura❄❄❄❄
    7.11.2020 ET 2 dn. zarodek 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ