Forum Starając się z pomocą medyczną Który z tych leków skraca I fazę - duphaston czy bromergon?
Odpowiedz

Który z tych leków skraca I fazę - duphaston czy bromergon?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 25 listopada 2013, 10:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pytanie skierowane do tych które miały doświadczenia z tymi lekami.. czy któryś z nich skraca I fazę czyli przyśpiesza owulkę i tym samym cykl jest krótszy..
    Ja jestem teraz III cykl na bromergonie (o,5 tabletki na noc) ponieważ miałam podwyższoną prolaktynę. Gin zapisał mi też duphaston - bez zbadania poziomu progesteronu.. W pierwszym cyklu z lekami bromergon zaczęłam brać od połowy cyklu a po owulce duphaston (2xdziennie 1 tabletka). W tym pierwszym cyklu z lekami owulkę miałam 13 dc, następny cykl owulka 10 dc, cykl obecny również zapowiada wczesną owulację.
    Zastanawiam się czy to przez te leki? Wcześniej tak nie miałam, może kiedyś zdarzył się taki krótki cykl ale to było raz czy dwa i dawno temu...
    Będę wdzięczna za odpowiedzi
    :*

• Madzia82 Autorytet

Wysłany: 25 listopada 2013, 15:52

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam jeden i drugi lek. Bromergon jest na obniżenie prolaktyny. Jeżeli miałaś ją wysoką to nie miałaś owulacji. Ten lek na pewno nie skraca Ci żadnej fazy cyklu. Duphaston bierze się by pomóc organizmowi w II fazie cyklu. Dzięki niemu jeśli uda Ci się zajść w ciąże on pomoże Ci ją utrzymać. Jeśli już krótsze cykle miałabyś zwalić na któryś lek to Duphaston. Ale może dzięki im masz teraz owulację, a wcześniej może ona nie występowała...

• magdulka87 Przyjaciółka

Wysłany: 26 listopada 2013, 15:30

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zauważyłam skrócenie I fazy cyklu, biorę bromergon i luteinę ale w tym cyklu brałam też clostybegyt i tak na prawdę to nie wiem do końca który z tych leków tak działa.. Wydaje mi się, że właśnie bromergon sporo pomógł na regulację cyklu a w tym właśnie owulację.

2014 córka z IUI

Starania o drugie dzieciątko
    2018 - dwie nieudane IUI
    2019 - dwie nieudane IUI

09.2019 - ICSI - hiperstymulacja - 17 komórek pobranych. 6 zapłodnionych. 5 mrozaczków.
    31.10.2019 criotransfer 😥
    Kolejne 3 crio nieudan
    10.2020 Histeroskopia wykazała rozległe isthmocele w bliznie po cc😔
    11.2020 start 2 procedura❄❄❄❄
    7.11.2020 ET 2 dn. zarodek 😔
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego