Forum Starając się z pomocą medyczną Laparoskopia - efekty
Odpowiedz

Laparoskopia - efekty

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 29 września 2017, 14:25

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Pomyślałam, ze fajnie bedzie zebrac w jednym miejscu konkretne informacje na temat laparoskopii i jej efektów.
    Myślę, że każda staraczka, która ma przed sobą perspektywę laparoskopii, chętnie dowie się:

1. Czy po laparo udało się zajść w upragnioną ciążę? Jeśli tak, to w którym cyklu po.
    2. Jak długo trwały wasze starania przed laparo?
    3. Co było/jest przyczyną niepłodności?

• wombi Autorytet

Wysłany: 29 września 2017, 20:44

Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. tak,udało się po 2 ivf, ale ciąża trwała do 6 tc. Było to jakieś 7 miesięcy po laparo
    2. 2 lata
    3. dużo przyczyn, wszystko mam w stopce. Teraz po 2 latach od poprzedniej laparo czekan na kolejną bo jajnik znowu przyrósł do otrzewnej i boli jak cholera, cykle krótkie, @ krótkie i ze skrzepami. Jak wyleczę wszystkie pozostałe przyczyny to podchodzimy do 3 ivf

Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, helicobacter, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza i borelioza - POKONANE
    Starania 6 lat
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I IVF :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II IVF 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc <3
  • migotka_83 Ekspertka

Wysłany: 29 września 2017, 20:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 - laparo w 2015, ciąży nadal brak
    2 - przed laparo starania 1 rok, obecnie "leci" 4 rok
    3. - niepłodności idiopatyczna - choć pewnie endozolza rośnie w siłę z każdym rokiem.

Jajowody drozne, owulku piękne, żołnierzy cała armia :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 29 września 2017, 20:48

uwo9yx8dl7cfd0j4.png

5 lat walki...
    3 x IUI, 1 x IMSI, 6 x FET
    Aniołek [*] 8tc 02.2017 - córeczka (T22)
    Aniołek [*] 5tc 08.2017 cb, 04.2018 cb, 05.2018 cb
    Ciąża pozamaciczna 05.2018
    NK 9,9%, KIR BX, ALLO-MLR 38%
    05.2019 Naturalsik ❤
  • kejt89 Znajoma

Wysłany: 30 września 2017, 12:48

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam laroskopię na początku czerwca 2017. Główne wskazanie to była kauteryzacja jajników, która nic nie dała, dalej ciężko uzyskać owulację.
    Przy okazji wyszło, że jeden jajowód niedrożny, budowa macicy prawidłowa, brak endometriozy.
    Innych korzyści brak ;)

• Miśkowa Autorytet

Wysłany: 13 lutego, 10:53

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Ja miałam laparo (kauteryzacja jajników,usunięcie ognisk endometriozy z prawego jajnika, histeroskopia, droznosc) w czerwcu 2017 i już w następnym cyklu zaszlam w ciążę. Wcześniej staraliśmy się 2 lata od początku pod opieką lekarzy bo ja mam pcos a mąż bardzo kiepskie wyniki nasienia (ostatnie badania wykazały oligoasthenoteratozoospermie). Dodam że w ciążę zaszlam naturalnie. Wiem że wątek trochę "stary" ale chciałam napisać ku pokrzepieniu serc, że czasami się udaje. Teraz tylko się zastanawiam jak długo utrzyma się efekt tej laparo, bo chcielibyśmy drugiego bobasa ale tak za rok.

antubis84, Calypso lubią tę wiadomość

16.04.2018 Zosia jest z nami :D
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy
    Problem męski - oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
    Starania od lipca 2015
  • antubis84 Ekspertka

Wysłany: 13 lutego, 12:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa wrote:
    Hej! Ja miałam laparo (kauteryzacja jajników,usunięcie ognisk endometriozy z prawego jajnika, histeroskopia, droznosc) w czerwcu 2017 i już w następnym cyklu zaszlam w ciążę. Wcześniej staraliśmy się 2 lata od początku pod opieką lekarzy bo ja mam pcos a mąż bardzo kiepskie wyniki nasienia (ostatnie badania wykazały oligoasthenoteratozoospermie). Dodam że w ciążę zaszlam naturalnie. Wiem że wątek trochę "stary" ale chciałam napisać ku pokrzepieniu serc, że czasami się udaje. Teraz tylko się zastanawiam jak długo utrzyma się efekt tej laparo, bo chcielibyśmy drugiego bobasa ale tak za rok.
    Super że napisałaś tego posta. Gratuluję i powodzenia

• pola89 Autorytet

Wysłany: 16 lutego, 04:22

Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Tak, w cyklu z laparoskopią :)
    2. Starania trwały 14 miesięcy.
    3. Przyczyną niepłodności były niedrożne jajowody, które udrożniono kontrastem podczas laparo

svch3e3koit6sg0u.png
    30 lat
    Starania o drugiego maluszka:
    13.03.19 - 1 cykl z clo + ovitrelle + luteina = ciąża <3
    21.02.19 - histeroskopia z sono HSG (wszystko drożne :) )

Adaś <3 <3 <3 17.10.2017 SN; 2660g, 50cm
    28 lat, 14 cs - szczęśliwy :)
    11.02.17 - bledziutka druga kreseczka na teście <3
    27.01.17 - LAPAROSKOPIA - udrożnione jajowody, usunięty zrost na prawym jajniku, usunięte ogniska endometriozy
  • Sanderson Debiutantka

Wysłany: 16 lutego, 17:37

Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. Niestety mija ponad pół roku od laparoskopii i ciąży nie ma
    2. Przed laparoskopią starania trwały rok
    3. Ja mam trochę podwyższoną prolaktynę a mąż morfologię 4%. Więc nic poważnego a ciąży brak

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)