X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Leczenie niepłodności a psychika i ciążę innych kobiet
Odpowiedz

Leczenie niepłodności a psychika i ciążę innych kobiet

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Katarzyba Ekspertka

Wysłany: 25 czerwca, 16:09

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, chciałam zapytać Was czy też tak miałyście że przy długich i obciążających staraniach nie chcialyscie patrzeć na kobiety w ciąży i małe dzieci? Mnie jest bardzo ciężko i zwyczajnie smutno jak widzę rosnące brzuszki. To nie jest tak że nie cieszę się z tych ciąż, cieszę się bardzo i gratuluję i życzę powodzenia ale jest mi poprostu ciężko i dla własnego zdrowia psychicznego nie chce na to patrzeć bo potem bardzo to przeżywam. Jak powiedziałem najbliższym o moich uczuciach to usłyszałam ,że to jest dziwne, niedopuszczalne i niezrozumiałe bo przecież szczęście innych mi szczęścia nie odbiera. Czy któraś też tak czuję jak ja? Czy potraficie się po przejściach związanych ze staraniami szczerze cieszyć z ciąż i dzieci innych?
    Pozdrawiam

👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌Nasienie ✔️ morfologia ✔️ DFI✔️ HDS✔️ HBA ✔️MAR ✔️
    10.2020 pierwsza procedura ICSI-❄️5.1.1 - 8dpt- miesiączka❌
    11.2020 FT transfer ❄️5.2.2 - 6dpt- miesiączka❌
    01.2021 Druga procedura ICSI świeży transfer blastocysty 5.2.2 - 7dpt - miesiączka ❌
    04.2021 - Novum wizyta wstępna
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals beta: 18dpo 346; 20dpo 702; 22dpo 1475; 26dpo 5738; 27dpo mamy zarodek; 32dpo mamy serduszko❤️
    10t3d 41mm, FHR 168; Panorama: zdrowa dziewczynka
    21t3d 400g połówkowe
  • Kluska Autorytet

Wysłany: 25 czerwca, 16:35

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja póki co nie mam takich niechętncyh odczuć wobec osób które znam lub mijam na ulicy.
    Ale raz mi się zdarzyło że się popłakałam na wieść że kolega z pracy mojego męża będzie tatą (czyli człowiek którego nigdy na oczy nie widziałam).
    Teraz niedawno byłam u koleżanki powiedzieć jej , że będziemy podchodzić do in vitro a ona mnie ubiegła informacją że jest w ciąży zanim zdążyłam usiąść. I się ucieszyłam tak bardzo, że aż się zdziwiłam bo myślałam, że po diagnozie niedrożnych jajowodów nie będę umiała się cieszyć.
    Uczucia nie są dobre czy złe, one po prostu są. Każdy z nas przeżywa to inaczej. Ja jestem dość praktyczną i opanowaną osobą może dlatego, przynajmniej na razie, nie wpływają na mnie cudze ciąże.

Artvimed Kraków/03.09.2022 rozpoczęcie nowej stymulacji/21.09.2022 mamy ❄️❄️❄️❄️❄️ i czekamy na wyniki PGT-A

06.2022 pierwsza stymulacja przerwana w 6 dniu ze względu na zbyt dużą liczbę pęcherzyków i wysokie ryzyko OHSS

Starania ok 2 lat, 👱‍♀️35 lat, 🧔 36 lat

♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne, przyczyna nieznana, nieudana próba udrożnienia w histerolaparoskopii

KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy

Układ heterozygotyczny w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu

Wysokie NK maciczne- encorton od transferu

Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Dziuba1339 Autorytet

Wysłany: 25 czerwca, 18:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak się dowiedziałam o ciąży dwóch najlepszych przyjaciółek praktycznie w jednym czasie byłam załamana. Początkowo ryczałam, że one mają a ja nie. Później ryczałam, ze złości na siebie, że jestem złym człowiekiem, że nie potrafię się cieszyć z szczescia najbliższych mi osób 😪 z czasem oswoilam się z tym i one wiedzą co nieco o naszych problemach i same zapytały mnie czy jest to dla mnie problem, że cięgle wysyłają zdjęcia na naszej grupie najpierw z USG, brzuszków czy wyprawki a teraz dzieciaczków lub, ze zala się z swoich problemów. Ja to zaakceptowałam i poprosiłam je, żeby zachowały się normalnie. Wcześniej rozmawialysmy o studiach, zaręczynach, ślubach, budowie domu, remontach mieszkań a teraz między innymi o ich macierzyństwie. Lepiej to znoszę niż to jak początkowo próbowałem się odciąć od tego. Wydaje mi się, że mi dużo pomogło znalezienie lekarza, który przywrócił nam wiare, że spełnimy swoje marzenie. Obecnie jesteśmy po pierwszym nieudanym transferze i po nim znowu miałam takie załamanie, przez kilka dni nie miałam siły kontaktować się z nimi. W momencie kiedy spotkałam się z lekarzem i miałam obmyślany plan działania znowu mogłam wrócic do kontaktu z nimi. Dla mnie najgorszy jest czas kiedy nie mam planu działania / leczenia, nie wiem co dalej... w momencie kiedy coś działamy to widzę dla nas nadzieje na nasze szczęście i ciążę dookoła mnie nie ruszają 😀

Starania od 2019r. (Wiek na start: Ona 26lat, On 27lat)

Badania zrobione:
    - Kir BX - brak 2DS2, 2DS3, 2DS4
    - Allo 0%
    - Kariotypy - ok
    - FMR1 - ok
    - IGF2 - u męża nieprawidłowy
    - Krzywa insulinowa i cukrowa - ok
    - ANA3 - ok
    - P/C p. Kardiolipinie, antygenom jajnika, antygenom lozyska, plemnika - ok
    - podstawowe z krwi: d-dimery, DHEA-S, SHBG, potas,magnez, kwas foliowy, prolaktyna - ok
    - mutacją METHER C677T i A1298C w jednym z alleli
    - obniżone parametry nasienia
    - jeden jajowodów niedrożny

IVF:
    Stymulacja do punkcji: Styczeń / Luty 2022 - protokół krótki
    Punkcja: Luty 2022 ( mamy ❄❄❄❄❄❄ - pobrano materiał do badania PGT-A)
    Badanie PGT-A 3 zarodkow: Luty 2022- tylko ❄ zdrowy
    Transfer I: Maj 2022 ( beta 0.00, prog. 27) - cykl naturany, embrioglu + accofil
    Padnie PGT-A 3 kolejnych zarodków: Czerwiec 2022- ❄❄ zdrowe
    Scratching endometrium - Czerwiec 2022
    Transfer II: Lipiec 2022
    🤰❤ 23dpt.: Sierpień 2022
    👣👶🥰: Kwiecień 2023
  • Nowa84 Przyjaciółka

Wysłany: 25 czerwca, 19:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez obnizala sie tolerancja na cudze dzieci i ciaze po nieudanych transferach.
    W pewnym momencie cos mi wskoczylo w glowie na wlasciwe tory i negatywne emocje zniknely.

Tak jak pisza dziewczyny- daj sobie przezyc te emocje. Masz do nich prawo :)

Kluska lubi tę wiadomość

• Emily0723 Autorytet

Wysłany: 26 czerwca, 10:32

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dramat niestety z psychika idzie sąsiadka z nowonarodzonym dzieckiem a ja ani jej drzwi nie otworze ani nie pogratuluje. U mnie oprócz długotrwałego leczenia niepłodności było jesscze poronienie w 20 tyg.ciazy niecały rok temu więc niestety jest jak jest. Psycholog mnie już odprawił bo twierdzi że sobie dobrze radzę.

• Katarzyba Ekspertka

Wysłany: 26 czerwca, 13:06

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za Wasz odzew, u mnie problem jest dodatkowo presja rodziny. Sama wiem, że mam prawo do tych uczuć i nie są one złe- są konsekwencją moich przeżyć. Nie wiem natomiast jak mam reagować na sugestie i nakazy rodziny, żebym np: zadzwoniła do kogoś z rodziny kto urodził dziecko bo tak wypada... Kulturalnie i stanowczo mówię wtedy, że nie będę tego robić bo "tak wypada" i nie mam na to ochoty, jednak to nie jest skuteczne i na następny dzień pojawiają się te same pytanie "Czy dzwoniłaś do Haliny?" "Zadzwoń bo tak wypada" Nie wiem jak mam na to reagować.

👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌Nasienie ✔️ morfologia ✔️ DFI✔️ HDS✔️ HBA ✔️MAR ✔️
    10.2020 pierwsza procedura ICSI-❄️5.1.1 - 8dpt- miesiączka❌
    11.2020 FT transfer ❄️5.2.2 - 6dpt- miesiączka❌
    01.2021 Druga procedura ICSI świeży transfer blastocysty 5.2.2 - 7dpt - miesiączka ❌
    04.2021 - Novum wizyta wstępna
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals beta: 18dpo 346; 20dpo 702; 22dpo 1475; 26dpo 5738; 27dpo mamy zarodek; 32dpo mamy serduszko❤️
    10t3d 41mm, FHR 168; Panorama: zdrowa dziewczynka
    21t3d 400g połówkowe
  • Nowa84 Przyjaciółka

Wysłany: 26 czerwca, 14:39

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem pyskata wiec pewnie bym powiedziala ze mam 35 lat i postanowilam sama decydowac co bede robic.
    Ale rozumiem, ze Twoja rodzina moglaby tego nie zniesc dobrze ;)
    I tak gratuluje ze asertywnie informujesz ze nie masz ochoty gratulowac i tego nie zrobisz. Chyba musisz to powtarzac do znudzenia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ