X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Luteina a wzrost temperatury
Odpowiedz

Luteina a wzrost temperatury

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was :)

    chciałam się zapytać czy macie jakieś doświadczenia z luteiną doustną czy dopochwową, która zbytnio Wam nie podnosiła temperatury.

    U mnie właśnie tempka po luteinie jest taka sama jak przed braniem. I nie wiem czy na mnie tak słabo działa, że nie podnosi mi jeszcze bardziej temperatury czy to nie ma znaczenia.

    No i jestem ciekawa czy w takim razie progesteron mimo wszystko się podnosi - mimo tego, że tempka jest stała czy może być tak, że faktycznie jakbym zbadała progesteron teraz, to może on być niski?

    Co sądzicie? :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2014, 10:50

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mi ani dupek ani luta nie podnosily temp.. czy z nimi czy bez mialam zawsze wysoka :) okolo 37 :)
    mi gin tlumaczyl to w ten sposob ze te ilosci lutki nie podnosza az tak temp .. i tak naparwde trzebaby brac okolo 600 mg na dobce a nie jak zwykle sie bierze 100 :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, no ale to w takim razie, jakbym miała słaby progesteron, to takie dawki luteiny mi też nic nie dadzą przy utrzymaniu ewentualnej ciąży?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    organizam pobiera tyle ile jest mu potrzebne jeslimasz z natury niski progesteron to do utrzymania powinnas miec dac wieksza dawke.. te dawki ktore daja po owulce maja za azadanie pomoc w zagniezdzeniu sie .. a nei utrzymaniu . pozniej dawka jest korygowana odpowiednio do badania .. jelsi masz dobry progesteron to dla ciazy luteina wystarcza w takich dawkach ..bardziej jako srodek placebo .. a nizeli podtrzymanie..

    generalnie pytalam sie kilku gin i kazdy odpowiadal mi to samo.. jelsi ma dojsc pozniej do poronienia to dojdzie i nawet mega dawki nie pomoga.. jelsi natomiast jest to kwestia jednorazowych spadkow progesteronu to daje sie automatycznie po wykryciu ciayz ..lub plamieniach wieksze dawki.. lub nawet laczy die dupka z luteina..

    Adelo lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu a jeszcze jedno, myślisz, że temperatura jest wymiernikiem faktycznego stanu progesteronu w organizmie? Tzn. masz skoki o kilka stopni tzn, że jest wysoki progesteron, a jak są minimalne tylko o 2 stopnie, to może wskazywać wtedy również na niski. Czy to nie ma znaczenia?

    Zawsze się nad tym zastanawiałam :)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    po pierwsze prgesteron skacze w ciagu dnia.. wystarczy ze chwilowo spadnie i masz nizzsza..choc temp nie jest jednoznacznym wyznacznikiem niskiego progesteronu .. ja np podczas brania luteiny mialam wieksze skoki temp niz bez.. :) i to skoki rzedu ..37 na 36,6 pozniej 37,1 :) wiec owszem jelsi takie skoki sa co cykl to warto zbadac..ale do fatyczniego badania progesteronu nie mozna brac jednego badania.. progesteron w celach ustalenia czy jest dobry bada sie 3 krotnie cyklicznie co dwa dni ..o tych samych godzinach .. z teo co pamietam :)
    wtedy robi sie taka srednia czy dobrze przyrasta . :)

    Adelo lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adelo - Jeśli ciekawość Cię zżera najlepiej zrób jutro badania progesteronu (6-9 dni po owulacji). Ja na przykład jeśli jestem na luteinie, progesteron wychodzi mi wtedy ok. 20. Jeśli zaś luteiny nie biorę to jest bieda z nędzą - progesteron na poziomie 8 w ok.7 dpo (pik +7) a w 9 dpo (pik + 9) ok 3-4 czyli fatalnie.

    Swoją drogą ładny ten Twój wykres!

    Adelo lubi tę wiadomość

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK - myślałam o tym, żeby jutro zrobić, ale chyba nie ma sensu jak biorę teraz luteinę? Mam teraz dzień pik+8. Z drugiej strony jakbym miała znacznie powyżej 20 tzn, że swój naturalny progesteron mogłam mieć dobry.

    A wykresik taki sobie :) lepsze miałam przed kuracją.

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2014, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz raz na dwie wizyty prosi bym przywiozła mu wyniki progesteronu i estradiolu robione w pik+7. Pewnie dlatego, że za każdym razem mam co raz to nowe prochy włączane do kuracji.
    Także jak wolisz - ja kilka badań zrobiłam z własnego "widzi mi się" i w sumie się cieszę, bo mam tendencje do rozmyślania. Wolę coś sprawdzić i nie myśleć aż tak dużo ;)

    A temperaturą się nie przejmuj. Jak patrzę na "nieluteinowe" wykresy to naprawdę ciężko je odróżnić od tych z progesteronem. Czyli w sumie luteina nie podnosi mi temp tak bardzo.

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK - no zrobiłam dzisiaj badanie i estradiolu również :) Co prawda jestem na luteinie, ale myślę, że jeśli będę miała tak jak Ty koło 20, tzn. że mój wyjściowy mógł być niski i tylko tyle mi podniósł. Będę miała porównanie przynajmniej jak przyjdzie mi badać progesteron bez tabletek. Mój dzień dzisiaj to pik + 9, no ale nie miałam jak wcześniej wykonać badania przez weekend.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2014, 09:12

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) to ciekawi mnie jak Ci wyjdzie. Jak będziesz chciała odszukam wynik estradiolu w P+9 u mnie.

    Poza tym ładny skok temp dziś masz :)

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK progesteron 40,42, estradiol 297,80. W 5dc estradiol miałam trochę ponad 70, lekarz mówił ze mógłby być trochę większy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2014, 20:03

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2014, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie estradiol (bez w cyklu bez luteiny) waha się między 150 a 250 (P+7, P+9). Progesteron w P+9 (bez luteiny) miałam uwaga uwaga 3,98 :( Po luteinie nigdy nie miałam więcej niż 20.

    Także u Ciebie super! Estradiol nie wiem jaki powinien być ale super, że zrobiłaś badania. Wiesz że progesteron jest ok. A w sumie to nawet bardzo wysoki. Jakby to nie był cykl bez starań o bym pomyślała, że będzie fasolka

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KMK - a przyjmowanie luteiny wpływa też na poziom estrogenów? Muszę się przyznać, że było jedno serduszko w dn. pik...(13dc) Ale nie wierzę, że coś z tego może być. Tyle trzeba spełnić warunków, u mnie tyle kwestii nie gra, że po prostu nie wierzę w to, że mogłoby się udać z takim cyklem. Dziękuję Kochana za odpowiedzi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2014, 08:11

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam zielonego pojęcia jak odpowiedzieć na to pytanie :/ Bezpośrednio nie wpływa ale może progesteron, naprawiając coś, sprawia, że estrogeny lepiej wychodzą ?? Nie wiem - gdybam.

    A wracając do pytania zadanego w temacie - teraz już jestem pewna, że u mnie luteina (dopochwowa) nie podnosi temperatury. W tym cyklu mam ogólnie niższą temperaturę po różnych lekach a temperatura po owulacji generalnie jest wyższa ale nie na tyle bym mogła powiedzieć że to lutka ją podwyższyła. I znów przejrzałam stare cykle - ona sama skacze nawet jak luteiny nie biorę. Jedno się zmienia po luteinie - w 4 ostatnie dni cyklu po lutce temperatura trzyma się wysoko i spada właściwie na dzień przed @, podczas gdy bez luteiny nurkuje przez 4 dni w dół.

    Co więcej moja znajoma brała luteiną na wywołanie okresu (PCOS) i temperatura skoczyła jej BARDZO nieznacznie dopiero po kilku dniach brania. Także co kraj to obyczaj.

  • Adelo Autorytet
    Postów: 393 156

    Wysłany: 30 grudnia 2014, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tempka po luteinie w sumie osiąga te same poziomy co bez niej. Bez różnicy. Powodzenia w tym cyklu, bo u Ciebie bardzo ładnie :)

    "Śpiesz się powoli" // www.MojeEndoLife.pl
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ